Eğitim kredisi için banka alternatifleri

Reklamlar


egitim-kredisi-icin-banka-alternatifleri

Eğitim kredisi için banka alternatifleri: Eğitim kredisi, eğitimle ilgili masrafların karşılanabilmesi için bankaların özel faiz oranlarıyla sundukları kredi türüdür. Eğitim hayatının her aşamasında, ilköğretimden üniversiteye hatta doktoraya varana kadar ihtiyaç duyulan eğitim kredisi veren bankaları, kredi üst limiti ve taksit tutarları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. İşte, eğitim kredisi için banka alternatifleri;

1- İş Bankası Eğitim Kredisi:

İş Bankası’nın sunduğu eğitim kredisi, öğrencilerin eğitim masraflarının karşılanmasını sağlayan bir kredidir. Bankaya eğitim kredisi için başvuru yaparken öğrenci belgesi ya da kayıt belgesi veya okul ücreti ile ilgili belge sunulmalıdır. Bu krediyi yalnızca şubeler aracılığıyla alabileceğiniz için herhangi bir İş Bankası şubesine başvurmanız gerekmektedir. Eğitim Kredisinin faiz oranları ve ödeme koşullarını şubeden öğrenebilirsiniz.

2- Vakıfbank Eğitim Kredisi:

İlköğretimde okuyan öğrencilerden üniversite öğrencilerine kadar tüm öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamaları için halden anlayan eğitim kredisi seçeneği sunmaktadır. Kredide en uzun ödeme vadesi 12 ay, kredi tutarı da 40 bin TL üst limitle verilmektedir. Her eğitim döneminin 1 yılla sınırlı olduğunu göz önünde bulundurursanız, 12 aylık bir vade oldukça uygun görünmektedir. Vakıfbank Eğitim Kredisinde kredi tahsis ücreti yoktur. Her türlü kredide olduğu gibi Vakıfbank Eğitim Kredisi başvurusu için standart belgelerin yanında, öğrenci belgesi veya okula kabul edildiğine dair belgeyi bankaya sunmanız gerekmektedir.

3- Ziraat Bankası Eğitim Kredisi:

Ziraat’in sunduğu eğitim kredisine müracaat etmek için öğrenci belgenizle birlikte şubeye gitmeniz yeterli olacaktır. En fazla 24 ay gibi bir vade sunan banka, dilerseniz kredili mevduat hesabı olarak eğitim kredisi sağlayarak diğer bankaların izlediği yoldan farklı bir yol izlemektedir. Ziraat Bankası Eğitim Kredisi tahsisinde banka sizden şahsi veya maddi teminat istemektedir ve kredi vadesince hayat sigortası yapmaktadır.

4- Garanti Eğitim Kredisi:

Garanti Bankasının sunduğu eğitim kredisi ile özel okulda okuyan öğrenciler için 36 ay vade imkanıyla 100 bin TL’ye kadar kredi tahsisi yapılabilmektedir. Ayrıca daha uzun vade veya üst limit uygulaması yapan bankanın kendisidir. Eğitim kredisine başvuru yapan ve özel okul kredisi talebinde bulunan öğrenciler, öğrenci belgesi ya da ÖSYM’den kazanmış olduğu okulu gösterir bir belgeyle krediye başvuru yapabilmektedirler. Krediyi isterseniz sabit taksitli olarak, isterseniz artan taksitli olarak da alabilme imkanına sahipsiniz.

5- Denizbank Eğitim Kredisi:

Banka 36 ay vadeli üst limiti 60 bin TL olan eğitim kredisi sağlamaktadır. Diğer bütün bankaların istediği belgelerle birlikte yine öğrenci kabul belgesi ile başvuru yapılmaktadır. Denizbank eğitim kredisinin tahsis ücreti 50 TL olup, bununla birlikte hayat sigortası yapılmasını da talep etmektedir.

Ayrıca şu konuya da bakabilirsiniz öğrenci kredisi veren bankalar.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir