Emekli maaşı ile PTT’den kredi nasıl alınır?

Reklamlar


ptt emekli maaşına kredi

Emekli maaşı ile PTT’den kredi nasıl alınır?: İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen ve gereksinimlerini ileri bir tarihe ertelemek istemeyen herkes bankaların sağladığı kredilerden yararlanmaktadırlar. Emekli iseniz ve PTT’den maaşınızı alıyorsanız, ihtiyaç kredisi başvurunuzu PTT’den yapabilir, kredinizi kullanabilirsiniz.

PTT’den kredi kullanmak için şartlar nelerdir?

Emeklilerin PTT’den kullanacağı ihtiyaç kredisinin en alt limiti 500 TL, en üst limiti de 40 bin TL ile sınırlandırılmıştır.

Kredi geri ödemelerinde en fazla 36 ay vade uygulanmaktadır.

Emeklilerden de kredi kullandırım bedeli alınmaktadır.

İhtiyaç kredisi kullanan kişiler için sağlık sigortası şartı vardır. Yapılan sağlık sigortasının ücret ve koşulları kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir.

Emeklilerde kredi kullanma yaş sınırı 80’dir. 80 yaşından büyük olan emeklilerin ihtiyaç kredisinden faydalanabilmesi için, alınacak olan kredinin 12 ay içinde geri ödenmesi ve 82 yaşından büyük olmaması gerekmektedir.

PTT ihtiyaç kredisi için başvurular nasıl yapılmalıdır?

PTT ihtiyaç kredisi almak isteyen emeklilerin şahsen PTT şubesine başvurmaları gerekmektedir.

Maaşlarını PTT’den alanların TC kimlik no’su olan nüfus cüzdanları ile birlikte, kredi başvuru formunu tam ve eksiksiz bir şekilde doldurmaları lazımdır.

Görevli memur başvuru formunu alarak sisteme girmekte, ihtiyaç kredisi sonucunu hemen ya da birkaç gün içinde krediyi talep eden kişiye bildirmektedir.

İhtiyaç kredisinin onaylanması halinde PTT’de kredi sözleşmesi hazırlanmakta ve karşılıklı olarak imzalanmaktadır. Sözleşmenin imzalanmasının akabinde de talep edilen krediye ait ödeme kredi sahibine nakden yapılmaktadır.

Emekli maaşı ile PTT ihtiyaç kredisi almak ve detaylı bilgi edinmek için en yakın PTT şubesine şahsen gitmeniz gerekmektedir. Emekli maaşını PTT’den alanların ihtiyaç kredileri hemen ya da aynı gün içinde hızlıca karşılanmaktadır. Onaylanmasındaki en önemli etkenlerin başında PTT maaş müşterisi olmanız gelse de, kredi notunuz da önemli bir diğer etkendir.

PTT ihtiyaç kredisi ile ilgili detay bilgi için burayı tıklayın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir