Emekli Maaşımı Başka Bankaya Nasıl Taşırım?

Reklamlar


emekli maaşı

Emekli Maaşımı Başka Bankaya Nasıl Taşırım: Uzun yıllar çalışmanın karşılığı olarak emekli olan vatandaşlar, devlet tarafından her ay düzenli olarak emekli maaşını almakta ve geçimini emekli maaşı üzerinden sağlamaktadır.

Emekli olan vatandaşların maaşları, emekli olduğu kurum tarafından kamusal sermaye bankalarından birine yönlendirilir. Emekli maaşları bir dönem PTT şubelerinden ağırlı olarak alınırken, artık bankalar üzerinden de yoğun olarak alınmaktadır.

Emekliler, çalışmak istediği bankalara da emekli maaşını taşıyabilmekte ve maaşlarını bu bankalar üzerinden alabilmektedir. Emekli maaşımı başka bankaya nasıl taşırım? Sorusu ise emekliler tarafından sıkça sorulan sorulardan birisidir. Maaşınızı aldığınız bankayı değiştirmek istiyorsanız eğer, öncelikle maaşınızı taşımak istediğiniz banka şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Emekliler, banka şubesine emekli maaşını artık bu banka üzerinden almak istediği talebini iletmelidir. Bu talebi ilettikten sonra emekliler adına hesap açılmaktadır. Emekliler bu işlemin ardından Sosyal güvenlik Kurumu İl Müdürlüğüne giderek emekli maaşının taşınması konusunda dilekçe yazmalıdır.  Artık, emekli maaşının yeni bir bankaya taşınma işlemi gerçekleşmekte ve maaş artık yeni banka üzerinden çekilebilmektedir.

İnternet Üzerinden Emekli Maaş Hesabımı Başka Bankaya Taşıyabilir miyim?

Emeklilerin merak ettiği sorular arasında bulunan emekli maaşımı başka bankaya nasıl taşırım? Sorusuna cevap verdiğimiz makalemizde, artık taşıma işlemleri için internet üzerinden de gerekli adımları izleyerek taşıma işlemi yapabilirsiniz. Emekliler, gelişen teknoloji ile birlikte hiçbir kuruma gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden hesabının taşınması için gerekli başvuruları yapabilmektedir.

Emekli vatandaşlar, e-devlet sitesi üzerinde bulunan T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu ekranına girerek aynı dilekçeyi yazıp emekli maaşının taşınması konusundaki talebini bildirebilmektedir. Emekli maaş hesaplarının taşınması konusunda en önemli kurallardan birisi, maaş hesabının taşınacağı bankaya kredi borcunun olmamasıdır. Borcu olan emeklilerin taşınma işlemi yapılamamaktadır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir