En Çok Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Reklamlar


kredi-alma-limiti

En Çok Ne Kadar Kredi Alabilirim: Kredi alarak birçok zaman anlık ihtiyacımızı giderir ve o dönemde maddi bir rahatlama içine gireriz. Aslında en çok kredi alma gibi bir limit yoktur. Ne kadar çok kredi alabileceğiniz sizin gelir durumunuza bağlıdır. Ahmet Bey 100.000 liraya kadar kredi alabilirken, Mehmet Bey 5.000 liraya kadar alabilir. Bu durumun ortaya çıkmasını belirleyen etken, sizin bankada bıraktığınız intibadır. Peki, bankanın kredi verirken baktığını durumlar nelerdir?

Bankalar kredi verirken kredi verip vermeyeceğini de ne kadar tutarda kredi vereceğini de bulmak için öncelikle kredi notuna bakmaktadır. Kredi notu sizin finansal ilişkileriniz sonucunda ortaya çıkmış olan 0 ile 1900 arasında değişen bir nottur. Bu notunuz eğer ki 1200 üzerindeyse kredi alma olanağınız artacaktır. Ancak kredi notunuz 1500 üstündüyse yüksek miktarlarda kredi alma hakkına da sahip olacaksınız.

En çok ne kadar kredi alabileceğiniz ile ilgili genel bir bilgi söz konusu değildir. Çünkü bankaların vereceği kredi miktarları kişiden kişiye değişmektedir. Sizin bulduğunuz kefil ya da ipotek gösterebileceğiniz mal varlığınız olup olmaması çekebileceğiniz kredi miktarını etkileyecek olan etmenlerdir.

En çok ne kadar kredi alabileceğinizi merak ediyorsanız bir bankaya giderek müşteri temsilcisiyle görüşme sağlamalısınız. Ayrıca bilmelisiniz ki tüm bankaların şartları birbirinden farklıdır. Doğal olarak her birinin size vereceği kredi miktarı da farklılık gösterecektir.

Tüm bunların yanı sıra eğer ki zorunluluk durumu yoksa kredi yoluna başvurmamanızı öneririz. Çünkü kredi geri ödemelerinde uygulanan faizler sizi zorlayacak olup, ödeyememe durumlarınızda haciz gibi olumsuzluklarla da karşı karşıya kalabilirsiniz. Faizsiz, dosya masrafsız adı altında verilen kredilerde dahi mutlaka faiz ve dosya masrafı uygulanmaktadır. Doğal olarak da sizin kullandığınız paradan çok daha fazla ücretin geri ödemesini yaparsınız.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir