En kolay vize veren ülkeler listesi

Reklamlar


en-kolay-vize-alinan-ulkeler

En kolay vize veren ülkeler listesi: Yurt dışı seyahatlerinizde en kolay vize alınan ülkeleri biliyor musunuz? Yazımızda, özellikle Avrupa ülkelerine seyahat edecek olanlar için en kolay vize alınan ülkeleri sıralayacağız.

Yurt dışı seyahati özellikle de Avrupa’ya seyahat etmeyi düşünenlerin vize almaları çoğunlukla çileye dönüşmektedir. Buna rağmen, tarihi ve turistik güzellikleri ile öne çıkan ve kolay vize alınan ülkeler de mevcuttur. İşte, en kolay vize alınan ülkeler ve bazı detayları;

1- Fransa kolay vize veriyor:

Dünyanın en fazla turistini ağırlayan ülkelerin başında Fransa gelmektedir. Fransa’nın başkenti Paris de en çok turistin ziyaret ettiği şehirler arasında ilk sırada yer almaktadır. Paris’in yanı sıra, Akdeniz kıyılarındaki Fransız Rivierası da en çok turist çeken bölgelerdendir. Fransa seyahati için vize almak Almanya ve Avusturya’ya nazaran çok daha rahat. Tatil maksadıyla Fransa’yı ziyaret etmek isteyenler, gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde hazırladıkları zaman vize alamamaları için herhangi bir neden bulunmamaktadır. Paris, Fransa’ya tatil için gidenlerin ilk öncelikli tercih ettiği destinasyondur. Turist vizesi konusunda en kolay vize veren ülkelerin başında gelmektedir.

2- İtalya kolay vize veriyor:

Buram buram tarih kokan bir ülkedir İtalya… Özellikle antik kalıntıları ile başkent Roma, gondollarla kanallarında gezebileceğiniz Venedik veya sanatın mabedi olarak adlandırılan Floransa… Her neresi olursa olsun İtalya vizesine müracaat ettikten birkaç gün sonra vize işlemlerinizi halledebilmektesiniz. Vize alımında en rahat ülkelerden biri olan İtalya, buna bağlı olarak tatil için tercih edilen ülkelerin de ilk sıralarında gelmektedir.

En kolay vize alınan ülkelerden olan İtalya’ya gittikten sonra schengen başvurusu yapmak daha kolay olmaktadır. Tabi vize başvurularınızda eksik evraklarınızın olmamasına da özen gösterilmelidir. İtalya tatilinize nereden başlayacağınızı düşünüyorsanız, ilk başlangıç noktanız için Roma çok iyi bir tercih olur.

3- Macaristan kolay vize veriyor:

Budapeşte gibi tarih kokan bir yeri gezmek ve romantik bir tatil geçirmek istiyorsanız yerinde bir karar vermişsiniz demektir. Tabi buraya gidebilmek için vize alınması gerekmektedir, iyi haber şu ki; Macaristan en kolay vize alınan ülkelerden biridir. Vize başvurusu yapmadan önce konsolosluklardan veya internet sitesi üzerinden gereken belgelerin neler olduğunu öğrenebilir, belgelerinizi eksiksiz bir şekilde hazırlayarak vize başvurusu yapabilirsiniz. Macaristan için aldığınız vizenin süresi yeterliyse Schengen başvurusu yaparak diğer Avrupa ülkelerini de keyifle gezebilirsiniz.

4- Portekiz kolay vize veriyor:

Akdeniz ile bağlantısı olan ülkelerin, Avrupa’nın kuzeyinde yer alan ülkelere göre vize alımı konusunda çok daha bonkör olduklarını söyleyebiliriz. Turizm gelirlerinin artması yönünde çalışmaları olan Portekiz gibi ülkelerden çok kolay vize alınabilmektedir. Hatta o kadar kolaydır ki neredeyse vizesiz seyahat edilebilen ülkeler gibi rahat edebilmektesiniz. Vize için gerekli evrakları tam olarak hazırladığınız ve teslim ettiğinizde vize almamanız için herhangi bir neden kalmaz. Dolayısıyla Portekiz seyahatiniz için bavulunuzu hazırlamaya başlayabilirsiniz.

5- İspanya kolay vize veriyor:

En kolay vize alınan ülkelerden biri de İspanya’dır. İspanya’ya gidip muhteşem tapas’ın tadına bakmak, paella ülkesinde gezmek oldukça cezp edici. Turistik maksatla ülkeye seyahat edecekseniz, İspanya vizesi almak için gerekli evraklarınızla konsolosluğa gitmeniz yeterli olacaktır. İspanya seyahatinizde Barselona, Sevilla ve Madrid kesinlikle ilk duraklarınız olacaktır. Ayrıca birçok tarihi ve turistik yeri de bu seyahatinizde gezip görme imkanına sahip olursunuz. İspanya tatilinizde Barselona ilk tercihiniz olacaksa, kış aylarının haricinde geri kalan dönemlerde denize de rahatlıkla girebilirsiniz.

6- Yunanistan kolay vize veriyor:

En kolay vize alınan ülkelerden bir diğeri de yine bir Akdeniz ülkesi olan Yunanistan’dır. Antik dönemi yaşamak istiyorsanız Atina’yı görmeniz yeterlidir. Selanik’e giderek Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret edebilir ve Beyaz Kule gibi önemli eserleri görebilirsiniz.  ve Beyaz Kule gibi önemli eserleri görebilirsiniz. Yaz mevsiminde Mikanos, Girit ve Santorini adalarına giderek güneşin ve denizin keyfine varabilirsiniz. Ayrıca Midilli, Kos ve Rodos adalarına gitmek istiyorsanız kapıda vize sistemi sayesinde çok kolay bir şekilde giriş yapabilmektesiniz. Bu sayede tatilinizi vize sorunlarıyla kafanızı yorarak geçirmemiş olursunuz.

7- Slovakya kolay vize veriyor:

Dünyanın en kolay vize alınan ülkelerinden biri de Avrupa’nın son yıllarda popüler olan ülkesi Slovakya gelmektedir. Turistlere vize alımında çok önemli kolaylıklar sağlayan Slovakya’ya giriş yaptıktan sonra, Schengen vizesi ile diğer ülkeleri de gezme imkanına sahip olabilirsiniz. Yani bir nevi Slovakya’yı Avrupa’ya geçiş yapabileceğiniz ülke olarak kullanabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir