En Uygun Evlilik Kredisi

Reklamlar


evlilik-kredisi-32

Evlilik Kredisi: En uygun evlilik kredisi, devlet tarafından desteklenen ve uygun koşullarla gençlerin evlenmelerine yardımcı olan evlilik kredileri hakkında kampanyalar ve detayları bir araya getirdik, işte evlilik kredisi veren bankalar ve detaylar. Evlilik büyük bir mali yükümlülüğünde altına girmektir.

Evlenirken hem düğün masrafları çok fazla olmakta hem de ev kurma ihtiyaçları gibi ihtiyaçlar olmaktadır. Bunun için evlenecek olan kişilerde son dönemlerde sıklıkla evlilik kredisine başvurmaktadır. Zira evlilik kredisi evlenecek çiftlerin ihtiyaçlarını önemli ölçüde karşılamaktadır.

Ancak evlilik kredisinin yararlarına ek olarak birçok da sıkıntısı bulunmaktadır. Krediler düğün yapmayı, ev kurmayı kolaylaştırır. Ancak iş geri ödemeye geldiğinde yeni evli çift büyük bir borcun içinde olur. Bu borcu yıllarca ödeyecek olan çiftler ciddi mali sıkıntılar yaşayabilir. Bu sebepten ötürü evlilik kredisi alacak kişilerin defalarca düşünmesi gerekmektedir.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Şartları

Evlilik kredisi verilirken devlette destek vermekte ve verdiği destek ile faiz uygulamasını yok etmektedir. Devlet destekli evlilik kredisi ile %0 oranında faiz uygulaması yapılacaktır. Devlet destekli evlilik kredisinden yararlanmak için evlilik şartları;

  • Devlet destekli evlilik kredisi için ilk şart yaştır. Devlet destekli evlilik kredisinden yararlanacak olan bireylerin 18 – 24 yaş aralığında olması gerekmektedir.
  • Krediyi kullanacak olan bireylerin her hangi bir suçtan hüküm giymemiş ve yargılanmamış olmaları da şartlar arasındadır.
  • Maddi olarak sıkıntı içinde olup, ev kuramayacak ve düğün yapamayacak olunması gerekmektedir.

Bu üç şartı yerine getiren herkes evlilik kredisi alma hakkına da sahiptir. Devlet destekli sunulan bu krediyi devlet 1 yıl geri istememektedir. 1 yıl sonra kredi ödemesi tahsil edilmeye başlanacak olup kredinin geri ödenmesi için 4 yıl mühlet verilmekte ve 4 yıl süre içinde kredi ödemesinin tamamlanması istenmektedir.

Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Evlilik kredisi başvurusunun yapılması için bireylerin mutlaka banka şubesini gerekli belgeler eşliğinde gitmesi gerekmektedir. Taşıt kredisi, konut kredisi ya da ihtiyaç kredisi gibi internet bankacılığı ya da telefon bankacılığı kullanılarak evlilik kredisi başvurusu yapılamayacaktır.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

  • Yapı Kredi
  • Vakıf Bank
  • Ak Bank
  • Garanti Bankası
  • Finansbank
  • İş Bankası

Yapı Kredi Evlilik Kredisi: Yapı Kredi de evlilik kredisi sunan bankalar arasında bulunmaktadır. Yapı Kredi evlilik kredisi başvurusu yapmak için nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve ikametgah belgesi gerekmektedir. Başvuru için internet yolunu tercih edebilirsiniz. Yapı Kredi internet şubesinden anında başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca başvurunuzu sms ile de yapabilirsiniz. Kredi türü yazarak boşluk bırakmalı daha sonra TC yazarak boşluk bırakmalı ve son olarak aylık gelirinizi yazarak 4411’e göndermelisiniz. Tüm bunların yanı sıra Yapı Kredi şubesine giderek de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Evlilik Kredisi: Vakıfbank da evlilik kredisi sunan bankalardandır. Vakıfbank 500 TL ile 20.000 tl arasında kredi tutarı sunmaktadır. Vade olarak 3 ay ile 18 ay arasında seçim yapabilme hakkını da size tanımaktadır. Yıllık %1.55 oranında faiz uygulaması yapan evlilik kredisinden Vakıfbank şubesine başvuru yaparak yararlanabilirsiniz. Vakıfbank’a kimlik, ikametgah belgesi ve gelir belgesi ile başvuru yapmalısınız.

AKBank Evlilik Kredisi: Ak Bank ihtiyaç kredisi adı altında evlilik kredisi imkanı sunmaktadır. Genel olarak tüm bankalar kredi vermek için hane gelirinin %60’ının bir vadeyi karşılıyor olmasını talep etmektedir. Ancak Ak Bank bu konuda esneklik tanımakta olup hane gelirinin %50’sinin bir vadeyi karşılıyor olması yeterli olmaktadır. Ak Bank evlilik kredisi başvurusunu şubeye yapabileceğiniz gibi internet üzerinden de anında başvuru yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Evlilik Kredisi: Garanti Bankası da ihtiyaç kredisi adı altında evlilik kredisi sunan bankalardandır. 50.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunan Garanti Bankası yılda %1,19 faiz uygulaması yapmaktadır. Garanti Bankası başvurunuzu Garanti Cep ile internet üzerinden yapabileceğiniz gibi şubeye giderek de yapabilirsiniz.

Finansbank Evlilik Kredisi:  Finansbank evlilik kredisini evlilik finansmanı adı altında sunarak 12 ay ile 36 ay arasında vadelendirme yapmaktadır. Finansbank’tan alınan evlilik kredisinde eğer ki 12 ay vade yapılırsa yıllık maliyet %23,12, 24 ay vade yapılırsa %22,58, 36 ay vade yapılırsa %22,39 yıllık maliyet olmaktadır. Finansbank evlilik kredisi internet üzerinden yapılabileceği gibi şubeye giderek de yapılabilir.

İş Bankası Evlilik Kredisi: İş Bankası da ihtiyaç kredisi adı altında evlilik kredisi sunmaktadır. İş Bankası ihtiyaç kredisi yapmak için internet yoluyla başvuru yapmamalısınız. İş Bankası ihtiyaç kredisi için başvuru şube yoluyla yapılmalıdır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir