Ertelemeli ihtiyaç kredisi hakkında bilgi

Reklamlar


Ertelemeli ihtiyaç kredisi veriliyor mu

Ertelemeli ihtiyaç kredisi bazı tüketiciler için büyük avantajlar sağlayabilmektedir. İhtiyaç kredisi kullandığınız zaman bu krediyi her ay vadesinde ödemek durumundasınızdır. Kredi ödemelerini düzenli şekilde yaptığı halde, belirli dönemlerde zorlanan ve taksitlerini geciktirme olasılığı ortaya çıkan tüketiciler için ertelemeli ihtiyaç kredisi yardımcı olmaktadır.

Ertelemeli ihtiyaç kredisi veren bankalardan kredi kullandığınızda size sağlayacağı en önemli avantaj, ödeme yapamadığınız vadelerde gecikme faizi ödemek yerine çok daha düşük ve uygun faiz ödemenizdir.

Bankaların genelinde ertelemeli ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenlediklerini söylemek doğru olmaz. Bankalar bugünlerde ertelemeli ihtiyaç kredisi düzenlemiyorlar. Ancak bazı bankalar mesela Garanti Bankası, Bonus kredi kartı müşterileri için işlem erteleme imkanı sağlamaktadır. Bunun anlamı; Bonus kredi kartınız ile gerçekleştireceğiniz harcamalarınızı erteleme imkanına sahipsiniz. Garanti Bankasının bu uygulamasına benzer bir uygulama da ING Bank tarafından gerçekleştirilmektedir.

İhtiyaç kredileri 50.000 TL’ye kadar olan düşük tutarlı kredilerdir. Bununla birlikte mesela 5.000 TL tutarında düşük miktarlı bir kredi kullanmayı düşünüyor iseniz, bu aşamada kredi kartınızı kullanmanız daha uygun olabilir. Neticede taksit erteleme imkanı şu anda yalnızca bahsettiğimiz iki bankada bulunmaktadır.

Yakın geçmişte Denizbank ve Akbank gibi bazı bankalar ertelemeli kredi kampanyaları düzenlemişlerdir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, şu anda ertelemeli ihtiyaç kredisi kampanyası düzenleyen banka bulunmamaktadır. Tabi yarın bu tür bir kampanya düzenleyerek sunabilecek bankalar çıkabilir. Bu nedenle de bankaların kredi kampanyalarını takip etmenizde fayda vardır. Yazımızda sizlere son bir tavsiyemiz daha olacak; Şayet yüksek tutarlı bir kredi kullandıysanız ve ödemelerinizi vadesinde yapmakta güçlük çekiyorsanız, krediyi aldığınız bankanın müşteri temsilcisi ile irtibata geçmeli ve taksit ertelemesi talebinde bulunmalısınız. Bundan başka bankanın düzenleyebileceği erteleme kampanyalarını da beklemeyi tercih edebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi kullanmayı düşündüğünüz zaman, öncelikle kredi ihtiyacınızı tam olarak belirleyin. Belirlediğiniz kredi miktarından fazla kredi çekmemeye özen gösterin. Taksitlerinizin vadesi geldiğinde ödemelerde güçlüğe düşmemeniz için ödeme kabiliyetinizi, gelir ve gider tablolarınızı çok iyi bilmelisiniz. Yine de ödeme zorluğu yaşayacağınızı düşünüyorsanız, bankanızdan erteleme talebinde bulunarak ödemelerinizi rahatlatmaya çalışmalısınız. Bankaların ertelemeli ihtiyaç kredisi kampanyalarını takip ederek size en uygun faiz ve ödeme seçeneklerini sağlayan bankadan kredi kullanmaya dikkat etmelisiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir