Esnaf için 30 bin TL faizsiz kredi şartlar ve başvuru

Reklamlar


30 bin tl faizsiz esnaf kredisi

Esnafa 30 bin TL faizsiz kredi, sıfır faizli esnaf kredisi başvuru, detaylar ve şartlar: Ekonomik sıkıntı ve zor zamanlardan geçen esnafı rahatlatabilmek ve işlerini daha kolay çevirebilmesi için Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi tarafından sağlanan otuz bin (30.000) TL faizsiz kredi yeniden gündeme geldi ve hayata geçirildi.

Esnafların 500 tl ödeme ile 60 ay (vade) sürede ödeyecekleri 30 bin tl faizsiz esnaf kredisi için neler gerekli, şartlar nelerdir şimdi bunları anlatacağız.

Faizsiz kredi adı altında verilen kredilerde, esnafların 30 bin tl tutarında bir para almak istediklerinde karşılarına çıkan masraf tutarı, 3 ile 4 bin tl’yi bulabilmekteydi, bu sebeple gümrük bakanlığı bu durumun iyiye kullanılmadığını bilakis suistimal edildiğini farketti.

Yeniden yapılan düzenlemeler ile birlikte, 30 bin tl tutarında faizsiz kredi çekmek için başvuru yapıldığında, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi tarafından sadece 500 tl masraf ödenecek, bu bilgi tüm kooperatiflere bildirildi.

30 Bin tl Faizsiz esnaf kredisine kimler başvuru yapabilir?

Durgun ve yolunda gitmeyen ekonomi nedeniyle uzun bir süredir esnaf zor durumdaydı, esnafın imdadına ise devlet kulak verdi ve daha önce durdurulmuş olan faizsiz kredi imkanı yeniden başlatıldı.

30 bin liraya kadar verilen destek kredisi, sıfır faizli olacak ve demirbaş alımları, makine ve ekipman tedarikleri, işyeri modernizasyonu ya da hammadde ile sermaye ihtiyacı için kredi temin edilebilecek, bunun için Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine başvuru yapmanız gerekiyor, aynı zamanda sicil kaydı olan eski veya yeni fark etmeden tüm esnaflar bu krediyi kullanabilecek.

KOSGEB destek kredisi ile karıştırılmamalı

KOSGEB tarafından verilen krediye benzerlik göstermesinden dolayı, KOSGEB ile karıştırılabilir ancak bu kredinin KOSGEB ile hiç bir alakası yok, 30 bin tl faizsiz kredi almak isteyen esnafların, sadece Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine başvurmaları gerekiyor, kredi kooperatif taraıfndan onaylandıktan sonra, 30 bin tl faizsiz krediyi halkbank verecek. Ancak yinelemek istiyoruz, başvuru için Türkiye genelinde 928 kooperatiften birine müracaat edilmesi gerekiyor.

30 Bin TL Faizsiz esnaf kredisi 60 ay vade

30 BİN TL kredi için başvuru yaptınız ve krediniz onaylandı, almaya hak kazandığınız faizsiz krediyi, 1 yıl ile 5 yıl arasında vade ile ödemeniz mümkün, ödeme koşulları esnafın rahat ödeyebileceği şekilde olduğu için her esnafın rahatlıkla ödeyebileceği şekilde tasarlanmış, örneğin 3 yıl vade ile ödemek isteyen esnaflar, aylık 833 tl taksit ödeyecekler, 2 yıl vade ile çekilen krediler ise 1250 tl vade ile ödenebilecek, 5 yıl vade ile krediyi çektiğinizde ise aylık ödeme tutarınız 500 tl olacak, yanı kredi tamamen faizsiz.

Faizsiz 30 bin tl esnaf kredisi nasıl alınır?

2 milyon esnaf bağlı olduğu esnaf kefalet kooperatifine kredi talebini iletecek, başvuru yapan esnafın mali durumu ve ekonomik gidişatı incelenecek.

Başvuru yapan esnafın kefalet durumu yani alabileceği ve ödeyebileceği kredi tutarı tesbit edilecek

Kabul edilmiş ve onaylanmış kredi başvurusu Halkbank’a bildirilecek

Halkbank kendi kriterleri doğrultusunda incelemeyi yaptıktan sonra 30 bin tl faizsiz kredi başvurusu olumlu sonuçlanırsa, krediye onay verilecek ve kredi sözleşmesi imzalanacak, talep edilen faizsiz kredi ise esnafın banka hesabına aktarılacak.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

2 Yorum yapılmış

  1. YAVUZ SELIM CANBAZ
    • admin

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir