Ev hanımları için evde para biriktirme yolları

Reklamlar


Ev hanımları için evde para biriktirme yöntemleri

Ev hanımları para kazanmayan kişiler olduklarından para biriktirme konusunda zorluk yaşayabilirler. Fakat, pek çok ev hanımı, Pazar parası, haftalık eve bırakılan paradan çok güzel para birikim yapabilirler. Para biriktirmek için öncelikle haftalık ve aylık giderinizi bilmeniz ve para biriktirmeyi istemeniz gerekmektedir. İşte, ev hanımları için evde para biriktirme yöntemleri;

Para biriktirme her insanın yapabileceği bir şey değildir, öncelikle bunu belirtelim ancak çokta zor değildir, yeter ki isteyin şimdi aşağıdaki sıraladığımız yöntemleri kesinlikle dikkate almalısınız, basit gibi görünen bu yöntemler, gerçekten işe yarıyor, hafife aldığınız ve önemsemediğiniz bozuk paranın gücüne inanın.

Harcarken düşünün

Elinizde olan para ile bir şeyler alırken mutlaka düşünün. İstekler rahatlıkla ertelenebilir. Bunun için gerçek ihtiyaçlar dışında para harcamayın.

Zor günleri veya hayalleri düşünün

Birikmiş bir miktar para hepimiz için gereklidir. Çünkü, hayatın ne getireceği bilinmez. Bugün paraya ihtiyaç olmasa bile yarın, kötü olaylarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, yarınınızı mutlaka düşünün.

Para biriktirmek, bazen hayallerinizle alakalı olabilir. Hayalinizde araba, ev gibi istekler olabilir. Para harcarken bunları düşünün ve paranızı öyle harcayın. Çok daha kolay para biriktireceksiniz.

Kumbara kullanın

Kumbara kullanmak belki çok eski ve demode gelebilir. Fakat, bozuk paralardan bile bir birikim çıkarabilirsiniz. Zorunlu harcamalardan artan paraları kumbaranıza atın. Zamanla, çok ciddi para biriktirdiğinizi göreceksiniz.

Her ay fatura öder gibi para ayırın

Her ay taksidiniz var gibi, düşünün. 250 TL. veya 100 TL. parayı kenara koyun ve unutun.

Liste yapın

Aylık, haftalık bir liste yapın. Aylık elinize ne kadar para geçiyor, ne kadar eksiğiniz var ve ne kadar harcıyorsunuz? Bu listede bazı eksiklerinizi erteleyin, bazılarını hemen alın, karalayın, çizin. Bu şekilde bir süre sonra tasarruf yapmaya başlarsınız.

Market alışverişleri

Market alışverişi yapmadan önce mutlaka liste hazırlayın. Markete aç karna değil tok karna gidin. Market içinde uzun zaman kaybı yaratmayın. Alacağınız şeyleri hemen alın ve çıkın.

Dolabınızı kontrol edin

Yaz başında dolabınızda bir temizlik yapın. Bakarsınız, almak isteyeceğiniz pek çok şey eski kıyafetleriniz arasından çıkabilir. Bu durumda bahar ve yazlık alışveriş yapmayabilirsiniz.

Kredi çekmek isteyen ev hanımları

İşinizi kurmak, birikimlerinizi hayalleriniz uğruna harcamak isterseniz, çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar vardır. Garanti Bankası, Finansbank, TEB, Denizbank bu bankalar örnektir. Bankalar, gelir belgesi olmadan sadece nüfus cüzdanı ile krediyi ihtiyaç kredisi olarak kullandırır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir