Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Reklamlar


Ev hanımlarına kredi kartı veren banka, Çalışmayana kredi kartı veriyorlar mı? hangi banka ev hanımlarına kredi kartı veriyor şartları nelerdir işte detaylar. Bilindiği gibi bankalar meslek sahibi olmayan ve herhangi bir yerden düzenli olarak maaş almayan kişilere kredi kartı vermek konusunda pek katı davranmaktadırlar. Özellikle son yıllarda artan kredi kartı sebebiyle hacizler bu tip durumların oluşmasına zemin hazırladı. Bu yazımızda herhangi bir meslek ile uğraşmayan ev hanımlarına hangi bankaların kredi kartı verdiği ile ilgili bilgiler vereceğiz. Belirteceğimiz bankalar başvuru yapan ve daha önce sicilinde olumsuz durumlar olmayan ev hanımlarına bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu kurallarına uygun oranda limitlerle kredi kartı verebilmektedirler.

Ev hanımları kredi kartı almak istediklerinde pek çok banka seçeneği ile karşılaşmaktalar. İsterlerse direk kendi üzerlerine isterlerse de eşlerinin kullandıkları kredi kartlarının ek kredi kartı imkanları ile kredi kartı sahibi olabilmektedirler. İş sahibi olmayan ev hanımlarına kredi kartı sunan bankalar arasında liste başında ODEABANK gelmektedir. Ülkemizde yeni faaliyet göstermeye başlayan bu banka üzerinden kredi kartı almak için şubeye gitmenize bile gerek kalmamaktadır. İnternet şubesi üzerinden yapacağınız başvurular çok kısa sürelerde incelenmekte ve sonucu sizlere bildirilmektedir. Bunun yanında Denizbank da ev hanımlarına kredi kartı sağlayan bankalar arasındadır. Pek çok avantajlı kart çeşitleri ile alışverişlerde size yardımcı olacak özellikler barındıran Denizbank kredi kartı başvurularınızı da yine hem internet şubesinden hem de telefondan mesaj ile yapabilmektesiniz.

Kredi kartı alırken sizden birkaç belge istenecektir. Bunlar eşlerinizin gelirini beyan eden belgeler, kimlik belgeleriniz ve ikametgah bilgilerinizdir. Bunun yanında size ait olan taşınmaz mallar ve kira bedelleri de varsa bu bilgileri de banka ile paylaşmanız alacağınız kredi kartının limitlerini doğrudan etkileyecektir. Yüksek bir gelir sunduğunuz takdirde oldukça yüksek limitli kredi kartları almanız da kolaylaşacaktır.

Kredi kartı alırken bu kartların yıllık hesap işletim ücretlerine dikkat etmelisiniz. Hesap işletim ücretleri 30 ila 90 TL arasında değişmektedir. Ayrıca her kredi kartı alışverişlerde değişik avantajlar sunmaktadır. Harcamalarınızı hangi yönde yapacak iseniz o alanda avantajlar sunan kartlara başvuru yapmanız daha doğru olacaktır. Bunun yanında alacağınız kredi kartının global olarak geçerli bir kart olduğundan da emin olmanız gerekmektedir. Bu durum alışveriş yaparken gireceğiniz web sitelerinde sorun yaşamamanız için oldukça önemlidir.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir