Faiz Olmadan Faizsiz Ev Almak İsteyenlere Finansman

Reklamlar


Faiz Olmadan Faizsiz bir şekilde Ev Almak İsteyenlere Finansman: Elinizde ev alacak düzeyde peşinatınız bulunmuyorsa bir ev sahibi olmak neredeyse imkansız olarak görülüyor. Özellikle günümüz şartlarında ev fiyatlarını göz önünde bulunduracak olursak % 25 oranında verilmesi gereken peşinatların çok yüksek tutarlara ulaştığını görüyoruz.

Hiç peşinatsız ev kredilerine girdiğinizde ev fiyatlarının neredeyse iki katı oranına kadar yükseldiğini görmekteyiz. Sizler için gerçekleştirdiğimiz araştırmalara göre faiz olmadan faizsiz ev almak isteyenlere finansman sağlama yollarını inceledik. Konuyu sorularla inceleyelim;

Faiz Ödemeden Konut Kredisi Çekilir Mi?

Yeterli oranda peşinatı bulunmayan bireyler için ev almak zor bir durumdur. Bankalardan kredi alarak uygun fiyatlı bir ev almış olsanız bile bu evin banka faizi ile birlikte toplam bedeli iki katına çıkmaktadır.

Bir çoğumuz faiz ödemeden ev sahibi olmak isteriz, sizlerden gelen yoğun sorular karşısında faize girmeden nasıl ev alınır konularını inceledik. Buna göre piyasada bulunan inşaat firmalarının ev inşaatlarını topraktan faizsiz olarak satışa çıkardıklarını görmekteyiz.

Bunun dışında bazı aracı firmalar üzerinden de finansman elde edilerek konut kredileri kullandırılabilmektedir.

İnşaat Firmaları Üzerinden Faizsiz Ev Sahibi Olmak

Ülkemizde son dönemlerde en hızlı şekilde gelişmekte olan sektörlerden bir tanesi inşaat sektörüdür. Her geçen gün yeni projeler başlıyor ve hızlı bir şekilde tamamlanarak yeni sahipleri ile kavuşuyorlar. Hal böyle olunca inşaat firmaları rekabetçi piyasa koşulları içerisinde bir birleri ile yarış içerisindeler.

Faiz olmadan faizsiz ev almak isteyenlere finansman sağlayan bu inşaat firmaları üzerinden satın alacağınız konuta kredi kullanmak için bankalara değil inşaat firmasının kendi finansman bölümüne başvuru gerçekleştiriyorsunuz. Bu başvuru sonucunda inşaat firması almak istediğiniz konutun toplam tutarı üzerinden faiz uygulamadan ana parayı taksitlere bölmekte ve bu şekilde tahsil etmektedir.

Burada bazı inşaat firmalarının peşinat talep etmediklerini ancak ara ödemeler ile toplu ödemeler tahsil ettiklerini görmekteyiz. Bunun dışında bazı firmaların ise hiç bir faiz talep etmeksizin sadece ana parayı 120 aya yani 10 yıla kadar taksitlendirerek talep ettiklerini görüyoruz.

Bu doğrultuda en doğru kararı verebilmek için yeni yapılan inşaatları ziyaret ederek ödeme koşulları hakkında bilgi edinmek gerekiyor. Rekabetçi piyasa koşulları içerisinde bir birleri ile yarış halinde olan inşaat firmalarından en uygun teklifleri alabilmek için tüm yeni inşaatları ziyaret etmek gerekiyor.

Devlet Destekli Konut Kredisi Nedir?

Devlet destekli olarak yeni yürürlüğe giren kanuna göre devlet desteği ile para biriktirerek hesabınızda biriktirmiş olduğunuz tutarların % 15’lik oranında devlet desteği toparlanıyor. Bu uygulama devletin desteklediği çeyiz hesabının bir başka versiyonu olarak biliniyor ve bu uygulamanın ev satın almak isteyen bireyler için uyarlanmış olan modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Bu uygulamada para biriktirdiğinizde devletin desteklemesi ile % 15 oranında katkı devlet tarafından karşılanmış oluyor.

Örnek vermek gerekirse devlet destekli konut kredisi anlaşması bulunan bankalardan bir tanesinde bulunan hesabınızda 50.000 lira birikiminiz bulunuyorsa devletin bu birikiminize % 15’lik katkısı bulunuyor ve paranız bir anda 57.500 lira oluyor. Bu hesaba göre 100.000 lira biriktirdiyseniz 15.000 lira katkı elde edebiliyorsunuz.

Devlet destekli olarak konut kredisi alabilmek için daha önce hiç ev sahibi olmamış olmanız gerekiyor, bunun dışında yanınızda TC kimlik belgeniz bulunmalı, ikametgah, gelir beyanınız ve çalışıyorsanız sigortadan alacağınız maaş bordronuzu yanınızda bulundurmalısınız. (Çalışmayan bireylerin maaş bordrosu eklemesine gerek yoktur.)

Devlet destekli konut kredisi ile ilk kez ev sahibi olacak bireylere 5 ile 30 yıl aralığına kadar vadeler ile konut kredilerine borçlanabiliyorsunuz. Son olarak sadece konuta ait kat mülkiyeti tapusu bulunuyorsa bu tür kredilerden faydalanabiliyorsunuz.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz faiz olmadan faizsiz ev almak isteyenlere finansman sağlama yolları ile ilgili tüm tecrübeleriniz ile sorularınızı yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir