Faizsiz Kredi Veren 4 Banka

Reklamlar


faizsiz kredi veren banka

Faizsiz Kredi Veren 4 BankaDinimizce faiz almak ve faiz karşılığı borç vermenin haram olduğunu düşündüğümüzde bankalar ile çalışmanın pek mümkün olmadığı fikrine kapılıyoruz. Ancak pek çok banka muhafazakar müşteriler için sıfır faizli krediler sunmaktadır.

Pek çok farklı ihtiyaca cevap verebilmek için bankalar tarafından sunulan kredi ürünleri içerisinde tatil kredileri, eğitim kredileri, ev kredileri, otomobil kredileri ve benzer pek çok kredi ürününün sunulduğunu görmekteyiz.

Sizler için faizsiz kredi veren bankalar ve finans kuruluşlarını inceledik.

ING Bank Faizsiz Kredi Başvurusu

ING Bank faiz oranı sıfır ancak diğer komisyon bedelleri ve dosya masrafları ile çeşitli harç masrafları olan kredileri bazı dönemlerde müşterilerine sunmaktadır. 0 Faizli krediler özellikle ING bank gibi rekabetçi piyasada ön plana çıkmaya çalışan bankaların en önemli kozları arasında yer alıyor.

Garanti Bankası Faizsiz Kredi Başvurusu

Garanti bankası ‘bedavalı kredi’ adı altında sunmuş olduğu sıfır faizli kredi ürünü için çekilmek istenen kredi miktarının % 20’si oranında masraf karşılığında sıfır faiz ile kredi kullandırabilmektedir.

Özellikle internet üzerinden yapılan başvurularda 0 faizli kredi başvurusu çok daha kolay ve kredi masrafları daha düşük maliyetlere sunulabiliyor.

Kuveytturk Faizsiz Kredi Başvurusu

Kuveytturk 0 faizli kredi ürünleri incelendiğinde, hem otomobil, hem konut hem de ihtiyaç kredisi olmak üzere bu üç alanda farklı krediler sunulduğunu görüyoruz. İnternetten ve şubelerden yapılan başvurularda çok daha avantajlı oranlara ulaşabiliyorsunuz.

Finansbank Sıfır Faizli Kredi Başvurusu

Finansbank diğer özel bankalardan farklı olarak sadece maaşlarını Finansbanktan alan müşterileri için faizsiz kredi ürünleri sunmaktadır. Ancak bazı durumlarda vadeli mevduatı bulunan bireyler için özel sıfır faizli krediler sunabilmektedir.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Nasıl Kar Eder?

* Faizsiz kredi veren bankalar incelendiğinde bankaların en önemli gelir kaynağı olan faiz oranlarının alınmadığı durumda bankalar kar elde etmiyor gibi geliyor. Ancak durum böyle değildir. Sıfır faizli krediler genellikle belli bir ücret karşılığında satılan krediler olup, muhafazakar kesimin faize karşı olan tutumlarına cevap verebilmek için çıkarılmış bir kredidir.

* Genellikle dosya masrafları, bazı harçlar ve komisyon bedellerinin yanı her miktarda kredi için farklı oranlarda bedel talep edilmektedir.

* Buna ek olarak son dönemlerde gündeme gelen hayat sigortaları ile kredilerin geri ödemeleri garanti altına alınıyor. Buna göre sıfır faizli kredi kullanan birey hayatını kaybedecek olursa kredi borcu sigorta şirketi tarafından karşılanıyor. Bu nedenle bazı bankalar tarafından zorunlu hayat sigortası poliçeleri zorunlu kılınıyor ve bu durumda toplam kredi bedelinin geri ödemelerine artı olarak yansıyor.

Uyarı: Faizsiz kredi veren bankalar incelendiğinde müşterilere sunulan kredi ürünleri üzerinden faiz talep edlmediği görülüyor ancak bunun yerine diğer masraflar adı altında aynı bedellerin talep edildiğini görüyoruz. Bu nedenle dini açıdan faiz almamak için bu kredilerin tercih edilmesi çok normal ancak fazsiz kredi adı altında sunulan kredilerde de aynı şekilde masraf, harç ve diğer ücretlerin talep edildiğinin bilinmesi gerekiyor.

Not: Tüm bunlara ek olarak tüm kredi ürünlerinde olduğu gibi faizsiz kredilerde de geri ödemelerin bütçenizi aşmamasına özellikle özen göstermeli ve bütçenizi aşan kredileri asla tercih etmemelisiniz. Geri ödemeleri gerçekleşmeyen kredilerde bankalar yasal haklarını kullanırlar ve borcun tahsil edilmesi için icra yollarına başvururlar. Bu gibi problemlerle karşı karşıya kalmamak için sadece ödeyebileceğiniz kredilerin kullanılması çok önemli.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir