Faturalı Hatta Kredi Çekme Faturalı Hat İle Kredi Alınır mı?

Reklamlar


faturalı hat kredi

Faturalı Hatta Kredi çekme Faturalı hat ile kredi alınır mı: Faturalı hatlara kredi çıkar mı Faturalı hat ile kredi çekilir mi? işte detaylar. Günümüzde insanlar ihtiyaç ve taleplerini karşılamak için krediye başvurmaktadır. Bankalar pek çok insana kredi vererek adeta bir can simidi görevi görmekte… Fakat birde bankaların kredi vermedikleri müşteriler var. Bu müşteriler ya kredi notunun düşüklüğünden dolayı ya da sabit bir geliri olmadığından dolayı kredi başvuruları reddedile bilir. Dolayısıyla insanların paraya ihtiyacı olduğundan dolayı başka yollar bulmaya çalışırlar.

İşte bu yollardan biride faturalı hatta kredi verenler… Şüphesiz hepimiz bankalardan kredi almayı biliyoruz fakat faturalı hatta sahip olan kişilere kredi verildiğine hiç rastlamamıştık. Bizde bu makalemizde faturalı hatta kredi nasıl verilir, faturalı hatta kredi verme işlemi nedir gibi sorulara cevap arayacağız. Detayları makalemizde…

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki faturalı hatta kredi çekme işlemi her ne kadar yasal, uygulanabilirmiş gibi görünse de vergi ve para aklama yöntemi olmadığı için yasa dışı bir yöntemdir. Eğer buna rağmen bu yöntemi kullanmak istiyorsanız mutlaka bir faturalı hatta sahip olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde TL yüklemeli hatlarda bu işlem geçerli olmayacaktır. Bu kredinin özellikleri nelerdir? Hemen anlatalım!

İlk olarak bu tür kredilerde yüksek meblağlar beklemeyin. Zaten bu kişilerin amacı size ait olan faturanıza sanki yeni bir telefon alıyormuş işlemi yapıp, satın almış olduğunuz telefonu oldukça düşük bir miktardan satın alma fikrini içermektedir. Dolayısıyla acil nakit paraya ihtiyacı olan kişilerin daha çok tercih ettiği bir yöntemdir.

Konuyu biraz daha açmak gerekirse A cep telefonu operatörünün hattını kullandığınızı farz edelim.  Kullandığınız cep telefonu operatörü kendi müşterileri için bir telefon kampanyası düzenlemektedir. Bu operatör müşterilerine aylık hatlarına ek olarak B marka telefonu satmaktadır. Örneğin B telefonunun fiyatı da 3.000 TL olsun. Böylece faturanıza ek 24 ay taksitle sıfır bir telefona sahipsiniz. A firmasına ödeyeceğiniz toplam borç ise yaklaşık 3700 TL…

Peki, biz bu olaydan nasıl kar ediyoruz? Aldığınız telefonun ambalajını açmadan, 3700 TL’den daha düşük bir miktara başka bir kullanıcıya satıyorsunuz. Yani kısaca 500 TL karınız oluyor. Tabi ki satın alacağınız telefonun değeri ne kadar çoksa size geri dönebilecek kredi miktarı da o kadar yüksek olacaktır.

Tüm bunların yanı sıra hat sahiplerinin sıfır bir telefon alabilmesi için bazı şartlara uygun olup, olmadığı kontrol edilmektedir. Nasıl bankalar kişinin kredi notunu dikkate alıyorsa, bu durumda da kişinin faturalarını düzenli ödeyip, ödeyemediği araştırılıyor.  Ayrıca en az 6 aylık faturalı hat kullanıcısı olmakla birlikte ödemelerinizi düzenli aralıklarla gerçekleştirmelisiniz.

Aksi takdirde faturalı hattınız üzerinden kredi alamayabilirsiniz. Bir diğer önemli soruda ülkemizde bu işi kimler yapıyor? Ülkemizde daha çok cep telefonu satışı yapan kişiler bu yöntemi kullanmaktadır. Veya internet üzerinden bu işi güvenilir yapan kişilerle çalışabilirsiniz.

Fakat bu konu hakkında sizlere naçizane bir öneride bulunmak isteriz. Eğer faturalı bir hatta sahipseniz ve bu hattınızı 6 aydan fazla kullandıysanız, kendi telefon operatörünüzün bayisine giderek satacağınız telefonu kendiniz alın. Telefonu aldıktan sonra ikinci el telefon alıp, satan bayilere giderek, hangisi en çok parayı veriyorsa ona satın. Böylece hem aradaki kişiye komisyon vermez hem de iyi bir kar elde etmiş olursunuz. Fakat dikkat etmeniz gereken en önemli nokta telefonu aldıktan sonra ambalajını kesinlikle açmayın.

Faturalı Hatta Kredi Almanın Avantajları ve Şartları Nelerdir?

 • Faturalı hatta kredi denilen uygulama sayesinde artık başvuru süreci ve kefil arama derdine son! Banka size bir türlü kredi vermiyorsa ve bununla birlikte kredi kartınızın limitinin yetersiz olması durumunda bu yöntem tabiri caizse adeta sizin için biçilmiş bir kaftan…
 • Faturalı hattına kredi almak isteyen kişiler herhangi bir senet yapmadan, kredi çekmek için kendisine kefil aramadan çok kısa bir süre içerisinde nakit paraya sahip olabilmektedir. Bu yöntemi kullanabilmek için Türk Telekom, Turkcell, Vodafone ve Avea gibi operatör sahiplerinin herhangi birinden hatta sahip olmanız gerekmektedir. Bu hatların kullanım süresi en az 6 ay olmakla birlikte TTNET abonesi iseniz bu süre 1 yıla kadar çıkabilmektedir.
 • Söylediğimiz tüm bu şartları sağlıyorsanız bu işten 1.500 ile 5.000 TL arasında para kazanabilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi Veren Kurumlar Hangileridir?

Faturalı hatta kredi veren kurumlar içerisinde değerlendirebileceğiniz bazı alternatifler bulunmaktadır. Eğer faturalı hattınız üzerinden kredi çekip araba ya da eşya alımı için kullanacaksanız Koç finansı tercih edebilirsiniz. Koç finans kurumu, araba, mobilya ve beyaz eşya ihtiyaçlarınızda size yardım ederek tüm bayiliklerinde bu hizmeti vermektedir.  Fakat benim eşyaya değil de nakit paraya ihtiyacım var diyorsanız her önünüze gelene itimat etmemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü günümüzde insanların zor durumlarından yararlanmak isteyen dolandırıcılar ile dolu…

Çevremizde bu yöntemle kandırılan birçok insan bulunmakta… Üstelik bu insanlar dolandırıldıkları için şikâyette de bulanamıyor. Çünkü faturalı hatta kredi verme işlemi ülkemizde yasal bir uygulama değil. Dolayısıyla sizden komisyon almamız gerek deyip, para isteyen kişilerden kesinlikle uzak durun. Genellikle böyle kişiler kimliklerini bile size açıklamaz.

Faturalı Hatta Kredi Veren Şahıslar Kimlerdir?

Faturalı hatta kredi veren şahıslara her daim dikkat edin. İnternette ve sosyal mecra alanlarında faturalı hat sahiplerine kredi verilir şeklinde ilanlar mutlaka okumuşsunuzdur. Yine aynı şekilde Vodafone veya diğer operatörlerden en az bir yıllık faturalı hat sahibi olanlara kredi verilir şeklinde ilanları duymuşsunuzdur. Genellikle bu tür kişilere ulaşmak pek mümkün olmaz.

Veya verdikleri telefon numaraları ya kapalıdır ya da mail adresleri aktif değildir. Aslında bu tür uygulamalar ülkemizde yasal olarak kullanılmamaktadır. Dolayısıyla telefon numarasından ulaştığınız kişiler sizinle bir türlü görüşmek istemiyor yalnızca telefondan kredi sağlayabileceğini söylüyorsa kesinlikle inanmayın.

Bu tür durumlarda öncelikle karşı taraf sizden komisyon talep ettiğini belirtir. Bunun sonucunda size bir hesap numarası vererek bu hesaba para yatırmanızı isterler. Ayrıca parayı yatırdıktan sonra mutlaka nakit ihtiyacınızı karşılayacaklarını belirterek sizi inandırmaya çalışırlar. Tahmin edebileceğiniz gibi bu kişiler tamamen sizi dolandırmaya çalışmaktadır.

İstediğiniz parayı yatırdıktan sonra ortadan kaybolacaktır. Sizde bu kişiyi şikâyet edemeyeceğinizden dolayı yanına yaptığı kar kalacaktır. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda öncelikle nakit ihtiyacınızı karşılasın, daha sonra verdiği nakitten belirli bir miktar komisyon alarak her iki tarafta sorunsuz bir şekilde işlemini halleder.

Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise komisyon olayını kabul ettikten sonra size imzalatacağı her belgeyi dikkatli okuyun. Aksi takdirde ömür boyu borç ödemek durumunda kalabileceğiniz gibi, evinize, işyerinize veya maaşınıza karşı taraf el koyabilir.

Faturalı Hatta Kredi Verme İşlemi Yasal Mıdır?

Bankalarda kredi işlemi verilirken para aklama ve vergi levhası yöntemi olduğundan dolayı bütün işlemler ispatlı ve sorgulanabilir durumdadır. Ancak faturalı hatta kredi verme uygulamasında vergi levhası ve para aklama yöntemi olmadığından dolayı tamamen yasa dışıdır. Hal böyle olunca bu tür işlemlerde dolandırıcılık, sahtekârlık gibi işlemlerin görülmesi oldukça doğal bir durumdur. Dolayısıyla bu tür yöntemler tavsiye edilip, kullanılmamalıdır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

9 Yorum yapılmış

 1. Emine
 2. Çağla
 3. dilek
  • Yunus
  • BERKAY
 4. Mustafa öğüt
  • Sefa Doğan
 5. ali bilgin
 6. Ahmet gokce

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir