Fibabanka İban Numarası Öğrenme Sorgulama

Reklamlar


fibabanka-iban

Fibabanka İban Numarası Öğrenme ve Sorgulama: Fibabanka ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan küçük çaplı bankalardan biridir, özellikle bu tür bankaların müşteri çekebilmek için çok cazip kampanyaları müşterilerine sunduğunu görmekteyiz. Fiba Grup bünyesinde faaliyetlerini sürdürmekte olan Fibabanka pek çok bireysel ve kurumsal kredi ürünleri bulunan bir bankadır.

Bankanın günlük işlem faaliyetleri incelendiğinde bu işlemler içerisinde en çok havale, eft işlemlerinin gerçekleştirildiğini görmekteyiz. Bu para transferleri iban numarası adı verilen 26 basamaklı bir numara ve harfler bütününden oluşan bir şifreleme sistemi ile gönderiyoruz. Bu sayede yurt dışı ve yurt içi para transferlerinde hem üst düzey güvenlik hem de maliyeti düşürebileceğimiz gibi çok hızlı bir şekilde para transferlerimizi gerçekleştirebiliyoruz.

Ancak bazı durumlarda iban numarası sorgulama işlemi gerçekleştirerek iban numaramızı öğrenmemiz gerekiyor, Fibabanka iban numarası öğrenme ve sorgulama işlemi gerçekleştirebilmek için bu işlemi internet üzerinden gerçekleştirebileceğimiz gibi hesabımızın bulunduğu veya para transferinin gerçekleşeceği banka şubesine giderek de bilgi edinebiliriz.

Örnek İban Numarası;  TR 45 00543 0 0000023522622001 şeklindedir.

Aşağıda detaylı şekilde incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Fibabanka iban numarası öğrenme ve sorgulama konumuza bakalım;

Fibabanka İban Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

İban numarası Uluslar arası para transferi işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanılan bir numaradır. Özellikle ulusal anlamda gerçekleşen para transferleri için kesinlikle iban numarasını elde etmiş olmalısınız.

* Fibabanka iban no sorgulama işlemi için 0850 222 77 77 numaralı telefonu arayarak buradan müşteri temsilcinize kimlik bilgileriniz ile gerekli başvuru bilgilerini vererek kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Burada hesabınızın size ait olduğunu teyit edebilmek açısından çağrı merkezinde bulunan görevlinin yönelttiği soruları doğru cevaplamanız gerekiyor.

* Bunun dışında Fibabanka iban numarası öğrenme işlemi için bankanın şubelerini de kullanabilirsiniz. Bunun için size en yakın Fibabanka şubesini ziyaret ederek buradan bireysel bankacılık işlemleri bölümüne başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

* Son olarak Fibabanka.com.tr adresini ziyaret ederek buradan da kullanıcı adı, şifre ile giriş gerçekleştirerek menüden iban sorgulama işlemine ulaşabilirsiniz.

Fibabanka İban Numarası ile Ne Yapılabilir?

Bir ülkeden bir diğer ülkeye gönderilecek olan para transferleri için iban numarasını yukarıda belirttiğimiz şekilde elde etmiş olmanız gerekiyor. Bununla birlikte yurt dışında bulunan bir hesaptan size gelecek para transferi için de iban numarası kullanılmalıdır.

Eğer elinizde iban numarası bulunuyor ise bu numaranın kime ait olduğunu öğrenebilmek için Türkiye Bankalar Birliği üzerinden gerçekleştireceğiniz iban sorgulama işlemi ile hesap numarasını girerek iban no öğrenebileceğiniz gibi, iban numarasını girerek bu hesabın kime ait olduğunu da öğrenebilmeniz mümkün.

Fibabanka iban numarası öğrenme işlemini yukarıda detaylı şekilde açıkladığımız gibi gerçekleştirebilirsiniz, ardından Türkiye Bankalar Birliği üzerinden bu iban no ile ilgili bilgilere ulaşabilmek mümkün.

Not: Edindiğiniz bilgiler ile para transferi gerçekleştirirken hem iban numarasını hem de alıcı ile gönderici bilgilerini doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmak çok önemlidir, aksi halde gerçekleştireceğiniz basit harf hatalarında bile para transferleriniz doğru şekilde gerçekleşmeyecektir. Yanlış bilgiler ile gönderilen para transferleri belirli bir sürenin ardından gönderici hesabına geri aktarılmaktadır.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Fibabanka iban numarası öğrenme işlemi ile ilgili eklemek istedikleriniz ile her türlü sorunuzu yorumlar bölümünden aktarabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir