Fikir Sahibine Milyonlar Kazandıran İlginç İş Fikirleri

Reklamlar


Kazançlarıyla yakın tarihe damga vuran 5 iş fikri

Mucidine Milyonlar Kazandıran İlginç İş Fikirleri: Bazı insanlar, çılgın iş fikirleri ile ortaya çıkarlar. Çılgın ve basit olan bu fikirler trilyoner insanlar yaratmıştır. Doğru çalışma ve talep alması kaydıyla her fikir iş hayatında başarıyı getirebilir. Milyon dolar kazanmak istiyorsanız, saçma fikirler bile size kazandırabilir. İşte, kazançları ile tarihe damga vuran 5 iş fikri;

SantaMail; Noel babaya posta var

Alaska’da yaşayan Byron Reese, 2001 yılında kendini Noel Baba ilan ederek, kendine bir posta kutusu alıyor. Noel Baba’dan mektup almak isteyen çocuklar için ebeveynler, posta başına 10 dolar para ödemeye başlıyor. 200 binden fazla posta atan Reese şu anda milyonerdir. Hıristiyan dininde çok önemli yeri olan Noel Baba aslında bizim ülkemizde, Antalya Demre’de doğmuş ve ölmüş bir aziz olmasına rağmen, parayı Amerika’lı kazanıyor! işte, ilginç iş fikri…

Doggles; Köpeğinize güneş gözlüğü

Roni Di Lullo tarafından ortaya atılan bu iş fikrinde, köpeklerin gözlerini güneşten korumak için köpek kafatasına uygun güneş gözlüğü üretimi başta absürt bir fikir olarak görülse de, zamanla görme bozukluğu yaşayan köpeklere özel lens ve gözlüklerle gelişmiştir. Hatta Amerikan ordusunda olan köpekler için bu gözlüklerden alındı. 16 ülkede, 4.500 mağazada bu gözlükler satılarak, sahibine ciddi bir servet kazandırmıştır.

FitDeck; kartlarla vücut geliştirme

Fitness eğitmeni olan Phil Black, vücut geliştirmek ve spor yapmak isteyenlere bir kart destesi yarattı. Bu kart destesinde, basit hareketler vardı ve desteyi alanlar düzenli olarak hareketleri evlerinde uygulayabiliyordu. Her bir deste 18 dolardan satıldı ve 4.7 milyon dolar servet meydana geldi.

PickyDomains; alan adı bulmak

PickyDomains, internette ilginç ve yaratıcı alan adı buluyor. Bunun karşılığında 50 dolar para alıyor. Kolay hatırlanan, yaratıcı ve akılda kalan alan adı bulmak sanıldığından daha zordur. Bu sayede sitenin milyonlarca dolar para kazandığı düşünülüyor.

Lucky Break Wishbone ; Lades kemiği satmak

Belki de dünyanın en ilginç iş fikirlerinden biri olan lades kemiği satın almak, işin fikrini bulan Ken Ahroni’ye milyonlarca dolar para kazandırdı. İlk 6 ayda, 50 bin dolar satış yapan Ken, lades kemiklerini kutuda ve plastik olarak satıyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir