Finansbank Eft İşlem Saatleri

Reklamlar


qnb-finansbank-eft

Finansbank Eft İşlem Saatleri: Finansbank finans sektöründe son dönemlerin en büyük ataklarından birini gerçekleştirerek Katar Dünya Bankası olan (QNB) ile birleşerek gücüne güç kattı. QNB tarafından Yunanistan’ın en büyük bankası olan National Of Greece (NBG)’den 2.7 milyar Avro karşılığında satın alınan banka ülkemizde 630 şubesi, 2934 ATM şubesi ve 12.790 çalışanı ile en büyük finansal kuruşlardan biri olarak gösteriliyor.

Özellikle bankanın sunmuş olduğu avantajlı kredi ürünlerinin yanı sıra müşterilerinin kullanımına sunmuş olduğu kredi kartı ürünlerinin de çok büyük mağaza zincirlerinde avantajlı olanaklar sağladığını görmekteyiz. Özellikle Finansbank eft saatleri ve işlemleri incelendiğinde günlük çok sık gerçekleştirdiğimiz bu para transferi işlemlerinde çok büyük kolaylıklar ve esneklikler sunduğunu görüyoruz. Bankada bulunan vadesiz mevduatınız üzerinden bir başka bankaya gerçekleştireceğiniz ödemeleri Finansbank üzerinden gerçekleştirerek daha esnek saatler içerisinde alıcı hesabına aktarabilmeniz mümkün.

İncelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Finansbank eft saatleri ve işlem yöntemleri ile ilgili gerçekleştirdiğimiz araştırmalara birlikte bakalım;

Finansbank Eft Saatleri

Finansbank şubelerinden her hangi birinde bulunan vadesiz mevduat hesabınızda bulunan bir miktar parayı farklı bir bankada bulunan bir başka hesaba aktarabilmek için gerçekleştirdiğiniz işleme eft adı verilmektedir. Finansbank eft saatleri içerisinde gerçekleştirilen havale işlemleri aynı gün içerisinde karşı hesaba aktarılmaktadır. Bunun dışında eft saatleri sonrasında gerçekleştirilen para transferleri ise devam eden ilk iş günü karşı hesaba aktarılmaktadır.

Finansbank eft saatleri incelendiğinde sabah saat 09:00’da başlamakla birlikte akşam saat 17:00 saatlerine kadar devam etmektedir. Normal şartlarda gerçekleştirilen çalışma saatlerinde yapılan havale işlemleri ortalama olarak 5 dakika ile 10 dakika arasında alıcı hesaplarına aktarılmaktadır.

Bazı durumlarda ise Finansbank şubesinde yaşanan yoğunluk veya Merkez Bankasında yaşanan yoğunluğa bağlı olarak para transferleri 30 ile 45 dakika aralığında gerçekleşebilmektedir. Eft saatleri içerisinde gerçekleştirdiğiniz ödemeler günlük şartlara bağlı olarak bazı durumlarda aynı gün içerisinde gerçekleşmeyebilir. Bu aşırı yoğunluk gibi durumlarda oluşabilecek bir durum olmakla birlikte genellikle eft bitimine 15 dakika kalana kadar gerçekleşen tüm transferler karşı hesaba aynı gün geçmektedir.

Bunların dışında Finansbank eft saatleri içerisinde gerçekleştirilen havale işlemleri aynı gün içerisinde karşı hesaplara aktarılmadığı taktirde eft sorgulama işlemi gerçekleştirerek bankanızdan bilgi almanız gerekmektedir.

Finansbank Eft Sorgulama

Çeşitli nedenlere bağlı olarak eft saatleri içerisinde gerçekleştirilen para transferlerinde ödemeler alıcı hesaplarına aktarılmayacak olursa bankanızın her hangi bir şubesini ziyaret ederek para transferiniz ile ilgili bilgi edinebileceğiniz gibi telefon bankacılığı üzerinden de eft sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon ile Finansbank eft sorgulama işlemi için 0850 222 0 900 numaralı telefonu arayarak müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşme ile para transferinizin neden gerçekleşmediğini öğrenebilirsiniz. Genellikle Finansbank eft saatleri içerisinde gerçekleştirilen para transferlerinin yerine ulaşmama nedeni eft formunda yapılan yanlışlıklardır. Bu nedenle eft formu doldurulurken çok dikkatli davranmalısınız. Alıcı bilgilerinde yapacağınız bir harf hatası bile ödemelerin gerçekleşmeyerek gönderici hesabına yeniden aktarılacaktır.

İncelemelerini gerçekleştirmiş olduğumu Finansbank eft saatleri ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş ve öneriyi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir