Finansbank Enpara Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Reklamlar


enpara.com-1

Finansbank Enpara Özellikleri ve Avantajları Nelerdir: Televizyon reklamlarında adından sıkça söz ettiren Enpara.com, müşterilerine sadece internet üzerinden hizmet vermeyi hedefleyen Finansbank’ın popüler banka kartlarından bir tanesidir. Finansbank Encard adından dolayı ilk bakıldığında kredi kartı gibi görülmektedir. Fakat Encard kredi kartı değil bir banka kartıdır. Dolayısıyla herhangi bir kredi limiti bulunmamaktadır.

Enpara.com ’un bir diğer hedefi de diğer banka sistemleri gibi müşterilerini şubede sıra bekletmek yerine onları pratik dijital ortamda ağırlamak… Böylece şubeye gitmeksizin tüm banka işlemlerinizi, dijital ortam üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Enpara.com ‘un herhangi bir şubesi bulunmamaktadır. Dolayısıyla hiçbir masraf olmadığından dolayı EFT ve havale gibi işlemlerinizde sizden herhangi bir ücret talep etmez. Bunun yanı sıra hesap işletim ücreti derdine de son! Peki, bu ne işimize yarayacak? Hemen anlatalım.

Öncelikle internetten çok sık alışveriş yapan birisiyseniz havale ve EFT ücretlerinin ne kadar can sıktığını sanırım anlatmaya gerek yok. Örneğin alacağınız ürün 20 TL iken havale veya EFT ücretiyle birlikte 40 TL oluyor. Enpara.com ‘un şubesi olmadığından dolayı sizden EFT veya havale ücreti talep etmiyor. Bu nedenle 20 TL’niz cebinize kalıyor.

Enpara.com‘un Ürünleri Nelerdir?

Enpara.com beş farklı alanda hizmet vermektedir. Bunlar Encard, vadesiz mevduat hesabı, vadeli mevduat hesabı, altın hesabı ve birikim hesabı olmak üzere beşe ayrılmaktadır. Enpara.com üzerinden açılan hesapların herhangi birinden işletim ücreti alınmaz. Ancak yurtdışından gelen para transferleri için Finansbank sizden 15 TL ücret talep etmektedir.

Enpara hesabınıza yatan parayı Finansbank ATM’lerinden çekebilirsiniz. Her ATM işlemlerinizde banka sizden 1 TL ücret kesintisi yapacaktır.

Enpara.com’a Nasıl Başvurulur?

Encard’a sahip olmak için Enpara.com ‘un resmi internet sitesini ziyaret edin. Hemen sayfanın ortasında yer alan müşteri olmak istiyorum seçeneğine tıklayın. Formu doldurarak, onaylayın. Daha sonra müşteri hizmetleri sizi arayarak müsait olduğunuz bir günde sizi ziyaret ederek kartınızı teslim edecektir. Bunun yanı sıra banka sözleşmesini müşteri danışmanın yardımıyla imzalayın. Ayrıca müşteri danışmanının size küçük hediyeleri de olacaktır.

Enpara.com ‘un Avantajları Nelerdir?

  • Birçok bankanın günlük para çekme limitleri bulunmaktadır. Fakat diğer bankalarda günlük para çekme limiti 1.000 TL ila 2.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Enpara ile çekebileceğiniz günlük limit 20.000 TL’ye kadar çıkabiliyor.
  • Şüphesiz müşterilerin en mustarip olduğu konulardan bir tanesi de müşteri hizmetlerine bağlanmak… Enpara.com bu alanda tabiri caizse diğer bankalara göre çığır açmış durumda! Her müşteriye özel bir müşteri temsilcisi bulunmakta ve otuz saniyede telefonunuza bakmaktadır.
  • Akıllı cep telefonunuza Enpara.com uygulamasını indirerek, sadece gerekli işlemlerle donatılmış cep şubesini pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Eğer telefonunuz Android bir sisteme sahipse Google Play’den, İOS sisteme sahip ise Apple Store’dan indirebilirsiniz.
  • Alacağınız Encard’ı banka kartı olarak kullanabileceğiniz gibi kredi kartı olarak da kullanabilirsiniz. İki özelliği birleştiren bu kart yardımıyla anlaşmalı yerlerden alışveriş yaparak indirimler kazanabilirsiniz.

Enpara.com ’un Dezavantajları Nelerdir?

  • Şüphesiz Enpara.com ‘un en büyük dezavantajı yurtdışından para çekip, göndermenin ücretli olmasıdır. Eğer Finansbank üzerinden yurtdışına para gönderirseniz, banka masraf ücreti olarak sizden 15 TL almaktadır. Buda pek çok kullanıcı için oldukça yüksek bir fiyattır.
  • com ‘un Android telefonlar için Google Play Store uygulaması varken İOS telefonlar için Apple Store uygulaması bulunmamaktadır. Doğal olarak İOS kullanıcıları cep şubeyi hızlı ve rahat bir şekilde kullanamamaktadır. Dolayısıyla teknik yönden müşterilerini hayal kırıklığına uğratmıştır.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir