Finansbank İban Öğrenme Sorgulama

Reklamlar


finansbank-004t

Finansbank İban Öğrenme Sorgulama: Finansbank ülkemizde kurulmuş ve faaliyetlerini sürdüren bir bankadır. Ardından 2006 yılında Yunanistan National Greece bankasına devredildikten sonra 2015 yılının aralık ayında dünyanın en büyük bankalarından biri olan Katar Dünya Bankası (QNB) tarafından satın alınmıştır. QNB çok büyük bir atak yaparak Finansbank’ın %99.81’lik payını 2.7 milyar dolara satın almıştır.

Bu gelişmenin ardından Finansbank teknolojik ve altyapı gelişmelerini son derece yakından takip eden bir finans kuruluşu haline geldi. Özellikle çeşitli bankacılık işlemlerinin gerçekleştirilmesini tüm mecralar üzerinden sağlamakla müşterilerine üst düzey hizmet vermektedir.

Finansbank iban öğrenme sorgulama işlemleri gibi sorgulama işlemlerinin çok kısa bir süre içerisinde pratik olarak gerçekleştirildiğini görmekteyiz. İban numaraları yurt dışı ve yurt içi para transferlerinde son derece büyük avantajlar sağlarken, hem maliyet hem de hız açısından diğer para transferlerine oranla avantajlıdır.

İban numarası 26 basamaklı bir numara olmakla birlikte başlangıcında 2 harf şeklinde ülke kodu bulunmaktadır. Geri kalan 24 hane ise rakamlardan oluşmaktadır. Örnek iban numarası aşağıda verilmiştir;

TR 45 00225 0 0000023222022505 şeklindedir.

Aşağıda araştırmalarını gerçekleştirmiş olduğumuz Finansbank iban öğrenme sorgulama konusu ile ilgili incelemeler gerçekleştirdik. Birlikte bakalım;

Finansbank Iban Öğrenme Sorgulama

Finansbank iban sorgulama işlemi için bankanın resmi web sitesini ziyaret ederek buradan gerekli alanları doldurarak elde edebilirsiniz.

http://www.finansbank.com.tr/finansbank-atm-ve-subeler/iban-hesaplama/default.aspx

Finansbank hesap numaranızı biliyorsanız yukarıdaki adres üzerinden kolaylıkla iban sorgulama öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemi sadece kendi hesabınız için değil aynı zamanda para transferi gerçekleştireceğiniz bir başka hesap için de gerçekleştirebilirsiniz. Iban numarasını biliyor olmanız işlemlerinizi çok daha kısa süre içerisinde gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

Çeşitli nedenlere bağlı olarak elinize geçen bir iban numarasını doğrulamanız gerekebilir. Bu sayede hem iban numarasının ait olduğu bankayı öğrenebilir, hem de bu hesap numarasının kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Iban Doğrulama Nedir?

Iban numarası üzerinden gerçekleştireceğiniz para transferlerinde iban numarasının hangi bankaya ait olduğunu öğrenmek ve kime ait olduğunu öğrenebilmek için Türkiye Bankalar Birliği resmi web sitesini ziyaret ederek buradan detaylı şekilde bilgi elde edebiliyorsunuz.

Tüm bankaların ortak havuz sistemi ile bağlı olduğu Türkiye Bankalar Birliği sayesinde gerçekleştireceğiniz para transferlerinde alıcı ve gönderici bilgileri ile iban numarası üzerinden hesap numaralarında hata yapma riskinizi minimuma indirmiş olacaksınız.

Iban numaranızın son 8 hanesi hesap numarası olmakla birlikte sadece hesap numarasını biliyor olmanız da iban numaranızı öğrenmenizde yeterli olacaktır.

Son olarak buradan gerçekleştireceğiniz sorgulama işlemi ile Yurt dışı iban numaraları hakkında bilgi edinebiliyorsunuz.

Not: Gerçekleştirilen para transferlerinin alıcı hesabına ulaşamamasının en önemli nedenlerinden bir tanesi gönderici ve alıcı hesaplarının yanlış olarak yazılmasıdır. Buna bağlı olarak gönderilmek istenen tutar belirli bir süre ortak havuzda bekletildikten sonra gönderici hesabına geri aktarılmaktadır.

Bu durumun önüne geçebilmek için para transfer formunda bulunan tüm bilgileri eksiksiz şekilde doldurmanız gerekiyor, yapılacak basit harf hatalarında bile ödemeler karşı tarafa iletilemeyeceği için iban numarası ile gönderim gerçekleştirecekseniz iban numarası sorgulama işlemini Türkiye Bankalar Birliği tarafından sorgrulatarak gerçekleştirmelisiniz. Bu sayede iban numarasının tüm bilgilerini elde etmiş olacaksınız.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Finansbank iban öğrenme sorgulama işlemi ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş ve öneriyi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir