Finansbank Kredi Notu Sorgulama

Reklamlar


finansbank-kredi-nasil-alinir

Finansbank Kredi Notu Sorgulama: Finansbank alt yapı yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden büyük ölçekli bankalardan birdir. Merkez Bankasına bağlı olarak ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan Finansbank kredi notunu baz alarak müşterilerine hizmet veren bir kuruluştur.

Kredi notu yalnızca bir tek bankadan kullanılan kredi ürünlerinin geri ödeme performansını ölçmekle kalmaz aynı zamanda kişinin ülke içerisinde kullanmış olduğu tüm krediler ve icralık borçların takibi ile kontrolünü sağlar.

Araştırmalarını gerçekleştirmiş olduğumuz Finansbank kredi notu sorgulama işlemini hangi mecralar üzerinden gerçekleştirebileceğinizi ve nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini inceledik. Birlikte bakalım;

İnternetten Finansbank Kredi Notu Sorgulama

Bankacılık sektöründe gerçekleşen teknolojik gelişmeler sayesinde tüm bankacılık işlemlerinde olduğu gibi kredi notu sorgulama işlemlerinde de internet üzerinden sorunsuz şekilde işlem gerçekleştirebiliyoruz.

* Finansbank portföyünde kayıtlı bir hesabınız bulunuyor ise, buradan hesabınıza şifre ve kullanıcı adı ile giriş yaparak menüden raporlar bölümüne giriyorsunuz. Buradan kredi notu bölümünü takip ederek Merkez Bankası tarafından açıklanmış olan kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

* Bunun yanı sıra internet üzerinden Finansbank kredi notu sorgulamak için Findeks.com adresini de kullanabilirsiniz. Son dönemlerde çok popüler olan bu sisteme ücretsiz olarak üye olabileceğiniz gibi dilediğiniz süre ve sayıda kredi notunuzu da ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

Sms ile Finansbank Kredi Notu Sorgulama

Akıllı telefonları kullanamayan bireylerin de internet olmadan gerçekleştirebilecekleri bankacılık işlemleri elbette var. Özellikle sms bankacılığı ile gerçekleştirilen tüm bankacılık işlemleri ilk bulunan ve mesaj atabilen tüm telefonlar ile kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Sms ile Finansbank kredi notu sorgulamak için aşağıda yer alan aşamaları uygulamanız yeterli.

* Tüm operatörlerden cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne ‘KR’ yazarak Finansbank kredi kartınızın üzerinde yazan son 4 haneli rakamı yazarak 2273’e gönderiyoruz.

* Sadece bir kaç dakika içerisinde kredi notunuz kısa mesaj olarak bildiriliyor. Burada kredi notunuzun değeri düşük, orta ve iyi olarak nitelendiriliyor.

* Gönderilen bu sms’in ücret tarifesi 5 TL olarak ücretlendirilmektedir.

* Finansbank kredi notu sorgulama sms ile çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor ancak telefon ile kimlik bilgilerinizin gizliliğini koruyabilmek adına gerçekleştirilemiyor. Ancak bazı bankalarda kredi kimlik bilgilerinizin doğrulanmasının ardından kredi notu telefon ile verilebiliyor.

Şubeden Finansbank Kredi Notu Sorgulama

Bankacılık işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz en geleneksel yöntemlerden bir tanesi şubelerdir. Şubelerden kredi notu öğrenebilmek için yapmanız gereken size en yakın şubeyi ziyaret etmektir.

* Size en yakın Finansbank şubesini ziyaret ederek buradan bireysel kredi kullanacaksanız bireysel krediler bölümünü ziyaret etmelisiniz. Burada görevli memura kimlik bilgileriniz ile başvuru gerçekleştirerek öğrenebilirsiniz.

* Bazı durumlarda banka memurları size bir kayıt açarak kredi kullanabilme durumunuzu öğrenebilir ancak yapacağınız kredi başvurularında kredi notunuz düşük çıkarak onaylanamazsa kredi notunuz daha fazla düşecektir.
Not: Geçmiş dönemlerden kalma borçlarınız bulunuyor ise bu borçların ödenmemesi durumunda kredi notunuzun düşük olacağını unutmamalısınız. Özellikle geçmiş dönemden icralık olmuş bir borcunuz bulunuyorsa bu borcun ödenmesi halinde bile 6 aylık bir süre boyunca siciliniz temizlenerek kredi notunuz yükselmeyecektir.

Ayrıca kredi notunuz düşükken gerçekleştireceğiniz ve olumsuz sonuçlanacak her kredi notunun kredi puanı ve notunu bir miktar daha düşüreceğini unutmamalısınız. Sadece tüm borçlarınızı ödeyerek temiz bir sicile sahip olduğunuzda başvuracağınız krediler sorunsuz şekilde onaylanacaktır.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Finansbank kredi notu sorgulama konusuna eklemek istediğiniz her türlü ek bilgi ile sorularınızı yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir