Findeks kredi notu ve puanı nedir?

Reklamlar


Findeks kredi notu ve puanı olarak bilinen referans sistemi, yıllardır tüm bankaların kredi ve kredi kartı gibi banka ürünlerini müşterilerine kullandırmadan önce, müşterinin ödeme alışkanlığı ve geçmişe yönelik oluşturulan ve referans aldıkları puan sistemine göre belirlediği kriterin yeni adı findekstir. Findeks.com tüm bankaların ortak olarak çalıştıkları bir sistemdir ve güvenlidir.

Findeks.com ile sorgulama yaptığınızda kredi notu, kredi puanı gibi bilgilere ücretsiz olarak ulaşırsınız, ancak ücretsiz olarak bir kereye mahsus hizmet verilmektedir, birden fazla kredi notu ve puanı sorgulama için ücret ödemeniz gerekmektedir..

findeks kredi puanı nedir

Peki findeks kredi puanı ve kredi notu sorgulamanın faydası nedir?

Findeks ile kredi puanınızı sorguladığınızda, geçmişe yönelik ödeme alışkanlığınıza ve bankalar ile çalışma şeklinize göre bir puan oluşturulur ve bu puana göre findeks size kredi notunuzu söyle, böylece kredi alacağınız zaman, şayet puanınız kriterlerin üzerinde ise o zaman daha uygun koşullarda kredi kullanma imkanına sahip olursunuz.

Findeks kredi notu düşük olursa ne olur?

Findeks kredi nootunuzun düşüklüğü, sizin açınızdan çok kötü bir haber olmasa da, zamanla düzelecek bir durumdur, ancak bu yine sizin elinizde, ödemeleriniz düzenli ve zamanında olursa findeks kredi puanınız yükselir ve bankaların size sunmuş olduğu ayrıcalıklardan faydalanırsınız, ama findeks kredi puanınız düşük olmaya devam ederse, kredi ve kredi kartı gibi banka ürünlerini kullanmanız oldukça zorlaşır…

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

No Responses

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir