Findeks kredi notu yükseltme teknikleri

Reklamlar


findeks kredi notu yükseltme teknikleri

Findeks kredi notu nasıl yükseltilir?: Findeks kredi notu yükseltmenin önemini bilmeyen yoktur, Bankalarla olan ilişkileriniz kötü ya da kredi notunuz çok düşük ise, ihtiyaç kredisi ya da kredi kartı alamıyorsanız bunun yolunun findeks kredi notunu yükseltmekten geçtiğini unutmayın. Aşağıda size findeks kredi notu nasıl yükseltilir? Anlatmaya çalışacağız.

Findeks Kredi notu yükseltme teknikleri:

1- Temizlik aşaması:

İlk adım temizlik aşamasıdır. Çalıştığınız banka ya da bankalarda bulunan tüm kredilerinizin veya kredi kartlarınızın tamamının borcunu kapatın. Borçlarınızı kapattıktan sonra da kredi kartlarınız ve diğer krediyle ilgili her şeyi iptal ettirin. Daha sonra da adınıza olan ne kadar faturanız varsa hepsini ödediğinizden emin olun. Özellikle cep telefonu faturalarınız önemli, çünkü hizmet veren operatörler bankaların sistemleriyle ilişkilidir ve kredi notunun düşmesinde büyük etkiye sahiptir.

2- Hesap hareketlendirme:

Temizlik aşamasını tamamladıktan sonra, ne kadar paranız varsa bankaya hesabınıza yatırın. Aynı bankada hesabı bulunan bir arkadaşınız ya da yakınınız varsa ona havale yapın ve sonra geri alın. Bu işlemi en az 2-3 kez yapın ve sonrasında da tüm paranızı bir aylık vadeli mevduat hesabına çevirin. Vade süresi bittiğinde paranızı vadeli hesabınıza tekrardan koymayın.

3- Kredi kartı talebi:

Yukarıdaki işlemleri yaptığınızda 1-2 ay içinde kredi kartı talebinde bulunun. Bankanız size kesinlikle az limitli olsa da bir kredi kartı tahsis edecektir. Kredi kartınızı aldığınızda bunun borcunu erkenden ve gecikmeden tamamıyla kapatın. Borcu kapadıktan sonra da kredi kartınızın iptalini yaptırın.

4- Vadeli mevduat hesabına tekrar para yatırma:

Kredi kartınızın iptal edilmesinden sonra, bankadaki paranızı yeniden vadeli mevduata aktarın. Bu defa paranızı minimum 2 ay vadeli olarak yatırın. Kıyıda köşede duran paralarınızı bu vadeli hesaba yatırdığınızdan emin olun, çünkü hesaptaki paranız ne kadar çok olursa kredi notunuzun da o kadar olumlu etkileneceğini unutmayın.

5- Düşük meblağlı kredi başvurusu:

Örneğin 3 bin TL kadarlık bir kredi başvurusu yapın. Kredi vadesi ise kısa olsun ki az faiz ödeyin. Aldığınız kredinin üstüne bir miktar siz de para koyun ve ilk taksitinizi ödeyeceğiniz tarihte kredinin tümünü ödeyerek kapatın.

İşte, tüm bunları yerine getirdiğinizde ve eksiksiz uyguladığınızda findeks kredi notunuz yükselişe geçecek, bankanız size her türlü talebinizde olumlu yanıt verecektir. İhtiyaç duyduğunuz her türlü krediyi alma şansına kavuşmuş olacaksınız. Tabi, ödemelerinize dikkat ettiğiniz sürece de kredi notunuz düşmeyecek ve yükselmeye devam edecektir.

Findeks kredi notunuzu öğrenmek için buraya tıklayın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

3 Yorum yapılmış

  1. isim yok
  2. sinem yıldırım
  3. sinem yıldırım

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir