Garanti Bankası Bireysel Kredi Başvurusu

Reklamlar


garanti bankası-8845

Garanti Bankası Bireysel Kredi Başvurusu: Bireysel krediler normal vatandaşların çeşitli nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek için başvuru gerçekleştirerek kullandığı kredi ürünleridir. Pek çok farklı ihtiyacı karşılayabilmek için kullanılan bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu ile ilgili dikkat etmeniz gereken bazı detaylar ve püf noktaları yazımızda.

Sizler için inceleme altına almış olduğumuz Garanti Bankası bireysel kredi başvurusu ile ilgili detayları birlikte inceleyelim.

Garanti Bankası Bireysel Kredi Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Bireysel ihtiyaç kredileri Merkez Bankası tarafından belirlenmiş olan üst ve alt limitler göz önünde bulundurularak belirli faiz oranları içerisinde kullandırılabilir, buna ek olarak kredi notunuza bağlı olarak 500 TL ile 50.000 TL arasında limitlerde kullanımına izin verilmektedir.

Bankalar müşterilerinin portföylerini inceleyerek geri ödeme yeterliliklerine ve kredi notlarına bağlı olarak bu limitler dahilinde krediyi müşterilerine sunarlar.

Bireysel ihtiyaç kredileri genellikle;

* Eğitim giderleri

* Evlilik giderleri

* Dekorasyon ve tadilat giderleri

* Sağlık için gerekli harcamalar

* Tatil giderleri gibi diğer pek çok giderleriniz için kullanılmaktadır.

Garanti Bankası Bireysel Kredi Başvurusu İçin İstenen Evraklar

* TC Nüfus cüzdanı ve fotokopileri.

* Gelir belgesi.

* Sigortalı çalışanlar için SGK’dan alınacak maaş bordrosu.

* Sigortalı çalışmayanlar işletmelerden alacakları deneme sürecinde çalıştıklarını gösteren imzalı kaşeli maaş dilekçelerini eklemeli.

* Emekli vatandaşlar emekli maaş kartları veya maaşlarını aldıkları bankalardan alacakları maaş belgeleri.

* Öğrenciler ise okullarının öğrenci işleri bölümünden alacakları öğrenci belgelerini eklemeli.

* İkamet ettiğiniz ev adresinize ait son 3 aylık su, doğalgaz ve elektrik faturaları.

Garanti Bankası Bireysel Kredi En Fazla Kaç Paraya Kadar Kullanılır?

Bireysel ihtiyaç kredisi veren bankalar Merkez Bankasına bağlı kuruluşlardır ve uygulanacak her türlü üst ve alt kredi limiti ile kredi miktarlarını Merkez Bankası belirlemektedir. Buna göre;

Garanti Bankası bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu kredi notunuz ve bankanızın gözünde ki itibarınıza bağlı olarak 500 TL ile 50.000 TL arasında kullandırılabilmektedir.

Garanti Bankası Bireysel Kredi Başvurusunun Olumlu Sonuçlanması İçin Yapılması Gerekenler

Bankalar açısından en önemli kriter kredi notu olmakla birlikte bunu takip eden kriteer ise azda olsa bir nakit akışının bankalar üzerinden gerçekleştirilmesidir.

* Buna göre öncelikle geçmiş dönem borçlarınızın tamamını ödemiş olmanız gerekmekte. Tabi ki vadesi gelen rutin borçlarınızı da eksiksiz şekilde doldurmalısınız.

* Diğer yandan geçmişten kalan icralık bir borcunuz bulunuyor ise bu borçlarınızı temizledikten sonra en az 6 ay boyunca tüm borçlarınızı zamanında ödemelisiniz. Ancak bu sayede siciliniz temizlenecek ve yeni başvurunuzun oaylanma ihtimali yükselecektir.

* Küçük nakit akışları bile bankalar üzerinden gerçekleşecek olursa bu durum size artı bir avantaj sağlayacaktır.

* Bunun dışında düzenli olarak ödemelerini gerçekleştirmekte olduğunuz ev kiraları, aidatlar, doğalgaz, elektrik, su, internet ve uydu alıcısı gibi aylık giderlerinizin banka hesabınızdan otomatik ödeme ile gerçekleştirilmesi kredi notunuza büyük arttılar sağlayacaktır.

Uyarı: Yukarıda yer alan Garanti Bankası bireysel kredi başvurusu ile ilgili detaylı açıklamalara ek olarak eklemek istediğiniz tüm detayları yorumlar bölümünden diğer okuyucularımıza iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir