Garanti Bankası Bireysel Kredi Hesaplama

Reklamlar


garanti bankası şube

Garanti Bankası Bireysel Kredi Hesaplama: Bireysel krediler genellikle hayatta nakit ihtiyacımız bulunduğu tüm zamanlarda aklımıza gelen ilk kredilerdir. Bankalar arasında yer alan rekabet koşulları göz önünde bulunduğunda Merkez Bankası tarafından belirlenen üst ve alt limitler göz önünde bulundurularak bankalar tarafından sunulan kredilerdir. Bu limitler içerisinde her banka kendi politikalarını oluşturmakta ve buna bağlı olarak rekabet edebildiği kadar düşük faiz oranlarını müşterilerine sunmaktadır.

Bireysel ihtiyaç kredileri genellikle 500 TL ile 50.000 TL arasında kullanılabilen ve bu limitlerin kredi notunuza göre düzenlenebildiği bir kredidir. Sizler için farklı açılardan inceleme altına almış olduğumuz Garanti Bankası bireysel kredi hesaplama ve değerlendirmeleri ile ilgili incelemelerde bulunduk.

Garanti Bankası Bireysel Kredi Faiz Oranları

Kredinin Toplam Tutarı: 15.000 TL

Kredi Geri Ödeme Vadesi: 36 Ay

Kredinin Aylık Taksit Tutarı: 561.99 TL

Kredinin Faiz Oranı: % 1.43

Kredinin Toplam Masrafı: 75 TL

Kredinin Toplam Geri Ödemesi: 20.306.64 TL

Garanti Bankası Bireysel İhtiyaç Kredisi Hangi Amaçlarla Kullanılabilir?

* Evlilik kredileri.

* Sağlık kredileri.

* Dekorasyon, tadilat kredileri.

* Tatil kredileri.

* Diğer nakit giderler için kullanılabilir.

Garanti Bankası Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Sizden İstenen Evraklar

* TC kimlik belgesi ve fotokopisi.

* Öğrenciler için okudukları okullardan alacakları öğrenci belgeleri.

* Emekli bireyler için emekli maaş kartları veya emekli maaşlarını almış oldukları bankalardan alacakları maaş kartları.

* Gelir Belgesi.

* Sigortalı olarak bir işte çalışanlar için SGK’dan alınacak maaş belgeleri.

* Sigortalı olarak değil de henüz deneme sürecinde çalışanlar ise çalıştıkları işletmelerden alacakları imzalı ve kaşeli maaş dilekçelerini eklemeliler.

* Bireysel kredilerde son 3 aylık ikamet ettiğiniz adrese ait elektrik, doğalgaz ve su faturaları.

Garanti Bankası Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusunun Onaylanması İçin Yapılması Gerekenler

Öncelikle tüm bankalar açısından kredi ürünlerinin onaylanabilmesi için kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Bu nedenle kredi notunuzun yüksek olabilmesi için yapmanız gereken bazı adımlar var. Bunları birlikte detaylı olarak inceleyelim.

* İlk olarak bankalara olan borlarınızın tamamının zamanında ve eksiksiz olarak ödenmesi çok önemlidir. Daha sonra borlarını ödeyerek kapatmış olduğunuz tüm krediler iin bankalardan temiz kağıdı almalısınız.

* Bireysel ihtiyaç kredileri veya diğer tüm kredi ürünleri için eskiden kalma icralık bir borcunuzun bulunmaması çok önemlidir. Özellikle icralık bir banka borcunuzu ödemiş olsanız bile 6 ay boyunca siciliniz tam anlamıyla temizlenmeyecektir. İcralık borçlarınızı temizledikten sonra 6 ay boyunca tüm ödemelerinizi düzenli olarak gerçekleştirmeli ve 6. ayın sonunda yeni kredilere başvuru gerçekleştirmelisiniz.

* Diğer yandan olumsuz sonuçlanan bir kredi başvurusunun ardından en az 21 gün boyunca başka bir bankaya başvuru gerçekleştirmeyin, aksi halde bankalar açısından kredi notunuz daha düşük seyredecektir.

* Küçük birikimlerinizi banka hesaplarında değerlendirmenin yanı sıra düzenli olarak ödemeniz gereken faturalarınızı da bankalar üzerinden gerçekleştirmek bankaların nakit akışınızı görmesi açısından olumlu etkileri bulunacaktır. Bu durum da kredi notunuzun yükselmesine yardımcı olur.

Uyarı: Detaylı olarak incelemiş olduğumuz Garanti bankası bireysel kredi hesaplama ve kredi değerlendirmeleri ile ilgili yazıya eklemek istedikleriniz ile görüş ve sorularınızı yorumlar bölümünden bize ve diğer okuyucularımıza iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir