Garanti Bankası Iban Numarası Öğrenme Sorgulama

Reklamlar


garanti-bankasi-iban

Garanti Bankası Iban Numarası Öğrenme Sorgulama: Garanti Bankası 1946 yılında ülkemizde kurulmuş olan yerli sermaye ile bankacılık faaliyetlerini sürdüren ülkemizin en büyük bankalarından bir tanesidir. Bugünkü büyüklüğünün 107 milyar Amerikan doları olduğu biliniyor ve ülke çapında 994 şubesi, 4.152 atm’si ve 7.928 personel sayısı ile en büyük sermayeli bankalar arasındadır.

Özellikle büyüklüğü ile pek çok iddialı kampanyayı müşterilerine sunmakla birlikte en önemli gelir kaynaklarından biri gerçekleştirilen para transferlerinden tahsil edilen havale ücretleridir.

Yurt içi ve yurt dışına gerçekleştirebileceğiniz para transferlerini banka tarafından size verilen iban numarası ile kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz gibi Garanti bankası iban numarası öğrenme sorgulama işlemlerinin de çok kolay ve hızlı bir şekilde bankanın tüm mecraları üzerinden gerçekleştirilebildiğini söyleyebiliriz.

İban numaraları 26 haneli hesap numaralarıdır ve ilk 2 hanesi ülke kodunu oluşturan harflerden oluşmaktadır. Sonraki 24 hane ise rakamlardan oluşmaktadır. Aşağıda örnek iban numarası düzenlenmiştir;

Örnek İban; TR 55 00432 0 0000022233022301 şeklindedir.

Aşağıda incelemelerini gerçekleştirmekte olduğumuz Garanti Bankası iban numarası öğrenme sorgulama işlemi ile ilgili gerçekleştirdiğimiz araştırmalara birlikte bakalım;

Iban Numarası Öğrenme ve Sorgulama

Garanti Bankası iban numarası öğrenmek sorgulamak için aşağıda bulunan linki kullanarak buradan  gerekli bilgileri sisteme girerek kolaylıkla iban numaranızı sorgulayabilirsiniz.

Garanti bankası İban Sorgulama Linki;

https://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/mevduat_ve_yatirim/mevduat_urunleri/ssl/iban_sorgulama.page?#calcContent=UID5ed6738

Burada sizden istenen bilgiler şu şekildedir;

Şube Kodu: Garanti Bankasında hesabınızın bulunduğu şubeye ait olan şube kodunu girmelisiniz.

Hesap Numarası: Garanti Bankasında açacağınız hesaba ait olan 8 haneli garanti bankası hesap numaranız.

Yukarıda bulunan alanların doldurulmasının ardından alt kısımda yer alan tamam buttonuna tıkladıktan sonra Garanti Bankası hesabına ait iban numaranız hesaplanarak ekrana düşecektir.

Garanti Bankası iban numarası sorgulama öğrenme işleminin ardından gerçekleştireceğiniz tüm yurt içi ve yurt dışı para transfeleri olan eft, havale işlemlerini hem düşük maliyetlerle gerçekleştirebileceksiniz, hem de çok hızlı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

Bunun dışında Garanti bankası hesabınızdan başka bir banka iban numarasına para transferi gerçekleştirecekseniz karşı tarafın iban numarasını doğrulama işlemi ile inceleterek hesabın kime ait olduğu ve hangi bankaya ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası Iban Doğrulama?

Garanti Bankası iban numarası öğrenme sorgulama işleminin ardından Garanti bankasında bulunan hesapları sorgulayabiliyorsunuz ancak farklı hesaplara gerçekleştireceğiniz para transferlerinde ise iban numarasının sorgulama işlemini gerçekleştirerek buradan iban numarasının hangi bankaya ve kime ait olduğunu öğrenebilmeniz mümkün.

Bunun için Türkiye Bankalar Birliği resmi web sitesi üzerinden gerçekleştireceğiniz sorgulama işlemi ile kolaylıkla göndereceğiniz iban numarasının hangi bankaya ve hangi isme ait olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Not: Garanti Bankasından gerçekleştireceğiniz tüm para transferleri için en çok dikkat etmeniz gereken detay gönderici ve alıcı bilgilerinin eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması çok önemlidir. Bunun için para transferi gerçekleştirmeden önce Türkiye Bankalar Birliği üzerinden inceleme gerçekleştirerek alıcıya ait bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde öğrenmelisiniz.

İban Numarası ile gerçekleştireceğiniz para transferlerinde en ufak bir harf hatası bile tutarın alıcı hesabı yerine gönderici hesabına geri aktarılmasına neden olacağını unutmamalısınız.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Garanti Bankası iban numarası öğrenme sorgulama işlemleri ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü ek bilgi ve soruyu yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir