Garanti Bankası Kredi Notu Sorgulama

Reklamlar


garanti-kredi-risk-raporu

Garanti Bankası Kredi Notu Sorgulama: Garanti bankası faaliyetleri açısından ülkemizde en çok bankacılık işlemi gerçekleştiren finansal kuruluşlardan biridir. Müşteri portföyü en fazla olan bankalar arasında gösterilen Garanti bankası kredi kullanımı açısından en fazla krediyi kullandıran bankadır.

Tüm bankalar müşterilerine kredi kullandırmadan önce en önemli kıstas olarak kredi notu ve değerlendirmesini baz almaktadır. Bunun kontrol edilebilmesi için özel bir sistem geliştirilmiştir ve tüm bankalar merkez bankasına bağlıdır.

Merkez bankası tüm bankalardan gerçekleştirdiğiniz başvuru ve kredi kullanım bilgilerini saklar ve diğer bankaların da kontrolüne açık halde sunar. Bu sayede bankalar geçmiş döneme ait kredi kullanımınızı görerek ödeme gücünüzü incelerler. Eğer eskiden kullandığınız ve kullanmakta olduğunuz kredileri düzenli şekilde ödüyorsanız kolaylıkla krediniz onay alacaktır.

Bunun için çeşitli kaynaklardan kredi notu sorgulama ile kendi kredi notunuzu öğrenebilir ve bu şekilde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sizler için farklı kaynaklar üzerinden Garanti Bankası kredi notu sorgulama ve kredi kullanabilme durumunuzu öğrenebilmek için aşağıda sizler için sunduğumuz yöntemleri uygulayabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Garanti Bankası Kredi Notu Sorgulama

İnternet teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımızın çok önemli bir yerini kaplıyor, özellikle günlük rutin işlerimizin gerçekleştirilmesi için interneti kullanıyoruz. Son dönemlerde bankacılık işlemlerinin internet üzerinden geeçekleştirilmesi ile hem zamandan hem de güvenlik açısından çok önemli faydalar elde etmemizi sağlıyor. İnternet üzerinden Garanti Bankası kredi notu sorgulamak için aşağıda yer alan aşamaları inceliyoruz;

* Öncelikle Garanti.com.tr internet sitesini ziyaret ederek buradan kendi kişisel internet bankacılığı sayfanıza şifre ve kullanıcı adınız ile giriş sağlıyorsunuz. Ardından burada menüde yer alan raporlar bölümünden KKB raporları ile ilgili bölüme giriş yapıyoruz.

* Bu sayfada karşımıza risk raporu ve kredi notu yer alan bölüm çıkıyor. Bu bölümden öğreneceğiniz kredi notunuz son 6 aylık süreyi kapsayan tüm ödemelerinizi ve ödeme gecikmelerinizi içermektedir.

Şubeden Garanti Bankası Kredi Notu Sorgulama

Bir çoğumuz özellikle belirli bir yaşın üzerinde yer alan bireylerin tüm bankacılık işlemlerini banka şubelerinden gerçekleştirdiğini biliyoruz. Teknolojik kanallar üzerinden de kolaylıkla öğrenebilecek kredi notu sorgulama işlemi gibi konular için şubeleri de ziyaret ederek bilgi almak mümkün.

* Garanti bankası kredi notu sorgulamak için size en yakın şubeyi ziyaret ederek buradan bireysel kredi alacaksanız bireysel krediler bölümünü, kurumsal kredi alacaksanız kurumsal krediler bölümünü ziyaret etmelisiniz. Burada banka çalışanları bazı durumlarda bilgi vermekten kaçınsalar bile genellikle bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

* Kredi notu farklı bankalara göre değişiklik göstermez ve ortak havuzda yer alan tüm ödemelerin incelenmesi sonucu oluşturulur ancak her bankanın kredi vermek için uygun gördüğü minimum oran farklılık göstermektedir.

Telefonla Garanti Bankası Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu sorgulama işlemleri genellikle şubelerden kimliğinizle veya internetten kişisel şifrenizi girerek sisteme girdiğinizde öğrenebiliyorsunuz. Ancak telefon ile gerçekleştirilen görüşmelerde müşteri temsilcisi sizi şubelere veya internet sitesine yönlendirmektedir.

Not: Kredi notunuzu sorgulamadan önce kredi notunuzun yüksek olması için yapmanız gerekenleri çok iyi bilmelisiniz. Buna göre öncelikle tüm geçmiş dönem borçlarınızı eksiksiz şekilde ödemiş olmak ve vadesi gelen borçlarınızı düzenli şekilde ödüyor olmanız gerekiyor.

Ancak geçmiş dönemden gelen icralık bir borcunuz bulunuyor ise bu borçlarınızın ödenmesinin ardından en az 6 ay boyunca tüm borçlarınızı ödemeli ve sicilinizin ancak bu sürenin sonunda temizleneceğini bilmelisiniz.

Garanti Bankası kredi notu sorgulama işlemi ile ilgili her türlü soru, görüş ve öneriyi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir