Garanti Bankası Taksitli Nakit Avans Hesaplama

Reklamlar


garanti taksitli nakit avans

Garanti Bankası Taksitli Nakit Avans Hesaplama: Garanti Bankası, taksitli olarak nakit avans veren bankalar arasında bulunmaktadır. Banka tarafından 500 TL’den başlayan taksitli nakit avanslar, 5 ile 9 ay arasında değişen taksitlerle geri ödenmektedir. Banka tarafından nakit avanslar için %2,02 faiz uygulanmaktadır. Bu oran 5 ile 9 ay arasındaki tüm vade sayıları için eşit olarak uygulanmaktadır. Makalemizde, Garanti taksitli nakit avans hesaplama ve nakit avans şartlarını öğrenme fırsatı bulacaksınız.

Garanti Nakit Avans Kuralları

-Nakit ihtiyaçlarınızda Garanti Kredi Kartlarınız aracılığıyla nakit avans çekebilir ve sabit taksit miktarları ve uygun faiz oranlarıyla geri ödeyebilirsiniz.

-5 ile 9 aylık taksitli nakit avanslar için aylık olarak %2.02 faiz uygulanmaktadır. Bu orana KKDF ve BSMV dâhil değildir.

-Taksitli nakit avanslar son ödeme tarihine kadar geri ödenmediği durumlarda, anapara taksit tutarı üzerinden günlük olarak nakit faizi işlemektedir.

-Borcun erken kapama ya da kısmi kapama durumlarında kalan dönem için nakit avans faizi işletilmektedir.

-Erken kapama işlemlerinde vadesi geçen taksitler için uygulanan faiz miktarları geri ödenmemektedir.

-Taksitli nakit avans işlemleri en az 500 TL, en fazla ise 20 bin TL tutarında kullanılabilmektedir.

-Nakit avanslarda taksit zorunluluğu bulunmamakta, nakit avans taksitsiz olarak da kullanılabilmektedir.

-Taksitli nakit avanslar işlemler için hesap özeti belirtilen tarihte yansıtılmaktadır.

-Bir yıllık süre içerisinde üç defa son ödeme tarihine kadar dönem borcunun ödenilmemesi halinde nakit avans kartınız kullanıma kapatılmaktadır.

Garanti Taksitli Nakit Avans Ödeme Örneği

Garanti Bankası’ndan alacağınız 1000 TL’lik nakit avans için, Garanti taksitli nakit avans hesaplama örneğini sizler için hazırladık. 1000 TL aldığınız nakit avans için 5 aylık ve 9 aylık taksitler için ödenmesi gereken miktarlar şu şekildedir;

-1000 TL’lik nakit avans 5 taksitle alındıysa eğer, 214,78 TL aylık taksit ödemesi yapılmaktadır. Nakit avans için 73,88 TL faiz işlenmekte ve nakit avans için toplamda 1.073,88 TL ödenmektedir.

-1000 TL’lik nakit avans 9 taksitle alındığında 125,01 TL aylık taksit ödemesi yapılmaktadır. Nakit avans için 125,07 TL faiz uygulanmaktadır. 9 taksitli 1000 TL’lik nakit avansın faizlerle birlikte toplam ödeme tutarı ise 1.125,07 TL’dir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

One Response

  1. Dilan

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir