Gelir belgesi olmadan kredi çekmek mümkün mü?

Reklamlar


gelir belgesi olmadan kredi çekmek mümkün mü

Bankaların, kredi çekmek için gelir belgesi şartı araması, kredi çekecek kişiler için önemli bir sorun olmasının yanı sıra, bankalar da kredi verirken kendi çıkarlarını düşünerek parasını garanti altına almak ve riski minimuma indirmek için, kefil, ipotek ya da gelir belgesi şartı aramaktadır., Hayatın bir çok alanında kullanılan kredi ürünleri, aslında bir çok kişinin isteyerek başvurduğu bir yol değildir çünkü kimse borçlanmak istemez, ancak bir çok kişi mecburi durumlarda bu yola başvurmaktadır, bu sebeple bir çok ticari kurum ve kişiler için kredi çekmek anormal olmasına rağmen normal unsurlarından biri haline gelmiştir, bu sebeple kredi kullanımında başvuru yapacak kişilerin öğrenmek istediği pek çok konu vardır. Bunlardan biri de gelir belgesi olmadan kredi çekmek mümkün mü? sorusudur, biz de kredi alırken gelir belgesi olmadan kredi çekilir mi eğer çekilmezse alternatif yolları sizin için araştırdık işte detaylar.

Kredi başvurusu yapmayı düşünüyorsanız ya da başvuru yaptıysanız gerekli belgelerin en başında gelir belgesi gelmektedir. Neredeyse kredi başvurusunda olmazsa olmazlardan en önemlisidir. Peki, kredi çekmek için gelir belgesi şart mı? Genel olarak maalesef gelir belgesi olması gerekmektedir. Şayet bankalar özel ve spesifik bir kredi kampanyası hazırladıysa ve gelir belgesi krediye başvuru şartlarından biri değilse o zaman gelir belgesi olmadan kredi çekmek mümkün olabilir, yani bu tamamen bankanın inisiyatifinde olan bir uygulamadır.

Kredi kullanmak isteyenlerin hazırlamaları gereken belgeler arasında geçmişe dönük son altı aylık sigorta primi ödemesinin de olması gerekmektedir. Bunun anlamı gelir belgesinin yanı sıra çalıştığınız firma tarafından adınıza yatırılan sigorta prim ödeme belgesi de gereken evraklar arasında. Sigortalı olarak çalışmayanlar kredi alabilir mi? sorusu da burada devreye girmekte. Bu sorunun cevabı da aslında nettir. Çalışıyor ama sigortasız iseniz ve gelir belgesi veremiyorsanız kredi kullanmanız maalesef şu an için imkansız gibi.

Peki gelir belgesi olmadan kredi kullanmanın başka yolu var mı?

Gelir belgesi olmadan kredi kullanabilmenin tek yolu ipotekli kredi adıyla hazırlanmış kredi seçeneğidir. Bunun anlamı; adınıza kayıtlı veya bir yakınınıza ait gayrimenkul varsa, teminat gösterilip ipotek altına alındığında kredi kullanabileceğinizdir. Bu krediniz ihtiyaç kredisi değil konut kredisi kapsamına girdiği için ek olarak ekspertiz, ipotek ve sigorta masrafları da toplam kredi maliyetiniz etkileyecektir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

5 Yorum yapılmış

  1. Selahattin ÇAKIR
  2. yuksel deniz
  3. Ömer çubuk

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir