Gün İçinde Tasarruf Yapmanın 10 Yolu

Reklamlar


gün içinde tasarruf yapma

Gün İçinde Tasarruf Yapmanın 10 Yolu: Hepimizin ortak derdi tasarruf yapamamak. Kazandığımız paradan çok daha fazla harcayarak, borçlanmaktır. Özellikle kredi kartlarının artması ile bu durum çok daha fazla olmaya başladı. Fakat, geleceğimiz için çalıştığımız süre boyunca birikim yapmak da gereklidir. 1 gün içinde ne kadar tasarruf edebilirsiniz? İşte, gün içinde tasarruf etme yolları;

Evde yemek yapın

Evde düzenli olarak yemek yaparak, ayda 1 kişinin en az 200 TL tasarruf edebileceğini biliyor musunuz? 2 kişilik bir aile dışarıdan yemek yerse en az ayda 400 TL para harcamaktadır. Oysa haftalık olarak pazara gidip, evde yemek yaparsanız hem tasarruf edecek hem de sağlıklı besleneceksiniz.

Alışveriş listesi hazırlayın

Markete gitmeden önce mutlaka bir alışveriş listesi oluşturun. İhtiyacınız olan şeyler listenizde olduğunda ekstra harcama yapmak zorunda kalmazsınız. Markete gitmeden önce indirimli ürünleri mutlaka takip edin.

Sık seyahat ediyorsanız fiyat karşılaşması yapın

Sık seyahat ediyorsanız, internetten sitelerden ucuz bilet takibi yapın. Bazı firmalar erken rezervasyon ile çok ucuz bilet satmaktadır. Bu kampanyalarla tasarruf edin.

Ulaşımda tasarruf yapmak

Toplu taşıma, otomobile göre çok daha avantajlıdır. Bu nedenle, arabanızla işe gitmeyin, yakın mesafede işiniz varsa bisiklet kullanın.

Evden tasarruf etmek

Evinizin ihtiyacınızdan büyük olması ciddi manada çok para harcamanıza neden olur. Büyük evlerin ısınma, soğuma ve temizlik dahil olmak üzere pek çok masrafı vardır. Bu nedenle ihtiyacınız kadar olan eve taşının, küçük bir evin masrafı çok daha düşüktür.

Kıyafet harcamalarında tasarruf

İhtiyacınızdan fazlasını asla almayın. Kıyafetlerinizi doğru kullanarak, hızla yıpratmayın.

Satın almadan önce düşünün

Bir şeyi satın almadan önce mutlaka düşünün. Alacağınız şey için gün içinde kaç saat çalışmak zorunda olduğunuzu düşünün.

Harcamaları kontrol altına alın

Bireysel olarak, gelir ve giderinizi mutlaka tutun. Bu sayede, harcamalarınızı kontrol altına alabilirsiniz.

Kredi kartı kullanmak

Kredi kartını bilinçsiz ve kontrolsüz kullanmak sizi çok fazla borçlandırır. Kredi kartı kullanırken, ödeme gücünü ve toplam borcunuzu bilin.

Eğlence

Tasarruf yapmak demek, hayattan soyutlanmak ve arkadaşlardan uzak kalmak demek değildir. Arkadaşlarınız evinize davet edebilirsiniz. Ücretsiz konserleri takip edebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir