Halk bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Reklamlar


halkbank-223

Halk bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu: Halk Bankası Merkez Bankasına bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmekte olan devlet bankalarımızdan bir tanesidir. Sermaye açısından özel bankaların bir çoğundan daha kuvvetli olduğu için pek çok kredi ve kredi ürününün müşterilerine ayrıcalıklı olarak düşük faiz oranları ile sunulabildiğini görüyoruz. Sizlerle birlikte pek çok farklı detayını ele almış olduğumuz Halk Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu ile ilgili incelemeler gerçekleştirelim.

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Alırken Sizden İstenen Evraklar

* Tc Kimlik belgesi ve 2 adet fotokopisi.

* Emekliler emekli maaş kartları ve emekli maaşlarını aldıkları bankalardan evrak.

* Öğrenciler okullarından alacakları öğrenci belgelerini eklemeli.

* Yeni işe girmiş olanlar deneme sürecinde oldukları için sigortaları henüz yapılmamış olabilir, bu nedenle çalıştıkları işletmelerden aldıkları maaş miktarının belirtilmiş olduğu imzalı ve kaşeli maaş dilekçeleri eklemeliler.

* Sigortalı çalışanlar için SGK’dan alacakları maaş bordroları. (Aldığınız maaş bordrosunu şirketinize imzalatarak kaşeletmeniz daha etkili olacaktır.)

* Kurumsal başvurular için şirkete ait son dönem vergi levhası.

* Son olarak ikamet ettiğiniz eve ait son 3 aylık doğalgaz, elektrik ve su faturaları.

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Hangi Amaçlarla Kullanılır?

* Evlilik kredisi.

* Eğitim kredisi.

* Tatil kredisi.

* Sağlık giderleri için krediler.

* Dekorasyon ve tadilat kredileri.

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Toplam Kredi Miktarı: 15.000 TL

Kredi Faiz Oranı: % 1.43

Kredi Toplam Masrafı: 75 TL

Kredi Maliyet Oranı: % 1.75

Kredi Geri Ödeme Vadesi: 36 Ay

Aylık Ödenmesi Gereken Taksit: 562 TL

Halk Bankası İhtiyaç Kredisinin Onaylanması İçin Yapılması Gerekenler

Bankalar kredi kullandırırken öncelikle kredi notunu baz almaktadır ve buna bağlı olarak kredi notunuzun Türkiye ortalamasında olması kredi kartları ve tüm kredi ürünlerine başvuru sonucunuzun olumlu sonuçlanmasını sağlayacaktır.

* Bunun için öncelikle tüm borçlarınızın ödenmesi ve gecikmede olan hiç bir borcunuz bulunmamalıdır. Özellikle borçlarınızın vadesinden önce ödenmesi kredi notunuzun yükselmesi için olumlu etkileri olacaktır.

* İcralık borçlarda ise borcun ödenmesinden sonra belirli bir süre geçmesi sonucu siciliniz ancak temizlenebilmektedir. Buna bağlı olarak icralık borçlarda genellikle borcun ödenmesini takip eden 6 aylık sürecin sonunda siciliniz ancak temizlenebiliyor.

* Ayrıca ufak veya büyük olması fark etmeksizin ayırabildiğiniz kadar parayı banka hesabınızda değerlendirerek bankaların gözünde kredi notunuzun yükselmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle ev faturalarınızı, kiranızı ve aidatınızı ödemek için bir hesap açabilir ve bu hesap üzerinden tüm borçlarınızı ödeyerek bankaya nakit akışınızı beyan etmiş olabilirsiniz. Bu sayede kredi notunuzun daha çok yükseleceğini unutmamalısınız.

* Son olarak kredi başvurularınızın olumsuz sonuçlanması üzerine bir başka bankaya başvuru gerçekleştirmeden önce en az 21 gün beklemelisiniz. Bu sürecin öncesinde bankaya başvuru gerçekleştirecek olursanız olumsuz sonuçlanan kredinin etkisi üzerine kredi notunuz çok daha fazla düşecek ve bir diğer bankanın gözünde kredi notunuz çok daha düşü olarak değerlendirilecektir.

Uyarı: Detaylarını incelemiş olduğumuz Halk Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu hakkında yazımıza eklemek istediğini her türlü soru, görüş, öneri ve eklemek istediğiniz bilgileri yorumlar bölümünden tüm okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Not: Kredi başvuruları gerçekleştirmeden önce bütçenizi çok iyi düzenlemeli ve aylık elinize geçen net gelirin yarısını geçmeyecek oranda geri ödemeleri bulunan kredilere başvurmalısınız. Aksi halde geri ödenmeyen kredi borçları için bankalar hukuksal yollara başvurmakta ve icra yoluyla alacaklarının tahsilini gerçekleştirmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir