Halk Bankası Kredi Hesaplama ve Kredi Başvurusu

Reklamlar


halkbank kredi hesaplama

Halk Bankası Kredi Hesaplama ve Kredi Başvurusu: Halk Bankası devlet bankaları içerisinde neredeyse en çok kampanya ve kredi ürünü sunan bir bankadır. Halkbank kredi başvurusu çok farklı alanlardan yapılabilmekle birlikte. Sizler için kredi başvurusu ve faiz oranlarını detaylı olarak inceledik.

Halkbank Kredi Hesaplama

Burada iki farklı kredi dikkat çekiyor, bunlardan biri yüksek vadeli konut kredisi, diğeri ise bireysel ihtiyaç kedisi olarak dikkati çekiyor.

 

Halkbank Bireysel İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Kredi Tutarı: 10.000 TL

Kredi Faiz Oranı: % 1.43

Kredinin Aylık Geri Ödemesi: 377 TL

Kredinin Geri Ödeme Vadesi: 36 Ay

Kredinin Toplam Geri Ödemesi: 13.555 TL

 

Halkbank Konut Kredisi Hesaplama

Kredi Tutarı: 100.000 TL

Kredi Faiz Oranı: % 1.15

Kredinin Aylık Geri Ödemesi: 1.541 TL

Kredinin Geri Ödeme Vadesi: 120 Ay

Kredinin Toplam Geri Ödemesi: 186.185 TL

 

Yukarıda kampanyalarını vermiş olduğumuz kredilere başvuruda bulunmadan önce kesinlikle güncel faiz oranlarının değişip değişmediğini öğrenmeli ve bu şekilde başvurularınızı gerçekleştirmelisiniz.

Halkbank ihtiyaç kredisi hesaplama ve başvurusu sırasında cepten, internetten ve şubelerden dolduracağınız formlar ile kolaylıkla kredi talebinizi bildirebilirsiniz.

 

Halkbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle gerekli evrakların hazırlanması ve bankaya sunulması gerek. Bunun için toparlamanız gereken evrakları birlikte inceleyelim;

* Öncelikle TC KİMLİK belgeniz ve gelir gelgenizi hazırlamalısınız.

* Ardından sigortalı olarak çalışanlar maaş bordrolarını, sigortasız olanlar ise çalıştıkları firmalardan kaşeli imzalı belge almalıdır.

* Emekliler emekli maaş kartlarının fotokopilerini eklemeli.

* Sahibi olduğunuz mülkerin tapu fotokopileri. (Tabularınızı çok zor durumda kalmadığınız sürece ipotek ettirmemelisiniz.)

 

Halkbank Cepten Kredi Başvurusu

Burada tüm GSM operatörlerinden aynı numaraya SMS göndermek yeterli olacaktır.

Bunun için telefonunuzun mesaj kısmına TC KİMLİK NO (boşluk) TALEP ETTİĞİNİZ KREDİ TÜRÜ (boşluk) İSTEDİĞİNİZ KREDİ MİKTARI (boşluk) AYLIK NET GELİRİNİZ

Gerçekleştirmiş olduğunuz Halkbank cepten kredi başvurusu değerlendirmesi en kısa süre içerisinde telefon ile bildiriliyor.

Kredinizin onaylanması durumunda size en yakın Halkbank şubesini ziyaret ederek gerekli evrakları tamamlamanız isteniyor ve kredinizi alabiliyorsunuz.

 

Halkbank İnternetten Kredi Başvurusu

İnternet üzerinden gerçekleşen başvurularda iki aşamalı bir ön başvuru formunu doldurmanız isteniyor. Ardından başvuru formunda belirtmiş olduğunuz bilgiler baz alınarak siciliniz üzerinde ufak bir araştırma yapılıyor ve kredi değerlendirmeniz en kısa süre içerisinde size ulaştırılıyor.

Halk bankası kredi hesaplama ve başvurusu sırasında çok dikkatli olmanızda fayda var. Özellikle başvuru formlarında yer alan bilgilerin eksiksiz şekilde doldurulması çok büyük önem taşımaktadır. Bilgilerin eksik ve yanlış doldurulması kredinizin onaylanmamasına veya geç onaylanmasına neden olacaktır.

 

Halkbank Şubeden Kredi Başvurusu

Şubeden yapılan kredi başvuruları genellikle memurun yardımı ile gerçekleştiği için eksiksiz olarak tamamlanır ve buna göre kredinin sonucu çok daha hızlı şekilde değerlendirilir.

Şubeye kredi başvurusu yapacağınız zaman bireysel bankacılık bölümünü ziyaret ederek banka memurundan istediğiniz krediye ait başvuru formunu talep etmelisiniz. Formun eksiksiz doldurulması ve yukarıda belirtmiş olduğumuz kredi için istenilen evrakların eksiksiz şekilde hazırlanmasının ardından Halkbank kredi başvurusu eksiksiz şekilde tamamlanmış oluyor.

Kredi başvurunuz tamamlandıktan sonra telefon ile banka genel merkezinden aranıyorsunuz ve kredinizin sonucu bildiriliyor.

Uyarı:

Kredinizin onayı için gelir belgeniz ve diğer evraklarınızın tam ve eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir.

Bunun dışında yukarıda bildirmiş olduğumuz kredi faiz oranları sürekli olarak güncellemeler ile değişebilmektedir, bu nedenle Halkbank kredi başvurusu yapmadan önce güncel faiz oranları ile ilgili bilgi edinmeden başvuruda bulunmamalısınız.

Buna ek olarak başvurunuzu gerçekleştirirken gelirinizi net ve eksiksiz şekilde belirtmelisiniz. Normalde olduğundan daha yüksek oranlarda gelir bildirecek olursanız kredi geri ödemeleriniz yüksek olacaktır. Ödeyemeyeceğiniz oranda yüksek geri ödemeleri bulunan krediler zamanla ödenmeyecek duruma gelmektedir. Hal böyle olunca bankalar alacaklarını tahsil edebilmek için tüm yolları denemektedir. Anlık nakit ihtiyacınızdan çok daha büyük borca sahip olmak istemiyorsanız sadece ödeyebileceğiniz kredi başvuruları gerçekleştirmelisiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir