HalkBank İhtiyaç Kredisi başvurusu

Reklamlar


halkbank-kredi-bsvuru

HALKBANK İhtiyaç Kredisi başvurusu: Halkbank ihtiyaç kredisi kullanmanın bir kaç yolu bulunmakta, dilerseniz halkbank iletişim kanallarından telefon ile, dilerseniz internetten başvuru yapabilir, isterseniz de şubeden başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz, halkbank güvenilir ve güçlü sermayesi ile devlet bankalarından biridir. 

İhtiyaç kredileri pek çok farklı nedenle kullandığımız ve anlık nakit ihtiyaçlarımızı karşılayan bir kredi türüdür. Genellikle 500 ile 50.000 TL arası kredi tutarları için kullanılabilen ihtiyaç kredileri özellikle evlilik, sağlık giderleri, tatil harcamaları, eğitim masrafları ve tadilat, dekorasyon işleri gibi daha düşük bütçeli giderler için kullanılabiliyor.

Sizler için pek çok farklı açıdan tüm detayları ile inceleme altına aldığımız Halkbank ihtiyaç kredisi ile ilgili bilmeniz gerekenleri birlikte inceleyelim;

Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvurusunda İstenen Evraklar

* TC Nüfus cüzdanı ve fotokopisi.

* Gelir belgesi.

* Sigortalı çalışanlar için Sgk’dan alınacak maaş bordrosu.

* Sigortasız çalışanlar için çalıştıkları işletmelerden alacakları imzalı kaşeli maaş dilekçeleri.

* Öğrenciler için öğrenci belgesi.

* Emekliler için emekli maaş kartları.

* Kurumsal başvurular için son döneme ait vergi levhası.

* Bireysel başvurularda son 3 aya ait oturduğunuz evin su, elektrik, doğalgaz faturaları

Halkbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Aşağıda yer alan faiz oranları 10.000 TL kredi miktarı için 36 ay geri ödeme vadesi baz alınarak düzenlenmiştir.

Kredi Faiz Oranı: % 1.33

Kredi Masrafı: Masraf alınmıyor ancak her an güncellenebilir.

Aylık Kredi Taksit Tutarı: 550.99 TL

Kredinin Toplam Geri Ödemesi: 19.835.64 TL

En Fazla Ne Kadar Halkbank İhtiyaç Kredisi Kullanılabilir?

Bankalar tarafından müşterilerine sunulan ihtiyaç kredileri ve diğer kredi ürünleri için en yüksek ve en alt limitler önceden belirlenmiştir ve bankalar bu limitlerin içerisinde kalarak rekabetçi piyasaya uygun şekilde ürünlerine faiz oranı ve limit uygulayabilirler.

Buna göre Merkez Bankası en az 500 en fazla ise 50.000 TL oranında ihtiyaç kredisi kullanımına olanak vermektedir. Başvurularınızı gerçekleştirmeden önce dikkate almalısınız.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Genellikle Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

* Eğitim Kredileri.

* Dekorasyon ve tadilat işleri.

* Nedenine bakılmaksızın sağlık ile ilgili tüm harcamalar.

* Tatil ve alışveriş için gerekli olan nakit ihtiyacı.

* Diğer tüm nakit ihtiyaçlar.

Burada bankaya başvuru gerçekleştirirken parayı hangi amaçla kullanacağınız sorulmayacaktır, genellikle kredinin geri ödemesi ile ilgili garanti verdiğiniz sürece sorunsuz şekilde kredinizi alabilirsiniz.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Olumlu Sonuçlanması İçin Yapılması Gerekenler

* Bankalar kredi ürünlerini kullandırırken öncelikle kredi notuna önem vermektedir. Bu nedenle kredi notunuz yüksek olmalı ve bunun için tüm borçlarınızı düzenli olarak ödemelisiniz. Özellikle icralık bir borcunuz bulunuyorsa borcunuzu ödemiş olsanız bile kredi siciliniz düzelmeyecektir. İcralık borçlarda borcun ödenmesini takip eden 6 ay içerisinde kredi borcunun silinmesi söz konusu olur.

* Diğer bankalar ve Halkbankası ihtiyaç kredisi başvurularınız olumsuz sonuçlanacak olursa bir daha başvuru gerçekleştirmemelisiniz, olumsuz sonuçlanan başvurular ısrarla tekrarlandığında kredi notunun daha çok düşeceğini unutmayın. Özellikle olumsuz sonuçlanan kredi değerlendirmelerinin ardından borçlarınızı kapatarak sicilinizi sıfırlamalı ve bu şekilde bir daha başvuru gerçekleştirmelisiniz.

* Bunun dışında ufak birikimlerinizi banka hesabınızda değerlendirmek ve evinize ait faturalardan bir kısmını otomatik ödeme talimatı ile buradan gerçekleştirmek, bankaların nakit akışınızı görebilmesini sağlar ve kredi notunuza olumlu etkileri bulunur.

Uyarı: Pek çok açıdan tüm detayları ile ayrıntılı olarak inceleme altına almış olduğumuz Halk Bankası ihtiyaç kredisi ile ilgili yazımızda cevap bulamadığınız her türlü ek bilgi ile soru, görüş ve önerilerinizi bizimle yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

Not: Bankalar üzerinden kullanacağınız kredi ürünlerinin ödeyebileceğiniz oranlarda olmasına dikkat etmelisiniz, aksi halde ödeme güçlüğü yaşayacağınız banka kredileri geri ödenmeyecek olursa bankalar hukuksal yollara başvurmakta ve icra yoluyla alacaklarını tahsil etmektedir.

Kredi ve kredi kartı ürünlerinde ödeyebileceğiniz ortalama oran aylık sabit gelirinizin yarısıdır. Bu nedenle geri ödeme taksitleri aylık sabit gelirinizin yarısını geçmeyecek kredilere başvuru gerçekleştirmelisiniz.

Halkbank iletişim kanalları

0850 222 0 400 / 444 0 400 Halkbank Dialog 0850 222 0 401 / 444 0 401 KOBİ Dialog BANK24’ler

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir