HGS Müşteri Hizmetleri ve Numarası

Reklamlar


HGS Müşteri Hizmetleri ve telefon numarası: HGS Hızlı Geçiş Sisteminin kısaltması olarak biliniyor, HGS sayesinde ücretli olan tüm oto yollardan otomatik geçiş sistemi sayesinde duraklamadan kolaylıkla geçiş sağlayabiliyoruz. Hızlı geçiş sistemi olan HGS ilk çıktığı dönemlerde bir kart şeklinde kullanılırken daha sonra çok minik bir etiktin aracın ön camına yapıştırılması ile kullanılıyor. Bu etiketin üzerinde bulunan manyetik alanı oto yol üzerinde bulunan gişelerde bulunan radyo frekansı görmekte ve kartın içerisinde yer alan bakiye üzerinden düşüş gerçekleştirerek para transferi sağlanarak ücretli geçiş otomatik olarak sağlanır.

Hızlı Geçiş Sistemi çalışma mantığı incelendiğinde öncelikle sisteme plakanız üzerinden para yatırıyorsunuz ve ardından her geçişiniz bu bakiyenizden düşürülerek bakiyenizin yettiği oranda geçiş sağlayabiliyorsunuz. Bu bilgilere dayanarak HGS sisteminin ön ödemeli bir sistem olduğunu söyleyebiliriz.

* Buna ek olarak banka hesabınız veya kredi kartınızı otomatik olarak HGS kartınıza bağlayarak entegre edecek olursanız siz her geçtiğinizde hesabınızdan veya kredi kartınızdan geçiş ücreti otomatik olarak çekilecektir.

Hesabınızda bakiye bulunmaması durumunda veya kredi kartınızın kullanıma kapalı olması durumunda ücret ödemeden cezalı geçiş gerçekleştirmiş olacaksınız. Ancak bu cezalı geçişi 1 hafta (7 Gün) içerisinde ödeme yaparak yeniden normal geçiş olarak göstermeniz mümkün olacak. Yani kaçak geçiş uyarısı almış olsanız bile ilk 1 hafta içerisinde ödeme gerçekleştirerek cezalı geçişten kurtulabiliyorsunuz.

Ancak Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) 1 hafta içinde ödeme gerçekleştirmeyecek olursanız normal yol ücretinin 11 katı fazlasını ödemek zorunda kalacaksınız. Bu sebeple HGS sisteminizin bağlı olduğu hesap numaranızı veya kredi kartınızı çok iyi takip etmeli ve asla aksama oluşmamasına özen göstermelisiniz. Aksi halde farkına varamadan kaçak geçiş gerçekleştirir ve 1 hafta içinde kartınız veya hesabınız müsait hale gelmezse 11 katı ceza uygulaması yaptırımı ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Özellikle hesabınız üzerinden otomatik ödeme talimatı verdiyseniz hesabı sürekli olarak kontrol etmek en doğrusu olacaktır.

Hgs hesabı kontrolü yapabilmek için PTT şubelerini ziyaret etmek, internet üzerinden plaka numarası ile inceleme gerçekleştirmek ve HGS müşteri hizmetleri üzerinden arayarak çağrı merkezinde görevli çalışandan kolaylıkla bilgi edinebilirsiniz.

Hesabınızda sürekli olarak artı bakiye bulunması durumunda geçişlerde ekstra olarak % 20 indirim hakkından faydalanabilmeniz mümkün oluyor.

HGS Müşteri Hizmetleri Numarası Kaç?

Hızlı Geçiş Sistemi HGS üzerinden gerçekleştireceğiniz geçişlerde gişe memuru ile muhatap olmanıza gerek kalmıyor ancak burada karşı karşıya kalacağınız problemlerde yol üzerinde bulunan kara yollarına ait merkezlere başvuru gerçekleştirebileceğiniz gibi Hgs müşteri hizmetleri numarası üzerinden de başvuru gerçekleştirerek tüm şikayet, öneri, problem ve bakiye sorgulama işlemlerinizi bu telefon numaraları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

* Hızlı Geçiş Sistemi HGS Müşteri hizmetleri numarası 444 11 17

Bu numara üzerinden 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz hizmet alabilmeniz mümkün olmakla birlikte HGS sistemleri ile ilgili her türlü soru ve problemi iletebileceğiniz gibi teknik açıdan destek de alabilmeniz mümkün oluyor.

444 11 17 HGS Müşteri hizmetleri numarası arandığında normal tarifeniz ile aynı şekilde ücretlendirileceksiniz.

Ancak burada bir diğer PTT müşteri hizmetleri telefonu daha karşımıza çıkıyor buna göre HGS sisteminin bağlı olduğu PTT hesabı üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanarak bilgi alabiliyorsunuz.

HGS Sistemi Bağlanan PTT Hesabı İçin Müşteri Hizmetleri Numarası

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi Ptt Hızlı geçiş sistemi ile ilgili işlemlerde bu numarayı değil yukarıda vermiş olduğumuz numarayı aramalısınız, ancak Ptt üzerinde bulunan hesabınızı HGS sistemine otomatik ödeme seçeneği ile bağladıysanız bu numarayı arayarak hesabınız üzerinden bakiye sorgulama ve otomatik ödeme transferleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Buna göre PTT hesabınız üzerinden HGS ile ilgili yaşadığınız problemler ile ilgili 444 17 88 numaralı telefonu arayarak bilgi edinebilirsiniz.

Yukarıda detaylı olarak incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz HGS müşteri hizmetleri numaraları ile ilgili eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş öneri ile tecrübelerinizi yorumlar bölümünden bize ve diğer okuyucularımıza iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir