ICBC Turkey Bank Iban No Öğrenme ve Sorgulama

Etiketler: :, ,
Reklamlar


icbc-iban-sorgulama

ICBC Turkey Bank Iban Öğrenme SorgulamaICBC Turkey Bank ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan yabancı sermayeli bankalar arasında yer almaktadır. Çin Endüstri ve Ticaret Bankası LTD. (Industrial and Commercial Bank Of China LTD.)’nin kısaltması olan ICBC Çin’de kurulmuş olan büyük sermayeli bankalar arasında yer almaktadır.

Ülkemizde Tekstilbank hisselerinin%75.5’lik bölümünü 668.810 milyar liraya satın alarak bankacılık faaliyetlerine başlamıştır. Özellikle uluslararası para transferlerinde son derece yoğun olarak para transferleri gerçekleştirilen Çin Hükümetine gerçekleştirilecek olan pek çok para transferi ICBC bank tarafından gerçekleştirilmektedir.

Teknolojik gelişmeler açısından da son derece güçlü alt yapı desteği veren finans kuruluşu iban numarası ile dünyanın pek çok farklı noktasına hem ekonomik hem de çok hızlı şekilde para transferi gerçekleştirebilmektedir. İban numaraları yabancı sermayeli banka olsa bile ülkemizde bankacılık faaliyetlerini sürdürdüğü için TR kodu ile belirlenen 26 haneli hesap numaralarıdır. 26 Basamaklı olan iban numarasının ilk 2 hanesi ülke kodu diğer 24 hanesi ise hesap numarasından oluşmaktadır.

ICBC Turkey Bank iban öğrenme sorgulama işlemleri gerçekleştirerek internetten, telefon bankacılığı ile, bankanın şubelerinden gerçekleştirilmektedir. İban numarası sorgulama işlemi ile hesabın kime ait olduğu ve iban numarasının hangi bankaya ait olduğunu inceleyelim.

İban numarası örneği;

TR 65 00987 0 0000023420033222 şeklindedir.

Aşağıda araştırmalarını gerçekleştirdiğimiz ICBC Turkey Bank iban öğrenme sorgulama işlemleri ile ilgili incelemeler gerçekleştirdik. Birlikte bakalım;

ICBC Turkey Bank Iban Öğrenme Sorgulama

İban numarasını öğrenebilmek için Tekstilbank resmi web sitesini ziyaret ederek buradan iban sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Banka Tekstilbank bünyesinde ülkemizdeki faaliyetlerini sürdürdüğü için Tekstilbank resmi web sitesi üzerinden işlemlerini gerçekleştiriyor bunun için ICBC Turkey Bank iban öğrenme sorgulama işlemi için aşağıda yer alan adresi incelemeniz gerekiyor.

http://www.tekstilbank.com.tr/portal/bireysel/iban-hesaplama.html?id=id_2_1

Yukarıda yer alan linke tıkladıktan sonra burada sizden istenen bilgileri vererek kolaylıkla iban numarası hesaplama işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

İstenen Bilgiler;

* ICBC Şube Kodu: Burada şube kodunu bilmiyorsanız şube adını sisteme girerek işlem gerçekleştirebiliyorsunuz.

* ICBC Müşteri Numarası: Banka portföyünde bulunan hesabınıza ait 8 haneli rakam.

* ICBC Ek No Hesaplama: Tekstilbank hesap numaranıza ait ek numarası talep edilmektedir.

ICBC iban numaranızı öğrendikten sonra bu hesap numarası ile kolaylıkla eft, havale işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz gibi bu işlemlerin kısa sürede düşük maliyetler ile gerçekleşmesine olanak vermektedir.

ICBC Iban numarası doğrulama işlemi gerçekleştirerek elinizde bulunan iban numarasının kime ait olduğunu öğrenebileceğiniz gibi hesap numarasının hangi bankaya ait olduğunu da öğrenebilirsiniz.

ICBC Bank Iban Doğrulama

ICBC bank iban numarasının kime ait olduğunu öğrenebilmek için öncelikle doğrulama işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bunun için Türkiye Bankalar Birliği resmi web sitesi üzerinden gerçekleştireceğiniz inceleme ile kolaylıkla iban numarasının hangi bankaya ait olup olmadığını öğrenebileceğiniz gibi aynı zamanda iban numarasına bağlı hesap numarasını da öğrenebilmeniz mümkün.

Bu sistem ile Yurtdışı iban numaraları üzerinden de işlemler gerçekleştirerek sorgulamalar yapabilirsiniz.

Not: Gerçekleştirilen para transferlerinde iban dğrulama işlemi çok önemlidir, özellikle ülkemizdegerçekleşen en çok işlem olan para transferlerinde gerçekleştirilen en büyük hataların ufak harf hatalarından meydana geldiğini görüyoruz. Bu nedenle iban doğrulama işlemi gerçekleştirerek alıcı ve gönderici hesap bilgileri ve isim, soyadı bilgilerini eksiksiz şekilde sisteme girmelisiniz.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz ICBC Turkey Bank iban öğrenme sorgulama işlemleri ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş ve öneri ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü konuda yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir