İhtiyaçlarınızı Daha ucuza satın almak için 6 farklı yol

Reklamlar


Daha ucuza satın almak için 6 farklı yol

İhtiyaçlarınızı Daha ucuza satın almak için 6 farklı yol: Satın almaya çalıştığınız bir ürünü etiketinden çok daha uygun fiyata almak, tasarrufun başlıca adımıdır. Alacağınız bir şeyi yarı fiyatında bulduğunuzda iki şey birden alabilirsiniz. Hemen hemen, kravattan, gömleğe, ayakkabıdan dergi aboneliğine kadar her şeyin daha ucuzu bulunmaktadır. Bunun için iyi bir araştırma yapmanız gereklidir. İşte, daha ucuza satın almak için 6 farklı yol;

Bir bilene sorun

Belki de dünyanın en işe yarayan formülü, bir bilene danışmaktır. Bir şey almadan önce arkadaşlarınıza ve ailenize alacağınız şeyi sorun. Bu sayede, alacağınız şeyin çok daha ucuzunu bulabilirsiniz.

Fiyat karşılaştırma siteleri

Fiyat karşılaştırma sitelerinde almak isteyeceğiniz hemen hemen her ürünün karşılaştırılmış fiyat listeleri ve özellikleri vardır. Seçtiğiniz ürünün tüm Türkiye’de satan firmalar ve fiyatları, ürünün özellikleri bu sitelerde önünüze çıkar. Bu sayede, alınacak olan ürünün en ucuzu alınabilir. Bilio.com, akakce.com, cimri.com bu sitelere örnektir.

Kampanyaları takip edin

Kampanyaları takip etmek, size tasarruf sağlar ve ucuz almayı getirir. Kampanyaları, mağazaların web sitelerinden, sosyal medya hesaplarından ya da e-mail yolu ile takip edebilirsiniz. Kredi kartı ile alışveriş yapıyorsanız, kartınızın ekstralarını inceleyin. Bu sayede, bankaların promosyonlarını görürsünüz.

İkinci el alışverişe alışın

İkinci el alışveriş, yurt dışında oldukça yaygın bir alışveriş sistemidir. Pek çok insan, mobilyaları dahil olmak üzere pek çok şeyi ikinci el almaktadır. İkinci el eşya alım ve satımı yapan pek çok site bizim ülkemizde de bulunmaktadır. Hem ikinci el alışveriş yapıp, hem de kullanmadığınız eşyaları bu sitelerden satabilirsiniz. İkinci el eşya kullanmak fikri size zor geliyorsa bundan vazgeçin. İkinci el eşya kullanmak dünyamız için bile çok sağlıklıdır. İsrafı önlemektedir.

Satın alma yerine kiralama yapmak

Pek çok eşyayı, kıyafeti hatta makineyi kısa süre kullanacaksanız, kiralayabilirsiniz. Bu sayede, bir kere kullanacağınız ürün yerine yüksek fiyat ödemeyip, tasarruf etmiş olursunuz. Kiralama yapan pek çok firma ve internet sitesi her şehirde vardır.

Fiyat düşene kadar beklemek

Satın alıp hemen kullanmanız gerekmiyorsa, fiyatı düşene kadar bekleyin. Daha ucuza bir yerde bulamıyorsanız, beklemek en mantıklı yoldur.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir