ING Bank Eft Saatleri

Reklamlar


ing-bank-eft-saati

ING Bank Eft SaatleriGenel merkezi Hollanda’da bulunan ING Grubuna ait finans kuruluşu olan ING Bank ülkemizde 2007 yılından beri bu isimle faaliyetlerini sürdürmekte olan bir finans kuruluşudur. Özellikle son dönemlerde yoğun şekilde uyguladıkları kampanyalar ve tv reklamları ile çok dikkat çekmiş olan bir banka. Bunun dışında faiz oranları incelendiğinde vadeli hesap açtırarak para yatırabilmeniz durumunda en yüksek faiz oranını elde edebileceğiniz bankalardan biridir.

Ayrıda ING Bank eft saatleri ve ücretleri incelendiğinde diğer bankalara oranla çok daha esnek ve avantajlı fiyatları sunabilen bir bankadır. Ülke çapında yaygın şube sayısına sahip olmakla birlikte alt yapı açısından teknolojiyi yakından takip eden bir kurum olduğu için sadece şubeler üzerinden değil eft saatleri içerisinde internetten, mobil bankacılık üzerinden, telefon bankacılığı üzerinden ve atm’lerden gerçekleştirilebilmektedir.

Siler için incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz ING Bank eft saatleri içerisinde gerçekleştireceğiniz işlemlerde izlemeniz gereken yolları sizin için araştırdık. Birlikte bakalım;

ING Bank Eft Saatleri kaça kadar

ING Bank portföyünde bulunan hesabınızdan bir başka bankada bulunmakta olan farklı bir hesaba gerçekleştirilecek olan para transferi işlemine eft adı verilmektedir. Ülkemizde faaliyet göstermekte olan bir çok bankanın eft saatleri belirli süreler içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Genellikle çalışma saatlerinde sorunsuz şekilde gerçekleştirilebilen eft işlemlerini inceleyelim.

Buna göre ING Bank eft saatleri sabah çalışma saatlerinin başlamasıyla birlikte başlamakla birlikte akşam saat 17:15’e kadar sorunsuz şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Eft saatleri dışında gerçekleştirilecek para transferleri ise devam eden ilk iş günü karşı hesaba aktarılmaktadır. Buna ek olarak cuma akşamı gerçekleşen eft işlemlerinde ödemeler pazartesi sabahı karşı hesaba aktarılır.

Diğer yandan resmi tatil ve hafta sonları eft işlemleri gerçekleşse bile alıcı hesabına aktarılmamaktadır. Bu süreler içerisinde gerçekleşecek para transferleri devam eden ilk iş günü karşı hesaba aktarılır.

ING Bank eft saatleri içerisinde gerçekleştirilen eft para transferleri çalışma saatlerinde 5 ile 15 dakika içerisinde karşı hesaba aktarılabilmektedir. Merkez Bankası ve ING Bank şubesinin yoğunluk durumuna göre para transferleri 45 dakika ile 1 saat arasında da gerçekleşebilir.

Belirtmiş olduğumuz koşullar içerisinde gerçekleştirdiğiniz eft işlemleri yine de karşı hesaba aktarılamazsa bunun nedenini öğrenebilmek için eft sorgulama işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor.

ING Bank Eft Sorgulama işlemi

Çeşitli nedenlere bağlı olarak yaşanan aksaklıklar sonucu eft işlemleri gerçekleşmiş olsa bile alıcı hesabına aktarılmayacaktır, bu gibi durumlarda eft saatleri içerisinde gerçekleştirdiğiniz eft işlemleri karşı hesaba aktarılmazsa bankanın şubelerini arayarak veya telefon ile müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Telefonla eft sorgulama işlemi gerçekleştirebilmek için 0850 222 0 600 numaralı telefonu arayarak kimlik bilgileriniz ile bilgi edinebilirsiniz.

Not: Eft işlemleri eft formunda sizden istenen bilgileri doldururken yapacağınız harf hatalarında bile aksaklığa uğrayabilmekle birlikte tüm detaylara zen göstererek gönderici ve alıcı bilgilerini doğruca doldurmalısınız. Aksi halde basit harf hatalarında bile eft işlemi gerçekleşmez ve gönderici hesabına geri aktarılır.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmekte olduğumuz ING Bank eft saatleri ile ilgili her türlü soruyu yorumlar bölümünden bize ve diğer okuyucularımıza iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir