ING Bank Eft Ücretleri

Reklamlar


ing-bank-eft

ING Bank Eft ÜcretleriING Bank Hollanda menşeli bir finans kuruluşunun Türkiye şubesidir ve uzun yıllardan beri ülkemizde en cazip faiz oranlarını sunması ile bilinen bir bankadır. Son dönemlerde gerçekleştirdikleri yoğun reklam kampanyaları ile müşterilerine farklı ayrıcalıklar sunarak yeni müşteriler edinmeyi hedefleyen ING Bank eft ücretleri gibi bankacılık hizmetlerinden alınan çeşitli masrafları minimum düzeyde tutarak işlem hacmini yüksek tutmayı hedeflemektedir.

Merkez Bankasına bağlı olarak finansal faaliyetlerini sürdürmekte olan ING bank BDDK tarafından belirlenmiş olan rekabetçi piyasa koşullarına uygun olarak kampanya ve indirimlerini düzenlemekte olan bir finans kuruluşudur. Buna göre ING Bank eft ücretleri gibi hizmetleri sunmanın karşılığında sembolik de olsa bazı bedellerin tahsil edilme işlemini gerçekleştirmektedir. Eft işlemlerini bankanın şubelerinden, ATM’lerden, mobil bankacılık üzerinden, telefon bankacılığından ve internet bankacılığı ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Sizler için aşağıda tüm mecralar üzerinden ING Bank eft ücretleri ile ilgili incelemeler gerçekleştirdik. Birlikte bakalım;

ING Bank Eft Ücretleri ne kadar

ING Bank portföyünde bulunan hesabınız üzerinden bir başka bankanın portföyünde yer alan diğer bir hesaba gönderilen para transferlerine eft denilmektedir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz farklı mecralardan gerçekleştirilen eft işlemleri farklı ücretler ile fiyatlandırılmaktadır.

* Buna göre ING Bank eft ücretleri para transferinin şubelerden gerçekleştirilmesi durumunda 40 lira ile 350 lira arasında göndereceğiniz para transferinin miktarı üzerinden kesilecek bir komisyon tahsil ediliyor.

* İnternet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilen ING Bank eft ücreti ise sabit olarak 3 lira olarak belirlenmiştir. Bunun için bankada bulunan hesabınıza internet üzerinden giriş yapmalı ve para transferleri sekmesinden eft seçeneğine giriş yaparak formu doldurmalısınız.

* ATM’ler üzerinden gerçekleştirilen eft işlemlerinde ise sabit olarak 5 lira tutarında bir komisyon tahsil edilmektedir.

* Bunun dışında bankanın telefon şubesi üzerinden de eft işlemleri gerçekleşmektedir. Bunun için 0850 222 0 600 numaralı telefonu arayarak buradan müşteri temsilciniz ile görüşerek gerçekleştiriyorsunuz. ING Bank eft ücreti olarak telefon şubesinden gerçekleştirilen para transferlerinde 15 ile 20 lira aralığında bir komisyon tahsil edilmektedir.

Yukarıda farklı mecralar üzerinden incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz eft yöntemleri içerisinde en avantajı yani en az komisyon ödemeniz gereken yöntem internet üzerinden gerçekleştirilen para transferleridir.

ING Bank Eft Saatleri

Bankalar arasında gerçekleşen para transferlerinde sadece çalışma saatleri içerisinde belirli saatlerde  gerçekleştirilen işlemler aynı gün karşı hesaba aktarılmaktadır, ancak bu saatlerin dışında gerçekleştirilecek olan eft işlemler bir sonraki gün çalışma saatlerinin başlamasıyla birlikte karşı hesaba gönderilmektedir.

* Buna göre ING Bank eft saatleri sabah mesai saatlerinin başlamasıyla birlikte akşam 16:30 saatlerine kadar sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bu saatlerin dışında gerçekleşen para transferleri bir sonraki gün karşı hesaba aktarılır.

Not: Gerçekleştireceğiniz para transferi işlemlerinde alıcının bilgilerinin eksiksiz şekilde doldurulması çok önemlidir. Özellikle iban numarasının doğru şekilde yazılması yeterli olmamakla birlikte alıcının adı ve soyadının da doğru şekilde forma girilmesi çok önemlidir.

İncelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz ING Bank eft ücretleri ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş ve öneriyi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir