ING Bank Iban Öğrenme Sorgulama

Etiketler: :,
Reklamlar


ing-iban

ING Bank Iban no Öğrenme Sorgulama: ING Bank Hollanda merkezli olarak ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan büyük sermayeli bir bankadır. Özellikle ülkemizde bulunan 317 şubesi ve 1615 adet atm şubesi ile tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirmekte, bunun yanı sıra internet ve telefon bankacılığı üzerinden de kolaylıkla tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

ING Bank son yıllarda müşterilerinin vadeli hesaplarına vermiş olduğu yüksek faiz gelirleri sayesinde çok fazla tercih edilen bir banka. Müşterilerinin ilgisini çekecek ve rekabetçi piyasa koşulları altında ön plana çıkabilmek için pek çok ayrıcalıklı kampanya sunmaktadır.

Bunun dışında ülkemizde en çok gerçekleştirilen bankacılık işlemi olan para transferlerin ING Bank işlemlerinde de aynı şekilde en çok yapılan işlem olduğunu görmekteyiz. Yurt içi ve yurt dışına gerçekleştirilecek para transferleri, havale ve eft işlemleri iban numarası üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Buna göre iban numaraları 26 haneli numaralar olmakla birlikte ilk 2 hane ülke kodunu ifade eden harflerden oluşur, sonraki 24 hane ise rakamlardan oluşmaktadır. ING Bank  iban öğrenme sorgulama işlemi ile hesaplatacağınız iban numarası ile olaylıkla para transferlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

İban numaraları özel şifreleme teknikleri ile oluşturulduğu için özellikle uluslar arası para transferlerinde maliyet, zaman ve güvenlik açısından büyük avantajlar sağlar.

Örnek iban numarası aşağıdaki gibidir;

TR 60 00540 0 0000013970033201 şeklindedir.

Aşağıda araştırmalarını gerçekleştirmiş olduğumuz ING Bank iban öğrenme sorgulama işlemleri ile ilgili gerçekleştirdiğimiz incelemelere birlikte bakalım;

ING Bank Iban Öğrenme Sorgulama

Elinizde bulunan müşteri numaranızı kullanarak ING Bank IBAN öğrenmek için aşağıda bulunan linke tıklayarak buradan sizden istenen gerekli bilgileri doldurarak iban hesaplama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

https://www.ingbank.com.tr/tr/bilgi-destek/mevduat/iban-ogrenme

Banka sizden şube kodunu, hesap numarasını ve ek numarasını talep etmektedir. Ancak yukarıda yer alan link üzerinden sadece müşteri numaranızı girerek banka bünyesinde bulunan tüm hesaplarınızın iban numaralarını öğrenmeniz mümkün olacak.

Iban numaranızı aldıktan sonra kolaylıkla tüm para transferlerinizi çok düşük maliyetler ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

Yukarıda anlattığımız gibi ING Bank iban öğrenme sorgulama işleminden sonra alıcı hesabının iban numarasına gerçekleştireceğiniz para transferlerinde iban numarasının kime ait olduğunu ve hangi bankaya ait olduğunu öğrenebilmek için iban doğrulama işlemi gerçekleştirmelisiniz.

ING Bank Iban Doğrulama

ING Bank iban numarası kime ait ve hangi bankaya ait öğrenebilmek için tek tek tüm bankalar üzerinden incelemeler gerçekleştiremeyeceğimize göre bu işlemi tek bir merkez üzerinden gerçekleştirmemiz gerekmekte. Bunun için Türkiye Bankalar Birliği resmi web sitesi üzerinden gerçekleştireceğiniz incelemeler ile tüm bankalar üzerinden iban numarasının kime ait olduğu ve hangi bankaya ait iban numarası olduğunu kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz.

Not: Gerçekleştireceğiniz para transferlerinden önce iban numarasını Türkiye Bankalar Birliği üzerinden sorgulamak çok önemlidir. Bunun en önemli nedeni iban numarası ile gerçekleştireceğiniz para transferlerinde en ufak harf hatasının bile işlemi gerçekleştirirken para transferinin gerçekleşmesine engel olmasıdır. Yanlış doldurulan havale formlarında ödemeler bir süre bekletildikten sonra gönderici hesabına geri aktarılmaktadır.

ING Bank’ın SWIFT kodu: INGBTRIS

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz ING Bank iban öğrenme sorgulama işlemi ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş ve öneriyle ilgili yorumlar bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir