İnternet üzerinden sermayesiz satış yapmak

Reklamlar


Sermayesiz işler; İnternet üzerinden satış yapmak

Sermayeniz yok ve internet üzerinden satış yapmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Son yıllarda en iyi iş fikirleri arasında olan internetten satış yapma fikri, çok ciddi gelir kazanmaya neden olmaktadır. Fakat, her işin olduğu gibi bu işinde belirli aşamaları vardır. Pek çok insan bu işi yapmak istediği halde bilgi eksikliği ile yapamıyor. İşte, internetten satış yapma;

İnternet kullanarak satış yapma fikri, kredi kartları, sınırsız internet teknolojisi, kargo şirketleri, nette güvenliğin sağlanması ile başlanılan bir sistemdir. E-ticaretin gelişmesi ile hedef kitlenin tüm Türkiye hatta bazı sitelerde tüm dünya olarak şekillenmektedir. Ticaretin rahat bir şekilde yapılması, stok maliyeti olmaması, dükkan kirası ödememek diğer avantajlar olarak listelenir.

Sermayesiz satışlar

İnternetten ne satabilirim diye düşününce, aklınıza ilk olarak kendi yaptığınız ürünler gelecektir. Kendi yaptığınız ürünlerde, sermayeniz yoktur. Evinizin bahçesinde organik sebze ve meyve satmak, örgü örmek, tişört tasarlamak, eski kitapları satmak, çiçek, kokulu sabun yapmak bunlara örnektir. Sermayesiz olarak satışa çıkarılacak ürünler genelde yeteneklerle alakalıdır.

İnternet üzerinden satış nasıl yapılır?

Güvenilir e-ticaret yapmak için, bir sitede satıcı hesabı açma ile satışa hemen başlayabilirsiniz. Genel anlamda bu konuda pek çok site bulunabilir. Bu sitelerde size yani satıcıya destek verilir. Ürünlerinizi nasıl satacağınız, satılan ürünlerin kargosu, nasıl ödeme alındığı gibi tüm bilgiler size destek olarak verilir. Ürünlere satış talebi gelince, ürünün kargosu yapılarak e-ticaret sitesinden onay alınıp, ödeme alınır.

Ben kendi sitemi yapmak istiyorum dediğinizde, bir e-ticaret sitesi açabilirsiniz. Bu durumda, bir şirket kurmak, bu şirkete ait banka anlaşmaları yapmak zorundasınız. Burada ana amaç, siteden yapılacak olan satışlarda kredi kartı kullandırabilmektir. Ayrıca bir depo tutmanız ve sattığınız ürünlerin bu depo içinde depolanması gerekmektedir. Fakat, bazı firmalarla stok tutmadan çalışma imkanınız da vardır. Bu tamamen ticaretinizi nasıl yapmak istediğinizle alakalı bir durumdur.

Başarılı bir e-ticaret yapmak için, önemli olan talebi olan ürünler satmaktır. E-ticaret hızla ilerleyen ve gelişen bir sektördür. Banka kartı, kredi kartı ve kapıda ödeme kolaylığı ile satıcılar, ürünlerini internetten satışa çıkarabilirler. İnternette en fazla satılan ürünleri incelemek sizin için çok yaratıcı olabilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir