İnternetten kredi başvurusu nasıl yapılır?

Reklamlar


internetten kredi başvurusu

İnternetten kredi başvurusu nasıl yapılır: Günümüzde kredi kullanmak olağan bir durumdur. Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesiyle birlikte internet üzerinden kredi almak ve başvuru yapmak yaygınlaştı. Her gün pek çok kişi nakit ihtiyaçlarını kredi kullanarak karşılamaktadır. Taşıt, ev, okul, sağlık, evlilik ve tatil giderleri gibi birçok konuda duyulan finansman ihtiyaçları için ilk akla gelen çözümlerin başında krediler gelmektedir.

Kredi kullanmanın bir gereksinim olduğu düşünülürse, bankalar da bu konuda müşterilerine ya da müşterisi olmayanlara kredi vermek için bir yarış içine girmişlerdir. Farklı kredi faiz oranları, vade ve geri ödeme seçenekleri sunarak kredi pazarından pay almaya çalışmaktadırlar. Kredi kullanımında en önemli kriter ise, krediyi kullanacak olan kişinim kredi notunun yüksek olması ve sicilinde herhangi bir sorunun olmamasıdır. Siz de bu özelliklere sahipseniz istediğiniz bankadan kredi almanızda bir sorun yaşamayacaksınız.

Bankalar kredi başvurusu ile ilgili müşterilerine birden çok yöntem sunmaktadır. Pek çok banka müşterilerine SMS, telefon, internet ve şube yolu ile kredi kullandırmakta, hızlı ve kolay kredi vermeye çalışmaktadırlar. Bu yöntemlerden biri olan internetten kredi başvurusu ile ilgili sizlere kısaca bilgi verelim.

İnternetten kredi başvurusu:

Kredi başvurularında en fazla tercih edilen yöntemlerden birisidir. Pratik ve kolay olması nedeniyle öne çıkan bu yöntemle, kısa süre içinde kredi taleplerine ön onay verilebilmektedir. Bankanın web sitesi üzerinden yapılacak olan kredi başvurularında güvenlik de göz önüne alınmaktadır. Daha güvenli olarak görülen internetten kredi başvurusu yaparken, bankanın kredi hesaplamalarına, özelliklerine, faiz oranlarına ve ödeme seçeneklerine de kolayca bakabilirsiniz.

İnternetten kredi başvurusu yapmadan önce tüm bankaların kredi faizlerini inceleyebilir, birbirleri ile karşılaştırabilir, size en uygun olduğunu düşündüğünüz kredi türüne hemen başvurabilirsiniz. Kredi alırken üzerinde durmanız gerekenlerin almayı düşündüğünüz kredinin vadesi ve miktarıdır. Çünkü bu iki nokta kredi maliyetinizi doğrudan etkileyen unsurlardır.

Genellikle her banka internetten kredi başvurusu almaktadır. Öncelikle hangi bankadan kredi alacaksanız resmi web sitesinden kredi  başvuru bölümüne gitmelisiniz. Burada bankaların istediği bilgiler farklılık gösterebilir. Daha çok TC kimlik no, ad ve soyad, kredi miktarı, ödenecek vade ve telefon no gibi bilgiler istenmektedir.

İnternetten kredi başvurusu yapıldıktan sonra bankanız size kredi talebiniz ile ilgili onay bilgisi göndermektedir. Kredinizin onay alıp almadığını gösteren bu bilgi size cep telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilmektedir. Onay aldığınız taktirde, kredi işlemlerinizi tamamlamak için en yakın banka şubesine yönlendirilerek kredinizi almanız istenmektedir.

İş Bankası internetten kredi başvurusu için burayı tıklayın.

Garanti Bankası internetten kredi başvurusu için burayı tıklayın.

Yapı Kredi Bankası internetten kredi başvurusu için burayı tıklayın.

Akbank internetten kredi başvurusu için burayı tıklayın.

Vakıfbank internetten kredi başvurusu için burayı tıklayın.

Denizbank internetten kredi başvurusu için burayı tıklayın.

Ziraat Bankası internetten kredi başvurusu için burayı tıklayın.

TEB internetten kredi başvurusu için burayı tıklayın.

Finansbank internetten kredi başvurusu için burayı tıklayın.

ING Bank internetten kredi başvurusu için burayı tıklayın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir