İpotekli kredi veren bankalar

Reklamlar


ipotekli kredi veren bankalar

İpotekli kredi veren bankalar ile ilgili tüm detaylar burada: İpotekli kredi uygulaması, gelirini belgeleyemeyen veya teminat talebini karşılayamayan kişilerin nakit gereksinimleri için başvurulan bir kredidir. Bankalar, ipotek vererek kredi talep eden müşterilerine genellikle gayrimenkul’ün ekspertiz değerinin %75’i kadar kredi tahsisi yaparlarken, uzun vadeli ödeme seçenekleri ile de tercih sebebi olmaktadır.

İpotekli kredi başvurusu yaparak nakit ihtiyacınızı karşılamak istiyorsanız, aşağıda yer alan bankaları ve sağladıkları kredi imkanlarını inceleyebilirsiniz.

Akbank

Meblağı yüksek olan kredi taleplerinizi uzun vadeler ve uygun ödeme koşulları ile karşılayabilirsiniz. Şahsınıza ya da bir yakınınıza ait evi bankaya teminat göstererek kredide yararlanabilirsiniz.

İpotekli kredi koşulları; Krediye başvuran kişinin 18 yaşından büyük olması, istihbari araştırmada olumlu çıkması gerekmektedir.

 1. Talep edilen kredinin taksitlerinin tutarı, hane halkının tümünün gelirinin yarısından fazla olmamalıdır.
 2. Kredi için ev ya da işyeri ipoteği alınabilmektedir.
 3. Krediyi kullanan kişiye hayat sigortası zorunluluğu vardır.
 4. Kredi kullanacak olan kişiden nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi,
 5. İkametgah belgesi,
 6. Ücretliler, serbest meslek sahipleri, emekliler, şirket ortakları ve kira geliri olanların gelirlerini gösterir güncel belge.
 7. Teminat gösterilen ev ya da işyerine ait tapu,

Akbank ipotekli kredi başvurusu için burayı tıklayın.

Vakıfbank

Sahibi olduğunuz gayrimenkulü teminat göstererek yüksek miktarlardaki nakit finansmanınızı ipotekli kredi kullanarak uzun vade ve uygun ödeme seçenekleri ile karşılayın. Vakıfbank ipotekli kredisine 36 ay vade, aylık, üç aylık ya da değişken taksit tutarları ile sahip olabiliyorsunuz.

İpotekli kredi başvurusunu, düzenli ve yeterli geliri bulunanlar ile olumlu istihbarat alınan kişiler yapabilmektedir. Krediyi alan kişiye kredi vadesi boyunca geçerli hayat sigortası zorunluluğu vardır. Ayrıca konut paket sigortası da yapılmakta ve her sene yenilenmektedir. Kullanılacak olan kredi tutarı, ipotek alınacak olan gayrimenkulün ekspertiz değerinin %75’i kadarı kadar olabilmektedir.

İpotekli kredi başvurusu yapacak olanlar;

 1. Nüfus cüzdanının aslı veya fotokopisi,
 2. Ücretli, serbest meslek sahipleri, emekliler ve başka geliri olanlar için gelir belgesi,
 3. İkametgah belgesi,
 4. Teminat olarak alınacak olan gayrimenkulün tapusu,
 5. Gayrimenkul ekspertiz raporunu bankasına ibraz etmek durumundadırlar.

Vakıfbank ipotekli kredi hesaplaması için burayı tıklayın.

Ziraat Bankası

Bankanın sunduğu ipotekli ihtiyaç kredisi, yüksek meblağdaki nakit ihtiyaçlarınızda uzun vadeler ve esnek ödeme seçenekleri ile sizleri bekliyor. Kullandırılacak olan kredinin limiti, ipotek alınacak olan gayrimenkulün %75’ine kadardır. Eğer ipotek verilen bir arsa ise %50’sine kadar olabilmektedir. Ziraat bankası ipotekli krediyi 36 aya varan vadelerle alabilmektesiniz. Banka, gayrimenkulün üzerine ipotek koysa da gerekli gördüğünde ek teminat talebinde bulunabilmektedir. Kredinin süresince geçerli olacak hayat sigortasının yanında,DASK ve konut sigortası da yapılmakta.

Ziraat Bankası ipotekli kredi hesaplaması için burayı tıklayın.

HSBC Bank

Evini ipotek olarak bankaya verenler, 36 aya varan vadeler ve uygun ödemelerle yüklü nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler. Kredi tahsisinde kişiye oldukça uygun koşullarda ferdi kaza sigortası yapılmakta ve kredi vadesi boyunca geçerli olmaktadır.

Kredi başvurusu yapacak olanlar;

 1. Kimlik belgesi,
 2. Gelirlerini gösteren belge ( maaş bordrosu, gelir yazısı vb.)
 3. Güncel ikametgah belgesi ya da ev adresine ait son dönem faturalardan herhangi bir tanesi.
 4. Tüm bunlara ilaveten gerekli görülürse ek teminat istenebilmektedir.

HSBC ipotekli kredi başvurusu için burayı tıklayın.

TEB

Evinizi teminat göstererek yüksek tutardaki nakit ihtiyaçlarınızı TEB ipotekli bireysel finansman kredisiyle karşılayabilirsiniz. TEB, ipoteğe konu olan gayrimenkulünüzün ekspertiz değerinin %60’ına kadar kredi kullandırmaktadır. Sabit faizli kredinizi 36 aya varan vadelerle alabilir, geri ödemelerinizi TEB’in sunduğu avantajlardan yararlanarak rahatça yapabilirsiniz.

TEB ipotekli kredinizi nüfus cüzdanınız,

 1. Gelir belgeniz,
 2. İpotek konulacak olan gayrimenkule ait tapu ile en yakın şubeye giderek ya da internetten başvurarak alabilirsiniz.

TEB ipotekli kredi başvurusu için burayı tıklayın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir