İş Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Reklamlar


iş bankası cebe havale

İş Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılırİş bankası geçtiğimiz günlerde yeni bir uygulamayı müşterilerinin hizmetine sundu. Artık ATM, internet veya telefon bankacılığı üzerinden para transferi gerçekleştirebileceksiniz. Üstelik bunun için İş bankası müşterisi olmanıza gerek yok.  Eskiden olsa gönderdiğiniz parayı karşı tarafın çekmesi için bankamatik kartı gerekliydi. Şimdi ise ATM’den parayı gönderirken ekranda beliren referans notunu kayıt edip, karşı tarafa gönderiyorsunuz. Böylece karşıdaki kişi Türkiye’nin hangi ilinde veya ilçesinde olursa olsun iş bankası bankamatiklerinden referans numarası yardımıyla parasını çekebiliyor.

İş Bankası İnternet Bankacılığı İle Cebe Nasıl Havale Yapılır?

İş bankası ile havale yapmak istiyorsanız ilk öncelikle bankanın resmi internet sitesine giriş yapın. Daha sonra sağ üst köşede yer alan bireysel hesaba tıklayarak müşteri numaranızı ve şifrenizi girerek sisteme girin. Eğer internet bankacılığına henüz kayıtlı değilseniz sayfanın en altında yer alan “anında şifre” kısmına tıklayarak, kayıt olabilirsiniz. Müşteri numaranızı ve şifrenizi girdikten sonra sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza bir güvenlik kodu gelecektir. Bu güvenlik kodunu yazdıktan sonra ekranın sol tarafında yer alan para aktarma seçeneğine tıklayın. Açılan kategoriler arasından havaleyi seçerek, para göndereceğiniz kişiye ait vatandaşlık numarası, cep telefonu bilgileri ve havale miktarını belirleyin. Devama tıklayarak, işlemi onaylamak için yeniden şifrenizi girin. Bu işlemi yaptıktan hemen sonra karşı tarafa kısa mesaj yoluyla bir referans numarası iletilmektedir. Referans numarası yardımıyla iş bankası ATM’lerinden gönderdiğiniz havale miktarını karşı taraf kolay bir şekilde çekebilir.

İş Bankası Telefon Bankacılığı İle Cebe Nasıl Havale Yapılır?

Telefon bankacılığı yardımıyla havale yapmak istiyorsanız 0850 724 0 724 nolu hattı arayın. Müşteri hizmetinin yönlendirmesi yardımıyla havale işleminizi pratik bir şekilde, şubeye gitmeye gerek kalmadan halledebilirsiniz. İş bankasına ait olan 0850 724 0 724 hatlı numarayı sadece Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs Cumhuriyetinde yaşayan vatandaşlarımız arayabilir. Böylece iş bankası hem kendi müşterilerine havale imkânı sunarken hem de referans numarası yardımıyla müşterisi olmayanlara da hizmet ediyor.

İş Bankası Cebe Havale Ücreti Ne Kadardır?

Eskiden iş bankası bu işleme ücret almazken şimdilerde ise bu işlem artık ücretli… İş bankası ATM’lerinden günlük çekilecek limit 1000 TL olarak belirlenmiştir. Bu hizmet sonucu banka sizden 1 TL ek masraf ücreti almaktadır. Ayrıca havale gönderilecek ücretin 10 TL ve üzeri olması gerekmektedir. Aksi takdirde banka bu işlemi tanımlamayarak, paranızı size geri iade edecektir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

2 Yorum yapılmış

  1. erhan
    • admin

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir