İş Bankası Çeyiz Hesabı

Reklamlar


iş bankası çeyiz hesabı-33

İş Bankası Çeyiz Hesabı: Çeyiz hesabı İş Bankasının yeni evlenecek olan çiftler için maddi anlamda destek olan bir hesap çeşididir. Gelecekte rahat etmek için para biriktirmeyi hedefleyen bir hesaptır. Türk Lirası mevduat hesabı niteliğinde olan İş Bankası çeyiz hesabı, 24 yaşını doldurmamış genç ve çocuklar adına açılacak hesaptır. İş bankası çeyiz hesabını dilerseniz şubelerden dilerseniz internet bankacılığı ile açabilirsiniz. İş Bankası çeyiz hesabını açtırmak için bazı şart ve özelliklere sahip olmak gerekmektedir. Bunlardan bazıları şöyledir; bu hesabı açtırabilmek için 18 yaşından büyük olmak gerekmektedir.

Eğer 18 yaşından küçükseniz ve hesabı açtırmak istiyorsanız vasi ya da velinin onayı olması gerekir. 18 yaşından büyük bireylerin hesap açtırabilmesi için hiç evlilik yapmamış olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda da 24 yaşını bitirmemiş olmaları gerekiyor.

Ödeme tercihini aylık ya da 3 aylık olarak belirleyebilirsiniz. İş Bankası çeyiz hesabı tek kişi adına açtırılabilen bir hesaptır. Yani bir hesap için iki isim kullanılamaz. Mevduat hesabı Türk Lirası cinsindendir. Bunun için 3, 4 veya 5 yıl vadeli olarak çeyiz hesabı açtırabilirsiniz.

Hesaba yatırılan ilk para ilk talimat olarak kabul edilmektedir. Çeyiz hesabı kesinlikle bankalar arasında taşınamaz ve değiştirilemez. Evlenmeyi planlayan bireyler ayrı olarak farklı iki çeyiz hesabı açtırabilir ve devlet desteğinden faydalanabilirler. İş Bankası çeyiz hesabı vadesinden önce kapatılabilir. Bu durumda hesap sahibinden herhangi bir faiz talep edilmemektedir.

Bu hesabı sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları açtırabilir. Hesaba para yatırmak için planlanan günler kullanılmalıdır. Talimat planı dışındaki günlerde hesaba para yatırma olayı gerçekleşmemektedir. Düzenli olarak ödenen tutarlar belli limitler dahilinde değiştirilebilir. 3 yıldan az açılan hesaplara devlet katkısı ödenmez. Eğer hesap devlet katkısından çıkarılırsa bu durumda otomatik olarak çeyiz hesabından da çıkmış olmaktadır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir