İş Bankası Eft Ücretleri

Reklamlar


is-bankasi-eft-882

İş Bankası Eft Ücretleri: İş Bankası ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan ilk özel bankadır ve sermayesi incelendiğinde en büyük sermaye ile müşterilerine finansal hizmetler sunan bir bankadır. İş Bankası eft ücretleri ve saatleri incelendiğinde diğer bankalara göre hemen hemen aynı ücret politikalarını uygulamaktadır.

Ülkemizde faaliyet gösteren neredeyse tüm bankalar gerçekleştirdikleri eft, havale işlemlerinde müşterilerinden eft ücreti kesintisi uygulamaktadırlar. Bir çok farklı mecra üzerinden gerçekleştirilebilen eft işlemleri şubelerden, Atm’lerden ve internetten gerçekleştirilebilmektedir.

Sizler için detaylı olarak gerçekleştirdiğimiz araştırmalara göre İş Bankası eft ücretleri ve saatleri üzerine incelemeler gerçekleştirdik, birlikte inceleyelim;

İş Bankası Eft Ücretleri ne kadar

İş Bankasında bulunan hesabınızdan bir başka bankada bulunan farklı bir hesaba gerçekleştirilen para transferi işlemine eft denilmektedir. Gerçekleştireceğiniz eft para transferi işlemlerinde sadece çalışma saatleri içerisinde belirli saatlerde eft gerçekleştirilebilmektedir. Buna göre sabit veya değişken ücretler ile farklı şekilde kesintiler ile para transferlerinizden ücret talep edilmektedir.

* Buna göre İş Bankası eft ücretleri incelendiğinde Cep Mobil şubesinden gerçekleşecek olan eft işlemlerinde 3 TL eft ücreti talep edilmektedir.

* İnternet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilen havale işlemlerinde ise 1.5 TL ücret talep edilmektedir.

* Atm’ler üzerinden gerçekleştirilen işlemlerde ise sabit eft ücreti olarak 5.5 TL ücret kesintisi uygulanmaktadır.

* İş Bankası eft ücretleri arasında en avantajsız olan yöntem ise şubelerden gerçekleştirilen işlemlerdir. Buna göre göndermek istediğiniz ücrete bağlı olarak % 5 oranında kesinti uygulanmaktadır. Buna göre gerçekleştirdiğiniz eft işlemleri karşılığında çok yüksek bedeller ödemeniz gerekiyor.

* İnternet şubesi üzerinden gerçekleştirilen hesaptan hesaba gerçekleştirilen para transferlerinde ise sabit olarak 3 TL ücret talep edilmektedir. Buna ek olarak İŞPAD eft ile gerçekleştirilen işlemlerde ise 2.5 TL ücret talep edilmektedir.

* Son olarak İş Bankası çağrı merkezi üzerinden gerçekleştirilen para transferi üzerinden 20 TL ücret kesintisi uygulanmaktadır.

İş Bankası Eft Saatleri

Eft ücretleri yukarıda detaylı olarak incelendi ancak eft işlemleri için dikkat edilmesi gereken tek detay ücretlendirme değildir. Eft işlemlerinin sadece belirlenmiş olan saatler içerisinde gerçekleştirilmesi para transferinin aynı gün içerisinde karşı hesaba geçmesini sağlamaktadır.

Buna göre İş Bankası eft saatleri çalışma saatlerinin başlangıcından akşam çalışma saatlerinin bitimi olan 16:30’a kadar gerçekleştirildiğinde aynı iş gününde karşı hesaba geçirilmektedir.

Aksi halde akşam 16:30’dan sonra gerçekleştirilen eft işlemlerinde ödemeler karşı hesaba devam eden ilk iş gününde geçirilmektedir. Cuma akşamı eft saatinin geçirilmesinden sonra gerçekleşen işlemlerde ise alıcının hesabına ödeme pazartesi günü sabah saatlerinde gerçekleşmektedir.

Not: İş Bankası eft işlemi gerçekleştirirken alıcının sadece iban numarasının eksiksiz şekilde sisteme girilmesi yeterli olmamaktadır, buna ek olarak aynı zamanda alıcının adı ve soyadının doğru şekilde yazılması gerekmektedir. İban doğru olsa bile alıcının adı ve soyadının yanlış girilmesi durumunda ödeme göndericinin hesabına geri gönderilmektedir.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz İş Bankası eft ücretleri ile ilgili konumuza eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş ve öneriyi yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir