İş Bankası Ek Hesap Nedir? Nasıl Açılır?

Reklamlar


is-bankasi-ek-hesap

İş Bankası Ek Hesap Nedir? Nasıl Açılır: İş bankası tarafından sunulan ek hesap hizmetinde limit, ek hesap faiz oranı, ek hesap açma ve kapama gibi işlemlerin nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgilere yer verdik, işte ayrıntılar. İş Bankası ülkemizin ilk özel bankasıdır ve en büyük sermaye ile faaliyetlerini sürdürmekte olan en güçlü finans kuruluşlarından bir tanesidir. Özellikle ek hesap gibi çeşitli avantajları müşterilerine sunarak müşterilerinin ilgisini çekmeyi başarmış bir finans kuruluşudur.

Gerçekleştirmiş olduğumuz incelemelere bağlı olarak İş Bankası ek hesap nedir? Nasıl açılır? Aşama aşama birlikte inceleyelim;

İş Bankası Ek Hesap Nedir?

Bazı durumlarda İş Bankasında bulunan vadesiz hesabınızda para kalmamış olsa bile banka tarafından sağlanan bir fon sayesinde kolaylıkla hesabınız üzerinden para çekebilmenize olanak sağlayan hesap türüdür. Bunun dışında fatura ödemelerinizi de bu şekilde gerçekleştirebileceğiniz gibi eft ve havale işlemleri gibi para transferlerinizi de bu hesap üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Yani İş Bankası ek hesap paranız olmadığı halde her türlü ödemenizi gerçekleştirebileceğiniz bir kredili mevduat hesabıdır.

Gerçekleştirdiğiniz harcamaların ödemelerini ise gerçekleştireceğiniz zaman bankanızın şubesine gitmeden de ödeme işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkün. Bankanızda bulunan yani ek hesabı kullandığınız vadesiz hesabınıza gerçekleştireceğiniz her türlü ödeme hesaba yattığı anda İş Bankası ek hesap tarafından otomatik olarak tahsil edilecektir.

Ancak İş Bankası ek hesap üzerinden gerçekleştireceğiniz her türlü hesabınıza günlük olarak faiz işleyeceğini unutmamalısınız. Yani bankadan aldığınız borcu ne kadar kısa süre içerisinde geri ödeyecek olursanız o kadar az zarar etmiş olacaksınız.

İş Bankası Ek Hesap Nasıl Açılır Başvuru?

İş Bankası ek hesap bir çok farklı şekilde açılabilen bir hesap türüdür, bunlar incelendiğinde İş Bankası şubelerinden, internet bankacılığı üzerinden veya telefon bankacılığı üzerinden kolaylıkla ek hesap açtırmak mümkün.

İnternet Üzerinden İş Bankası Ek Hesap Açma

İnternet son dönemlerde pek çok işimizi kolaylıkla halledebileceğimiz bir mecra olmakla birlikte bankacılık işlemlerimizin de kolaylıkla gerçekleştirilebileceği güvenli bir alan.

* İnternet üzerinden İş Bankası ek hesap açtırmak için kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş yaparak buradan menüden ek hesap başvurusu bölümüne tıklayarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Şubeden İş Bankası Ek Hesap Açma

Şubelerden gerçekleştirilen işlemler genellikle gereksiz zaman israfı ve yorgunluğa neden olacağı için en son tercih edilecek yöntemdir. Ancak bazılarımız için bankacılık işlemlerinde geleneksel yöntemlerin kullanılması daha güvenli olarak kabul edilmektedir. Ancak internet ve telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirilen işlemlerin çok daha güvenli olarak gerçekleştirildiğini bilmelisiniz.

* Size en yakın İş Bankası şubesini ziyaret ederek buradan görevli memura başvuru gerçekleştirerek kolaylıkla ek hesap açtırabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı Üzerinden İş Bankası Ek Hesap Açma

Telefon bankacılığı ile çağrı merkezinde görevli olan memura güvenlik açısından kimlik bilgilerinizi vererek bir çok bankacılık işlemini talimat ile gerçekleştirebileceğiniz gibi İş Bankası ek hesap açtırma işlemlerini de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

* Telefon bankacılığı için 0850 724 0 724 numaralı telefonu arayarak buradan görevli memura kimlik bilgileriniz ile bilgi verdikten sonra gerçekleştirmek istediğiniz İş Bankası ek hesap açtırma işlemi gerçekleştirmek istediğinizi belirtmelisiniz.

İş bankası ek hesap faiz oranı

Aşağıdaki oran 10 bin tl limitli bir ek hesap için hesaplanmıştır, ek hesap faiz oranı aylık %1,9 ‘dur.

is-bankasi-ek-hesap

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz İş Bankası ek hesap nedir? Nasıl açılır? Konusu ile ilgili eklemek istediğiniz her türlü soru ve öneriyi yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz.

Faiz oranları ve bilgiler ilgili banka tarafından değiştirilebilir veya iptal edilebilir, lütfen kredi kullanmadan önce ilgili bankanın personeli ya da web sayfasından detaylı bilgi edinmeyi unutmayınız.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir