İş Bankası Kredi Notu Sorgulama

Reklamlar


is-bankasi-kred-notlari

İş Bankası Kredi Notu Sorgulama: İş bankası işcep kredi notu sorgulama ve öğrenme ile kredi risk raporu oluşturabilir ve bu kredi raporu ile kredi alıp alamayacağınızı öğrenebilirsiniz, işte sizler için yaptığımız o araştırma. 

İş Bankası ülkemizde faaliyetlerini sürdüren en büyük sermayeli bankalardan bir tanesidir. Merkez Bankası üzerinden bankacılık faaliyetlerini devam ettiren İş Bankası tüm kredi kullandırma işlemlerinde kredi notu üzerinden hesaplamalar yapar ve kredi kullandırabilme ihtimallerini değerlendirir.

Ülkemizde faaliyetlerini devam ettiren tüm bankalar merkez bankasına kayıtlı olarak tüm faaliyetlerini gerçekleştirdikleri için kredi notunun bir merkezden öğrenilebilmesi tüm bankalar için bir bilgi ve güvence kaynağıdır.

Bir başka bankadan kullanarak ödeyemediğiniz bir kredi Merkez Bankası üzerinden kredi notunu düşüreceği için İş Bankası veya bir başka bankadan çekeceğiniz kredi başvurusunda karşınıza çıkacaktır.

Sizler için incelemelerini gerçekleştirdiğimiz İş Bankası kredi notu sorgulama konusunda incelemeler gerçekleştirdik. Aşağıda yer alan mecraları kullanarak kolaylıkla kredi notu değerlendirmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternetten İş Bankası Kredi Notu Sorgulama

İnternet sayesinde evimizden çıkmadan rahat bir şekilde minimum zaman harcayarak tüm bankacılık işlemlerimizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. İnternetten veya diğer mecralardan gerçekleştirilecek kredi notu sorgulama işlemleri genellikle ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

* Son dönemlerde gündemde olan Findeks.com üzerinden kolaylıkla kredi notu sorgulamak mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken internet tarayıcınıza Findeks.com yazarak buradan sisteme ücretsiz olarak üye olmaktır. Aynı şekilde sisteme üye olduktan sonra sınırsız olarak dilediğiniz sayıda arama gerçekleştirerek kolaylıkla kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

* Buna ek olarak İş Bankası kredi notu sorgulamak için İş Bankası portföyünde bulunan hesabınıza internet üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak ulaşabileceksiniz.

* Ardından sisteme giriş yaptıktan sonra raporlar bölümünden risk raporları veya kredi notu bölümüne gelerek kredi notunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Sms ile İş Bankası Kredi Notu Sorgulama

Tüm cep telefonlarından kısa mesaj bölümüne gerekli kısa kodu yazarak gönderilen mesaj ile pek çok bankacılık işleminde olduğu gibi kredi başvurusu ve kredi notu sorgulama gibi işlemlerin de gerçekleştirilmesi söz konusudur.

* İş Bankası kredi notu sorgulamak için sms servisi belirli bir dönem boyunca kullanılabiliyordu ancak şuanda sadece Sms gerçekleştireceğiniz kredi başvurularında kredi notunuz kontrol edilerek kredinizin çıkıp çıkmayacağı size bildiriliyor. Bu durum kredi başvurusu olarak algılanmaz ve asla sisteme kaydınızın oluşmasına neden olmaz, dolayısıyla olumsuz başvuru sonuçlarında kredi notunuz düşmeyecektir.

* İş Bankası çekeceğiniz kredi miktarı ve aylık net gelirinizin orantısını belirli şekillerde hesaplar ve krediyi geri ödeyip ödeyemeyeceğiniz konusunda değerlendirmeler gerçekleştirir.

* Bunun için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne NAKIT (boşluk) TC Kimlik No (boşluk) İstediğiniz Kredi Miktarı (boşluk) Sgk’dan Belgelendireceğiniz Aylık Resmi Gelirinizi yazarak 4402’ye gönderiyoruz.

* Bu mesajın ardından kredi değerlendirmeniz gerçekleştirilerek ve bir kaç dakika ile 1 saat içerisinde kredi sonucunuz cep telefonunuza gönderilecektir. Burada gerçekleştirdiğiniz işlemin ardından size bir onay mesajı daha gelir ve bu mesajda kredi başvurunuzu iptal de edebiliyorsunuz, yani olumsuz sonuçlanan kredi başvuruları kredi notunuzun düşmesine neden olmayacaktır.

Şubeden İş Bankası Kredi Notu Sorgulama

Banka şubelerini ziyaret ederek her türlü bankacılık işlemini gerçekleştirebileceğiniz gibi kredi notu sorgulama işlemlerini de gerçekleştirebiliyoruz.

* Şubeden İş Bankası kredi notu sorgulamak için size en yakın şubeyi ziyaret ederek buradan kredi kullanacağınız bireysel krediler bölümünü ziyaret etmeli ve görevli memurdan kimlik bilgileri ile kredi notunuzu ve İş Bankası üzerinden kredi kullanıp kullanamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Not: Kredi notunuzun düşük olması ödenmeyen kredi borçlarınız bulunuyor ise muhtemeldir. Bu gibi geçmiş dönem borçlarınızın bulunması durumunda kredi notunuz düşük çıkacak ve bankalardan kredi kullanmanız mümkün olmayacaktır.

Öncelikle tüm geçmiş dönem borçları temizlenmeli ve icralık bir borcunuz bulunuyorsa bu borcun ödenmesinden sonra 6 ay kadar bekledikten sonra kredi başvurusunda bulunmalısınız.

Yukarıda detaylarını inceleyerek vermiş olduğumuz İş Bankası kredi notu sorgulama işlemleri ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü detay ile soruyu yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir