İş Bankası Taşıt ihtiyaç ve Konut Kredisi Hesaplama

Reklamlar


iş bankası kredi hesapla

İş Bankası Kredi Hesaplama: İş bankası ile çekeceğiniz, ihtiyaç kredisi, konut kredisi taşıt kredisi hesaplama işlemleri nasıl yapılıyor faiz oranları nelerdir, işte sizler için küçük bir araştırma yaptık, umarım işinize yarar. İş Bankası ülkemizde faaliyetlerini sürdüren en büyük sermayeli bankalar içerisinde gösterilmektedir. Buna bağlı olarak diğer özel bankalara oranla çok daha ekonomik kredi ürünlerini satışa sunabilmektedir. İş Bankası kredi hesaplama ve başvuru detaylarını incelediğimizde kredi oranlarının rekabetçi ortama uygun ve düşük olduğunu görmekteyiz. Birlikte inceleyelim;

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Kredi Miktarı : 10.000 TL

Kredi Faiz Oranı: % 1.27

Kredinin Geri Ödeme Vadesi: 36 Ay

Kredi Masrafı: 50 TL

Kredinin Aylık Geri Ödemesi: 362.97 TL

Kredi Toplam Geri Ödemesi: 13.116.92 TL

İş Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Kredi Miktarı: 100.000 TL

Kredi Faiz Oranı: % 1.29

Kredinin Geri Ödeme Vadesi: 120 Ay

Kredi Masrafı: 500 TL

Kredinin Aylık Geri Ödemesi: 1.642.87 TL

Kredinin Toplam Geri Ödemesi: 197.644.40 TL

İş Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Kredi Miktarı: 30.000 TL

Kredi Faiz Oranı: % 1.27

Kredinin Geri Ödeme Vadesi: 36 Ay

Kredi Masrafı: 150 TL

Kredinin Aylık Geri Ödemesi: 1088.91 TL

Kredinin Toplam Geri Ödemesi: 39.200.76 TL

İş Bankası Kobi Kredisi Hesaplama

Kredi Miktarı: 25.000 TL

Kredi Faiz Oranı: % 1.45

Kredinin Geri Ödeme Vadesi: 24 Ay

Kredi Masrafı: Masraf alınmamaktadır.

Kredinin Aylık Geri Ödemesi: 1.251.37 TL

Kredinin Toplam Geri Ödemesi: 30.032.88 TL

İşbankası Kredi Başvuruları Toplam Alınan Masraflar

* Kredi tutarı ve seçilen vade ile doğru orantılı şekilde değişime uğrayan faiz oranları.

* Kredinin dosya açılış masrafı.

* Harçlar, komisyon bedelleri ve diğer masraflar.

* Bazı bankalar tarafından hayat sigortası poliçeleri ile kullanılan kredilerin geri ödemeleri garanti altına alınmaktadır. Bu sayede krediyi kullanan bireyin vefat etmesi durumunda borç bireyin ailesine kalmadan sigorta şirketi tarafından ödenerek karşılanıyor.

Not: Yukarıda yer alan masraf kalemlerini kredi alırken çok dikkatli incelemelisiniz. Aksi halde sadece faiz oranları üzerinden yapılan hesaplamalara masraflar eklendiğinde aylık ödenmesi gereken tutarlar çok farklı oranlara ulaşabilmektedir. İşbankası Kredi Hesaplama araçları ile yapılan  hesaplamalarda bu masraflar güncel ve otomatik olarak aylık tutara eklenmektedir.

İş Banksı Kredi Başvurusu Sırasında İstenilen Evraklar

* TC KİMLİK belgeniz ve belgenizin 3 adet fotokopisi.

* Gelir belgeniz ve fotokopisi.

* Maaşlı olarak çalıştığınız işyerinden aldığınız ücretin belirtilmiş olduğu imzalı kaşeli dilekçe. Sigortalı olarak çalışıyorsanız şirket muhasebecisinden alacağınız yine imzalı ve kaşeli maaş bordronuz.

* Emekliler için maaş aldıklarını gösteren belge veya maaş kartları ile fotokopileri.

* Kira geliri veya faiz geliri gibi düzenli gelirleriniz bulunuyor ise bu gelirlere ait kira sözleşmeleri veya banka gelir belgeleri.

* Üzerinize bulunan mülkleri ipotek ettirmeseniz bile bu mülklere ait tapu ve ruhsat belgeleri. Ancak başvuru sırasında dosyanızı teslim ederken bu mülkleri ipotek ettirmemenizi önermekteyiz. Bunu özellikle memura belirtmeniz gerekiyor.

Uyarı: İşbankası Kredi hesaplama araçları kullanılarak elde edilecek veriler kesinlikle banka şubelerinden onaylatılmalıdır. Sürekli olarak değişebilecek kredi kampanyaları ve faiz oranlarına karşın son olarak bankadan kredi faiz oranlarını alarak bu doğrultuda hesaplamalar gerçekleştirmek en doğrusu olacaktır.

Buna ek olarak İş bankası kredi hesaplama yöntemleri ile elde ettiğiniz sonuçlar bütçenize uygun ve kredi başvurusu gerçekleştirmeye karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi size sunulan kredi başvuru formlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmak olmalıdır.

Kredi başvurusu gerçekleştirirken gelirinizi olduğundan daha yüksek göstermek geri ödemelerinin daha yüksek olduğu kredileri almanıza neden olabileceği için, geri ödemelerini zorlanarak gerçekleştireceğiniz kredileri almanıza neden olabilecektir. Bu şekilde geri ödemeleri gerçekleşmeyen kredilerin bankalar tarafından çok ağır yaptırımlar ile geri talep edildiğini unutmamalısınız.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir