İş Kurmak İçin Kredi Veren Bankalar

Reklamlar


iş kurma kredisi-94

İş Kurmak İçin Kredi Veren Bankalar: Bu günkü konumuz iş kurma kredisi hakkında, Hangi bankalar iş kurma kredisi veriyor, en uygun iş yeri açma kredisi veren bankalar hangileridir faiz oranlarıyla birlikte detaylı bir araştırma yaptık işte detaylar. Bir çok insan çalışma hayatından sıkılmış bir şekilde kendi işlerini kurmanın hayalini kurmaktadır, özellikle aklında iyi iş fikirleri olan bireyler bir an önce yeterli nakit paraya ulaşarak işlerini hayalden gerçeğe dönüştürmek için ellerinden geleni yapar. Araştırmalarını gerçekleştirmiş olduğumuz iş kurma kredisi ile ilgili farklı detayları yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan tüm bankaların iş kurma kredileri verdiğidir, ancak bu bankalar Merkez Bankasına bağlı oldukları için belirli faiz oranları üst ve alt limitleri içerisinde kredi ürünleri sunabilirler, bu nedenle kredi başvurusu gerçekleştirmeden önce farklı faiz oranları açısından birden çok bankaya teklifte bulunmak faydalı olacaktır.

Detaylı bir şekilde araştırmalarını gerçekleştirmiş olduğumuz iş kurmak için kredi veren bankalar ile ilgili detaylı incelemeleri birlikte gerçekleştirelim;

İş Kurma Kredisi Veren En İyi Bankalar

Türkiye İş Bankası

* 60 ay vade ile yeni iş kurarken kredi kullanabileceğiniz İş Bankası özellikle genç girişimcileri destekliyor.

Yapı Kredi

* Ödeme seçenekleri çok çeşitli olan ve 36 aya kadar kredi alabileceğiniz Yapı Kredi üzerinden iş kurma kredisi çekecek olursanız taksit atlatma seçenekleri ile 3 ayda bir ödeme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Halk Bankası

* Halk Bankası devlet bankasıdır ve Kosgeb kampanyaları dahilinde yeni iş fikirlerinizi proje şeklinde sunarak düşük faizli veya sıfır faizli hibe kredileri kullanabilirsiniz.

Garanti Bankası

İşinizle ilgili programlı ve planlı şekilde bir iş şemasını Garanti Bankasına sunduğunuz taktirde gerekli koşulların yerine getirilmesiyle birlikte yeni iş kurma kredileri veya mevcut işinize yönelik kredileri kullanabilirsiniz.

TEB

Girişimcilik üzerine eğitim programları sunan ve özellikle gençleri girişim konusunda cesaretlendiren banka bünyesinden projenizi sunarak kolaylıkla iş kredisi kullanabilirsiniz.

Finansbank

Küçük işletmelere yani kobilere yönelik çok çeşitli kredi ürünleri bulunan Finansbank özellikle evde oturan ve ev hanımı olan kadınlara yönelik çok teşvik edici kredi ürünleri ile yeni iş fikirlerini desteklemektedir.

Bankalardan İş Kurma Kredisi Nasıl Alınır?

Tüm yeni ve mevcut iş fikirleri için nakit paranın önemi çok büyüktür bu nedenle finans kuruluşları ve bankaların pek çok yeni iş fikirleri için krediler sunduğunu görüyoruz.

İş kredileri kullanabilmek için öncelikle bir şirket sahibi olmamız gerekiyor, ardından gerekli evrakların ve koşulların yerine getirilmesi ile yukarıda saymış olduğumuz bankalar üzerinden veya diğer pek çok banka üzerinden bu kredilere başvuru gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bankalardan İş Kredileri Almanın Püf Noktaları

* Öncelikle bankalardan iş kurma kredisi almak konusunda potansiyelinizi düşünmeli ve ne istediğinizi, bu işin ne kadar büyüyebileceğini ve hangi aşamaları izleyerek ilerlemeniz gerektiğini planlamalısınız. Bu sayede küçük veya büyük tutarlarda kredi çekmek konusunda fikir sahibi olabileceksiniz.

* İşiniz ile ilgili bankaya iyi bir iş planı sunmak sizi her zaman artı seviyeye taşıyacaktır. Bu nedenle işinizi sadece kuruluş aşaması veya mevcut aşamasını değil ileride ulaşabileceği seviyeleri de bankaya sunmak işinizle ilgili gelecek planları yapmanızı kolaylaştıracaktır.

* Sektörünüzü belirlemeli ve bu sektörde yer alan büyük oyuncuların ne tür ürünler ürettiklerini belirleyerek bu doğrultuda yenilikler ekleyerek kendi ürün gamınızı oluşturmak sektörde farklılık yaratacağınızı düşündürerek avantaj sağlayacaktır.

* Bankalardan iş kredisi kullanmak için özellikle kullanacağınız nakit tutarı ne şekilde hangi plan dahilinde harcayacağınızı bankaya bildirmelisiniz. Bu sayede bankalar tüm kredi tutarının işi geliştirmeye yönelik olacağını görecek ve kredi onayınızı daha detaylı değerlendirecektir.

* Bununla birlikte muhasebecinizin düzenleyeceği finansal tablolardan oluşan bir dosyanın hazırlanması gerekmektedir. Bu dosyanın içerisinde imza sirkulesi, vergi levhası, aylık hesap tabloları ve diğer finansal belge ile evraklar yer almalıdır.

* Yeni iş kurma kredisi başvurusu için gerekli olan formun doldurulması için şubeye giderek zaman kaybı yaşamamak için önceden internet üzerinden bu formun indirilerek doldurulması çok önemli bir detaydır. Bu sayede büyük bir zaman kaybından kurtulmuş olacaksınız.

Yukarıda iş kurmak için kredi veren bankalar ve bu bankalar üzerinden kolay kredi alma yolları ile ilgili incelemeler gerçekleştirdik. Bu konuda başınızdan geçen tecrübelerinizi ve sormak istediğiniz her türlü soruyu diğer okuyucularımızla birlikte yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

Not: Yeni bir iş kurarken veya mevcut işinizi geliştirirken ihtiyacınız olan nakit tutarlarını kullanırken işinizi ufak hamlelerle geliştirmeye özen göstermelisiniz, aksi halde çok büyük hamleler gerçekleştirecek olursanız hem büyük borçlara gireceksiniz hem de alışık olmadığınız için büyük hacimlerde bocalayabileceksiniz.

Bu nedenle zamana yayılmış yavaş yavaş gerçekleşen yatırımlar iş doygunluğu açısından en mantıklısı olacaktır.

Bankalar geri ödenmeyen yani tahsil edemedikleri alacakları için hukuksal yollara başvururlar ve icra yoluyla alacaklarının tahsilini gerçekleştirirler.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir