Kadın girişimcilere kredi veren bankalar (10 banka)

Reklamlar


Kadın girişimcilere kredi veren 10 banka

Kendi işini yapmak isteyen kadın girişimcilere kredi veren bankalar, oldukça uygun faiz oranları ve taksit seçenekleri ile önemli bir destek sağlamaktadır. Bu sayede kadınların kendi işine sahip olabilmelerine destek verilmektedir.

Kadınlar, ülke ekonomisinde ve kalkınmada oldukça önemli bir role sahiptirler. Bu nedenle de pek çok banka iş kurmak isteyen veya mevcut işini büyütmek isteyen kadın girişimcilere destek sağlamaktadırlar. İş kurarken en önemli unsur sermayedir. Sermayeye ihtiyacı olan kadın girişimciler için verilen kredilerde uygun faiz oranları ve geri ödeme seçenekleri sunularak bu problemin ortadan kalkması sağlanmaktadır. İşte, kadın girişimcilere kredi veren 10 banka;

1- Finansbank kadın girişimcilere destek kredisi:

İş kurmak ya da işini büyütmek isteyen kadın girişimcilere sermaye desteği sağlayan Finansbank, bu destekten yaklaşık 2 bin kadın girişimcinin faydalanmasını sağlamaktadır. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın sağladığı 50 milyon Euro’luk kaynakla, kadın girişimcilere teminat şartı aranmaksızın kredi desteği sağlamaktadır. Finansbank kadın girişimcilere destek kredisi 36 vadeye kadar uygun ödeme seçenekleri ile sunulmaktadır.

2- Vakıfbank kadın girişimcilere kredi destek paketi:

Vakıfbank da Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası aracılığı ile temin ettiği 30 milyon dolarlık fon ile, kadın girişimcilere 84 aya kadar geri ödeme imkanı sunulmakta, aynı zamanda da uygun faiz oranları sağlanmaktadır. Vakıfbank’ın sağladığı bu krediden yararlanmak isteyen işletmelerde 250’den az tam zamanlı personel çalışıyor olması, yıllık şirket gelirinin 50 milyon euro’dan fazla olmaması ya da 43 milyon euro’dan daha az bilanço büyüklüğünün olması ve ülke sınırları içinde faaliyet yürütüyor olması koşulları aranmaktadır.

3- TEB’den kadın patronlara özel krediler:

TEB, 50 milyon euroluk kredi fonu ile 125 bin TL’ye kadar 36 ay vadeli kredi desteği sağlamaktadır. Bu kredi desteği için kadın girişimcilerden bir teminat göstermeleri de istenmemektedir. Krediye başvuracak olan kadın girişimcilerin işletmelerinde yıllık ciro ve aktif büyüklüğün 50 milyon TL’den az olması ve 250 kişiden az çalışanın bulunması koşulları aranmaktadır.

4- İş Bankası kadın girişimci kredisi:

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) programı dahilinde kadın girişimciler için uygun faiz ve uygun geri ödeme seçenekleri ile kredi desteği sağlamaktadır. İş Bankası’nın sunduğu bu krediden faydalanabilmek için işletmede üst düzey pozisyonda minimum bir kadın yönetici olma şartı ve ortaklı işletmeler için de %51 oranında kadın ortağın olması şartı aranmaktadır.

5- Garanti Bankası altın teminatlı kredi:

Birikimleriniz altın olarak yapan kadın girişimcilere, ellerindeki altını altın hesabına yatırmaları halinde, Garanti Bankası teminatlı kredi desteği sağlamaktadır. Ayrıca banka, kadın girişimci destek paketi ile kadın girişimcilere 60 ay vade ve özel faizlerle kredi imkanı sağlamaktadır. Bu paketten faydalanan kadın girişimciler, aynı zamanda diğer bankacılık hizmetlerinden ve ürünlerinden de avantajlı bir şekilde faydalanabilmektedirler.

6- Ziraat Bankası kadın girişimcilere özel destek:

Bir devlet bankası olan Ziraat Bankası, KGF yani Kredi Garanti Fonu, kefalet desteğiyle uygun faiz oranlı kredi kullanma imkanı sunmaktadır. Kadın girişimcilere 60 aya kadar nakit desteği, iş yeri alımlarında da 96 aya kadar vade imkanı sunmaktadır.

Kadın girişimci destek paketi ile kadın girimcilere destek veren Ziraat Bankası, kredi tahsis bedelinde %50’lik bir indirim sağlarken, diğer tüm bankacılık hizmetlerini ücretsiz olarak vermektedir.

7- ABank kadın girişimci kredisi:

Hollanda Kalkınma Ajansı (FMO) ve Uluslararası Finans Kurumu (IFC)’nin ABank ile yaptığı işbirliğiyle, kadın girişimcilere 6 aydan 60 aya kadar vadelerle uygun faizli ve düşük geri ödemeli kredi imkanı sağlamaktadır. ABank, kadın girişimcilere sağladığı bu kredi desteğinin yanı sıra, işletme sermayesi ve yatırım fonlaması ihtiyaçlarınızı da karşılamaktadır.

8- Denizbank kadın girişimciler için özel kredi:

Denizbank, 125 bin TL’ye kadar 36 ay vadeli kredi desteği sağlamaktadır. Ayrıca kadın girişimcilere özel işletme sermayesi ihtiyaçlarınız da karşılamaktadır. Mevcut işletmesini büyütmek ve geliştirmek isteyen kadın girişimciler de bu kredi imkanından faydalanabilmektedir. Ayrıca, işletmeleri için en uygun bankacılık ürünleri ve hizmetlerini seçme olanağı da sağlanmaktadır.

9- Yapı Kredi kadın girişimci kredisi:

Kadın girişimcilere 3 aya kadar ödemesiz, aylık ödemeli, 3 ayda bir ödemeli ya da 6 ayda bir ödemeli olarak 36 ay vadeye kadar vadelendirilmektedir. Yapı Kredi’nin kadın girişimci kredisinde üst sınır bulunmamaktadır. Krediden faydalanmak isteyen kadın girişimciler, işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşıladıkları gibi kredi dosya masraflarında da %50’lik bir indirim alıyorlar.

10- Halkbank girişimci kredileri:

Sadece kadın girişimcilere değil, tüm girişimcilere destek sağlayan Halkbank’ın da listede olması uygun olacaktır. Halkbank, üniversitede mezun olduğu konuyla ilgili ya da eğitimini almış olduğu meslek koluyla ilgili kadın erkek herkese girişimci kredileri ile destek vermektedir. Girişimciler için 30 bin TL’den 75 bin TL’ye kadar 48 ay vadeli kredi sunulmaktadır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir