Kara listedeki kişilere kredi veren bankalar

Reklamlar


kara listedekilere kredi veren bankalar

Kara listedeki kişilere kredi veren bankalar: Sicili bozuk olan kişilere kredi vermeyen bir çok banka bulunurken bazı bankalar bu tutumundan vazgeçmiştir, işte sizler için hazırladığımız, kara listeye girmiş kişilerin kredi çekebileceği bankaları sizler için derledik.

Bankalar, kara listede bulunan kişilere genellikle kredi vermekten imtina etmektedirler. Talep edilen kredi türü ihtiyaç kredisi, araç kredisi ya da konut kredisi de olsa kredi vermekten yana tutum sergilememektedirler. Bazı bankalar kredilerde uyguladığı faiz oranları nedeniyle, kara listede bulunan kişilere kredi verme konusunda tutumlarını yumuşatmışlardır.

Yakın zamanda devlet artış gösteren faizler nedeniyle kredi ve kredi kartı ödemelerinden dolayı sicili bozulmuş olan kişilere af getirmeyi düşünmektedirler. Sicil affından yararlanması düşünülen kişi sayısı 1 milyon civarındadır. Bu sicil affının ticari faaliyet yürüten esnafları ve işletmeleri de kapsayacağı düşünülmektedir. Sicil affının yasalaşması sonucu kara listede bulunan binlerce kişi bankalardan kredi kullanma imkanına kavuşacaktır.

Sicili bozuk kişilere kredi veren bankalar:

Krediler bankaların en önemli gelir kalemlerinin başında gelmektedir. Ancak, risk yönetimi çerçevesinde hareket ettiklerinden kara listedeki kişilere kredi vermeye pek de gönüllü değillerdir. Gecikmiş ödemelerinizden dolayı siciliniz bozuk olabilir, yani kredi notunuz düşüktür. Bunun anlamı kara listeye girdiğiniz anlamına gelmez. Kara listeye ancak ödemelerinizden dolayı idari takibe alınmanızla girersiniz. Bunun sonucunda da 5 yıl süreyle her türlü kredi ve kredi kartı hizmetlerinden yararlanamazsınız. Kara listede değilseniz, öncelikle kredi notunuzu nasıl yükseltirsiniz? bunu halletmelisiniz. Dilerseniz herhangi bir bankaya kredi için başvurarak kredi notunuzu öğrenme imkanınız da var. Ya da findeks kredi notu sorgulama için burayı tıklayın.

Yalnızca siciliniz bozuksa kredi alabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Bankaların bazıları kredi notundan önce kişinin gelirine ve ekonomik durumuna bakmaktadırlar. Bunun için karşılanması gereken bazı kriterler vardır. Bu kriterler kefil ve tapu teminatı vermektir.

Kamu çalışanı birini kefil olarak gösterdiğinizde kredi almanız kolaylaşabilir. Üstünüze ya da yakınınıza ait bir evi, arsayı veya işyerini bankaya ipotek ederek bankanın belirlediği en üst limitlerden kredi kullanabilirsiniz. Kara listede bulunanlardan daha çok sicili bozulmuş olan kişilere kredi veren bankaların olduğunu bilmelisiniz.

Akbank kredi başvurusu için burayı tıklayın.

Ziraat Bankası kredi başvurusu için burayı tıklayın.

Denizbank kredi başvurusu için burayı tıklayın.

Odeabank kredi başvurusu için burayı tıklayın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir