Kasko yaptırmak için tartışmasız 5 önemli neden

Reklamlar


Kasko yaptırmak için 5 kötü senaryo

Kasko yaptırmanın önemi, kasko ne işe yarar ve kaskonun avantajları nelerdir, kasko neleri kapsar ve özellikler,  işte kasko hakkında sizin için yaptığımız araştırma. Aracınıza kasko yaptırmayı düşünüyor ve kararsızlık yaşıyorsanız mutlaka yaptırmanız gerektiğini söylemek isteriz. Pek çok insan, trafik sigortası yaptırdığında kasko yaptırmaya gerek olmadığını düşünür. Oysa, kasko sayesinde aracınızı güvence altına alırsınız. Trafik sigortasındaysa başkasına verdiğiniz zararlar karşılanır. İşte, kasko yaptırmak için nedenler;

Bir kaza halinde, sadece trafik sigortanız varsa aracın başka araçlara verdiği zararlar karşılanır. Kasko yapılmışsa, kendi aracınız ve hasarı karşılanır. Kasko tamamen isteğe bağlı yapılan bir uygulamadır. Aracın yanması, çalınması durumlarında ek teminatlar alarak, kaskonun kapsamında içinde olması gerekmektedir. Aracınız için tüm riskleri içinde barındıran bazı kaskoların olduğu firmalar da vardır.

kasko

Kasko yaptırma nedenleri:

Yaralanma, maluliyet ve vefat durumunda kasko

Dünyada, 1.2 milyon kişi her yıl trafikte olan kazalarda hayatını kaybediyor. Yaklaşık 20 milyon kişi, yaralanıyor veya sakatlanıyor. Beklenmedik bir trafik kazasında, yaralanma, sakatlık veya vefat oluşursa kaskonuz varsa ferdi kaza teminatı kapsamında hastane masraflarının tamamı, vefat durumunda yakınlarınız güvenceye alınır.

trafik kazası ve kasko

Trafik kazalarına karşı kasko

Ülkemizde her gün yaklaşık 3 bin rafik kazası gerçekleşiyor. Trafik kazaları, özellikle yaz aylarında çok daha fazla oluşuyor. Dikkatli bir sürücü olsanız da, çok iyi araç kullansanız bile kaza yaşayabilirsiniz. Başınıza kazanın ne zaman geleceği veya gelmeyeceği konusunda kesinlik yoktur.Bu nedenle, kaskonuz olmalıdır.

kasko-2

Başkalarının sürüş hataları

Kasko, başkalarının sürüş hatalarına karşı sizi güvencede tutar. Çünkü, ne kadar iyi sürücü olsanız da arkanızdan gelen araç size kırmızı ışıkta bile çarpabilir. Sizin hatanız olmayan sürücü hatalarında durduk yere çok para ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu tarz çarpma ve kazalara karşı, kaskonuz sizi koruyacaktır.

kasko ve hırsızlık

Araç çalınması durumunda kasko

Günde ortalama olarak 63 araç ülkemizde çalınıyor. 2014 yılında çalınan araç sayısı yaklaşık olarak 23 bin adet civarındadır. Zorunlu trafik sigortası çalınma durumunda aracın bedelini karşılamamaktadır. Kasko poliçenizde ise hırsızlığa karşı koruma vardır. Özetle, aracınızın herhangi bir şekilde hırsızlık olayına karşı sigortalıdır ve araç bedeliniz size ödenmektedir.

kasko terör

Terör ve halk ayaklanmalarına karşı kasko

Terör durumunda aracınız kundaklanabilir veya ciddi hasar alabilir. Bu durumda, kaskonuz varsa zararınız hemen karşılanır. Kaskolarda terör ve halk hareketlerine karşı teminatlar vardır.

kasko sel basması

Sel basması durumunda kasko

Olmaz demeyin, olur mu olur, her gün haberlerde onlarca haber arasında genellikle sel haberlerini duymaktayız ve haber olacak derecede şiddetli bir sel ile karşı karşıya geldiğinizde, aracınız bu duruma dayanamayacak ve sele yenik düşecektir, işte böyle bir durumda, kasko devreye girer ve sel koruması sayesinde araç bedeli size eksiksiz bir şekilde ödenir.

otostop ve yolda kalmak

Yolda kalmanız durumunda kasko devreye girer

Yoğun trafikte ya da şehirlerarası yolculuk yaparken, yolda kaldınız veya aracınız bozuldu, bu durumda kasko yardımınıza koşar ve aracınızı en yakın tamirciye kadar görütür, ayrıca işinizin uzaması durumunda kasko otel masraflarınızı  ve yedek araç olmak üzere tüm bunları siz tek kuruş ödemeden karşılar, genellikle her kasko poliçesinde bu özellikler yazar ancak siz yinede kasko yaptırırken, sigorta acentenize bu soruları sorun ve yanıtını net bir şekilde isteyin, çünkü bazen sigorta acenteleri, daha ucuz fiyat vermek adına bu tür açıklamaları yapmaktan kaçınıyor, mağduriyet yaşamamanız için temkinli olmanızda yarar var.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir